Český Telecom extraliga ledního hokeje, 33. kolo, pátek 27.12.2002, Arena Pardubice

0:1, 1:0, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 25:31 P. Sýkora (T. Divíšek), 57:46 T. Divíšek (P. Sýkora), 61:53 T. Divíšek (Vyhlídal) – 12:53 Hájek (V. Novák, Musil), 57:00 Plodek (Jiří Kudrna, Rozsíval). Rozhodčí: Souček – Charvát, Kostka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 48:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda (28.–30. Barek) – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Duben – Rolínek, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, T. Divíšek, D. Pospíšil – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.
Bílí Tygři Liberec: Falta – Krstev, Jiří Hanzlík, Čakajík, Gřegořek, J. Moravec, R. Pospíšil – Kropáč, M. Straka, Hájek – V. Novák, Kašpařík, Kábrt – Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna – Musil, Víšek, Jankových.

Třetí vzájemné utkání o extraligové body nevybočilo z tradice vyrovnaných soubojů, v nichž Pardubice svého soupeře zatím dvakrát pokořili pouze rozdílem jedné vstřelené branky. Vyprodaná hala viděla opět napínavé utkání, které tentokrát rozhodli domácí poměrem 3:2 až v prodloužení.

Od úvodních minut se hrál oboustranně rychlý hokej s maximálním nasazením. Pardubičtí si vytvořili výrazný tlak, ale naráželi na precizní defenzívu Severočechů. Ti spoléhali na rychlé brejky po dlouhých přihrávkách na vysunutého útočníka. Paradoxně šli i do vedení po akci, která po gólu příliš nevolala. Domácí brankář Svoboda podcenil střelu Nováka a na dorážku Hájka už nestačil. Pardubičtí měli vyloženou šanci až ve 20. minutě, ale Kolář se před výborně chytajícím Faltou neprosadil.

Na začátku druhé třetiny si domácí vytvořili několik příležitostí, ale chyběla jim přesnost v koncovce, a také brankář Falta byl velkou překážkou. Hosté promarnili jedinečnou příležitost zvýšit vedení ve 25. minutě, kdy se nedokázali prosadit tři hráči proti jedinému domácímu obránci. To se podařilo až o minutu později Petru Sýkorovi v roli falešného obránce, když prostřelil od modré vše co bylo před Faltou.

Ve 28. minutě trefil expardubický Kábrt masku brankáře Svobody a domácí gólman musel na dvě minuty uvolnit místo náhradníku Barkovi. Vysoké tempo utkání pak očividně pokleslo, bojovnost ale oba týmy nadále zdobila. Stejně tak pokračovala i herní převaha Pardubic. Ve třetí třetině spálili jedinečnou šanci Mudroch a vzápětí Divíšek, obrana Liberce v této fázi jen s vypětím odolávala domácímu náporu.

V závěru posledního dějství hra opět nabrala plné obrátky, především zásluhou domácích, jejichž lavinovité útoky ztroskotávaly na vynikajícím brankáři Faltovi. Do vedení ale šli nečekaně hosté, když lehká střela Plodka prošla Svobodovi mezi bruslemi.

Prodloužení Pardubickým zajistil o 46 vteřin později po chybě liberecké obrany Divíšek a týž hráč ve druhé minutě prodloužení nakonec rozjásal 9300 diváků znovu, když po Vyhlídalově přihrávce stanovil konečné skóre.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Liberec tady jako vždy předvedl velmi dobrý výkon, ale my jsme si vytvořili tlak a spoustu šancí, hlavně v první třetině při přesilovkách. Za nepříznivého stavu tři minuty před koncem, když jsme inkasovali, se mužstvo nepoložilo a dokázalo otočit zápas, byť to bylo jen za dva body.“

Josef Jandač (Bílí Tygři Liberec): „Domácí byli aktivnější, my jsme se zaměřili na obranu, která nám vycházela. Mrzí mě, že ve chvílích, kdy jsme šli do vedení, jsme vzápětí inkasovali po hrubé individuální chybě. V prodloužení jsme hráli vabank. Bod z Pardubic je dobrý, zariskovali jsme, na led jsme poslali tři útočníky, ale ti špatně zareagovali a my dostali rozhodující gól.“