Tipsport extraliga ledního hokeje, 42. kolo, úterý 20.1.2004, Duhová aréna

Rytíři Kladno

7:0
3:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 10:51 Duben (Kudrna, Mikeska), 11:48 P. Sýkora (Divíšek, Zábranský), 18:52 Kudrna (Mikeska), 21:51 Dopita (Blažek, Zábranský), 30:25 Pištek (Duben, Pácal), 36:25 Blažek (Zábranský), 42:56 Průcha (Divíšek). Rozhodčí: Šindler – Český, Kostka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 6530. Střely na branku: 48:25. Průběh utkání: 7:0.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Čáslava, Zábranský, M. Sýkora (30. Podhradský), Mudroch, Duben, Pácal – P. Sýkora, Divíšek, Průcha – Kolář (30. Lubina), Dopita, Blažek – Kudrna (41. Kolář), Mikeska, Pištek. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Rytíři Kladno: Kopřiva – Zeman, P. Kasík, Kruliš, Evan, V. Čech, P. Hořava, Ševc, Malena – Horna, Gardoň, Klimt – V. Bílek, Zajíc, M. Havel – Jankových, Kalla, M. Hořava – Lažo, Pazourek, L. Vlček. Trenéři: Zdeněk Müller, Vladimír Evan a Petr Tatíček.

Lídr tabulky se chtěl rehabilitovat za výprask ve Zlíně, a přestože hrál pouze na tři útočné řady, spravil si chuť na horkém adeptu elitní osmičky z Kladna, kterého pokořil v poměru 7:0. Středočechům nasázeli domácí hokejisté po třech brankách v prvních dvou třetinách a o výsledku měření sil bylo tak rozhodnuto.

Utkání mělo vcelku jednostranný průběh, který přirovnal expardubický obránce Aleš Píša, zotavující se doma po operaci třísel, k lepšímu tréninku. Pardubičtí nastoupili bez zraněného Janeckého a nemocného Koukala a proti soupeři, který hrál na čtyři kompletní řady, byli mnohem aktivnější. Už ve druhé minutě trefil Dopita tyčku, která v průběhu dvou třetin zazvonila ještě dvakrát po střelách Petra Sýkory a Mikesky.

Střelecké hody Moelleru odstartoval v 11. minutě sólem obránce Duben a už po 57 sekundách dal dělovkou od modré Petr Sýkora druhý gól. V 19. minutě využili domácí poprvé početní převahu. Kudrna po jejích devíti vteřinách vrátil provinivšího se Malenu zpět do hry.

V prostředním dějství nejprve Dopita proměnil ideální Blažkovu přihrávku ve čtvrtý gól domácích a v polovině utkání Pištek v přesilovce přetavil svůj důraz v pátou branku. Pardubičtí si v této fázi se soupeřem pohrávali jako kočka s myší, jejich jednoduchá kombinační hra zcela dezorientovala soupeře, který mohl děkovat Kopřivovi, že po dvou třetinách neprohrával desetibrankovým rozdílem.

Kladno se snažilo z brejků překvapit domácí obranu, ale bez efektu. Pokud se hosté dostali do šance, stál jim v cestě spolehlivý Adam Svoboda. Ve 37. minutě přidal Blažek „žabkou“ šestou branku a Duhovou arénou se neslo skandování „deset, deset“.

Desítku přiblížil ve 43. minutě po akci Divíška Průcha, který dokazoval, že je schopen hrát s kýmkoli. Krátce za polovinou třetí třetiny pustili domácí do stoprocentní šance Jankového, ale ten, ač zcela sám před Svobodou, dal vyniknout reprezentačnímu brankáři. Pardubičtí se ve zbývajících minutách třetí třetiny spokojili s náskokem, přesto zaznamenali svůj letošní rekordní výsledek. Adam Svoboda pak vychytal svoji třetí letošní nulu.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Dnes jsme hráli velmi dobře, jednoduše kombinovali a rozhýbali těsnou obranu Kladna, nedrželi zbytečně kotouč, dávali si přihrávky a jednoduše zakončovali. Z toho vyplynulo, že výsledek mohl být ještě vyšší nebýt výborného výkonu brankáře hostů.“

Vladimír Evan (HC Rabat Kladno): „Chtěli jsme co nejdéle udržet stav 0:0, ale podařilo se nám to jen deset minut. Po dvou rychlých gólech vzali domácí utkání do svých rukou a svým výkonem dokázali, proč jsou v čele tabulky. K jejich výkonu jim mohu jen pogratulovat.“