Český Telecom extraliga ledního hokeje, 18. kolo, pátek 26.10.2001, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

2:5
0:2, 2:2, 0:1
Branky a nahrávky: 29:41 Pavliš (Zíb, Košťál), 35:16 Bednařík (Mádl, Balász) – 14:32 T. Blažek, 15:00 Rolinek (Pospíšil, Malinský), 22:08 Rolinek (Malinský, S. Procházka), 33:16 Pospíšil, 55:23 Janecký (Mikeska, Pácal). Rozhodčí: Minář – Bláha, Šátava. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3600. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
Karlovy Vary: Franěk – M. Hlavačka, Špelda, Zíb, Mádl, Dobroň, Rodin – Moskal, Pavliš, Němčický – Balázs, Kverka, Bednařík – J. Štefanka, Alinč, Košťál (21. Kraus).
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Duben, Malinský – Tvrdík, Janecký, Mikeska – J. Kudrna, T. Blažek, Lubina – Rolinek, D. Pospíšil, S. Procházka.

Pardubický lídr tabulky vyhrál v Karlových Varech 5:2, když své vítězství pojistil dvěma góly vstřelenými v oslabení.

Domácí, ve třetím útoku s Alinčem, který přišel ze Slavie výměnou za Steinera, promarnili v úvodu přesilovku při vyloučení Stanislava Procházky, a poté se snažili se s lídrem extraligy hrát vyrovnanou partii. Oba celky spoléhaly na pozornou obranu a první zaváhání využili v 15. minutě hosté. Skóre otevřel Blažek. Za 28 sekund se Pardubice radovaly podruhé, úspěšným střelcem byl Rolinek.

Na začátku druhé třetiny se opět připomněl pardubický Rolínek, když šikovně tečoval střelu Malinského a dal třetí gól hostí. V polovině třetiny vyvezl puk Zíb a po jeho přihrávce doslova propasíroval kotouč mezi Svobodovými betony Pavliš a snížil. Ve 34. minutě udělal ve vlastní přesilovce obrovskou chybu před brankou Moskal a Pospíšil si sám proti Fraňkovi věděl rady. Dal tak gól v oslabení a tím své mužstvo uklidnil. Vzápětí hráli domácí 58 sekund v pěti proti třem, Pardubice se ubránily, ale v následné výhodě karlovarských pěti proti čtyřem inkasovaly z hole Bednaříka.

Pokračoval zajímavý hokej se šancemi na obou stranách. Ve 38. minutě pardubický Rolinek netrefil prázdnou branku. Ve 48. minutě chybělo Pavlišově střele deset centimetrů, aby trefil odkrytou pardubickou branku, vzápětí se neprosadila ani nová posila domácích Alinč a za další minutu Kverkovu střelu zastavila boční síť. Celkově si Pardubičtí svou zaslouženou výhru pohlídali, zvlášť, když jejich pátou branku přidal opět v oslabení veterán Janecký.

Marek Sýkora (HC Becherovka Karlovy Vary): „Bohužel jsme se báli soupeře a tento stín na nás ležel po celé utkání. První dvě branky jsme soupeři darovali. V utkání se projevil rozdíl v postavení obou mužstev v tabulce. Dělali jsme, co jsme mohli, ale množstvím nevynucených chyb nabídli soupeři šanci, kterou využil.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „V utkání byly dva rozhodující momenty. Prvním bylo přečkání počátečního náporu Karlových Varů, v němž jsme navíc vstřelili dvě branky, a druhým, když jsme v oslabení zvýšili Pospíšilem na 4:1. V poslední třetině jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany na brejky, a to se nám podařilo.“