Český Telecom extraliga ledního hokeje, 46. kolo, pátek 14.2.2003, Svijanská aréna

1:2
1:0, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 8:46 Holub (Kašpařík) – 37:31 Jaroslav Kudrna (Tvrdík), 38:27 Kropáč (Lubina, D. Pospíšil). Rozhodčí: Venglář – Chytil, Pácal. Vyloučení: 5:7, navíc Krstev (Liberec) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3835. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Bílí Tygři Liberec: Falta – J. Moravec, Jareš, Jan Kudrna, Holub, Krstev, Kočí, Ovčačík, Vála – Kábrt, M. Straka, Víšek – V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna – Rozsíval, Plodek, Hájek – Klimenta, Pabiška, Jech.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Mudroch, Pácal, Čáslava, Janecký, A. Novotný, Duben – Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina – Kropáč, Tvrdík, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha – T. Divíšek, D. Pospíšil.

Hokejisté Liberce dnes podlehli vedoucímu týmu extraligy z Pardubic 1:2, což znamená, že počtvrté v této sezoně prohráli s tímto soupeřem o jediný gól. Pikantní je, že rozhodující branku Východočechů vstřelil slovenský reprezentant Kropáč, který nedávno přišel do Pardubic na hostování právě z Liberce a dnes hrál v dresu hostů své první ligové utkání.

Úvodní okamžiky střetnutí patřily Pardubickým, když už v osmnácté sekundě přinutil Faltu k prvnímu zásahu Jaroslav Kudrna. Liberecký brankář potom ještě zlikvidoval nebezpečnou střelu Blažka a o minutu později i ránu Divíška. V deváté minutě ale přišel blesk z čistého nebe, když liberecký obránce Holub střelou od modré čáry zaskočil překvapeného pardubického gólmana Svobodu a domácí vedli 1:0.

O chvli později se naopak hostům podařilo vyšachovat celou libereckou obranu, ale Lubinovu velkou šanci zlikvidoval zázračně Falta. Lubina tak nevstřelil svůj třístý ligový gól, o který přišel kvůli kontumaci zářijového utkání na Slavii, v němž se z jedné ze svých tří set ligových tref radoval.

Ve 22. minutě Pardubice hrály přesilovku. Zapomenutý Rozsíval však dostal přihrávku na útočnou modrou čáru, ale s jeho nájezdem si Svoboda poradil. Ve 23. minutě liberecký Falta zachránil domácí od pohromy při velké šanci Východočechů, když Jaroslav Kudrna se před ním ocitl úplně sám. O chvíli později Kolář trefil horní tyč liberecké branky a hosté reklamovali, že se puk odrazil za čáru. Hlavní sudí se dlouho radil s videorozhodčím a nakonec gól neuznal.

Pardubice tak rozhodly o výsledku utkání v rozmezí 56 sekund na konci druhé třetiny. Nejprve ve 38. minutě Tvrdík vyslal ukázkovou kolmou přihrávku na Jaroslava Kudrnu, který vyrovnal na 1:1. Ve 39. minutě se pak před domácícm gólmanem objevila hned dvojice osamocených pardubických hráčů a Kropáč po přihrávce Lubiny upravil na 1:2. Domácí vehementně protestovali, protože se domnívali, že předtím byl faulován jejich obránce Krstev. Ten ovšem nakonec sám dostal za protesty desetiminutový osobní trest.

Ve třetí třetině si již oba brankáři udrželi čisté konto. Z Libereckých měli největší šance obránce Jaroš ve 43. minutě, dále Kašpařík a Plodek v přesilovce v 54. minutě. Vše ale pochytal gólman Svoboda. Na druhé straně kryl Falta střely Jaroslava Kudrny a Blažka. Ke kýžené power play se už Liberec v závěru ani nedostal.

Josef Jandač (Bílí Tygři Liberec): „Utkání bylo podobné jako předchozí duely s Pardubicemi. Opět jsme dali gól v první třetině, ale poté jsme náskok neudrželi. Pustili jsme hosty do mnoha šancí, když jsme je špatně pokrývali. Ve druhé třetině jsme mohli rozhodnout, ale naopak jsme dvakrát inkasovali. Při gólu soupeře na 1:2 byl náš Krstev evidentně faulován.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Působili jsme v první třetině zakřiknutě a možná to bylo způsobeno i tím, že jsme se teprve před několika dny vrátili ze zájezdu do Japonska. Teprve potom jsme se dostali do tempa. Vytvořili jsme si šance a z nich jsme dvě proměnili. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, i když Liberec byl velmi vyrovnaným soupeřem.“