Tipsport extraliga ledního hokeje, 16. kolo, pátek 24.10.2003, Duhová aréna

Rytíři Kladno

1:2p
0:1, 0:0, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 42:39 Dopita (Lubina, Kudrna) – 10:06 Klimt (Jankových, D. Pazourek), 60:23 Gardoň (Procházka). Rozhodčí: Homola – Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 7812. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Podhradský, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Zábranský – Jaroslav Kudrna, Dopita, Lubina – Mrázek, Divíšek, Janecký – Razingar, Mikeska, Pištek – od 21. navíc Průcha a od 32. navíc Kolář, Koukal. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Rytíři Kladno: Orct – Zeman, Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma, Malena, J. Dlouhý – Kysela, Gardoň, Martin Procházka – Bílek, Kalla, M. Hořava – Jankových, D. Pazourek, Klimt – Lažo, Zajíc, Horna. Trenéři: Zdeněk Müller, Vladimír Evan a Petr Tatíček.

Vedoucí celek tabulky nastoupil bez zraněných Blažka, Michala i Petra Sýkory, ale překvapivě v úvodu s útočníky Kolářem, Koukalem a Průchou jen na lavičce. V brance Východočechů se pak po dvouzápasové absenci znovu objevil Adam Svoboda. Kladenští přijeli již opět s gólmanem Orctem a právě on měl lví podíl na tom, že hosté byli nečekaně těžkým soustem pro pardubické mužstvo. To naznačilo, že výpadek, který lídra tabulky postihl v neděli ve Zlíně, nemusel být jen dílem náhody. Domácí sice měli od začátku více ze hry, ale jejich akce postrádaly vtip a lehkost z minulých utkání.

Úvodní tlak Pardubičtí nevyužili a v 11. minutě sami inkasovali. Jankových poslal dlouhou přihrávkou do úniku Klimta, ten se prosmýkl kolem Čáslavy a hosté se radovali. Téměř zoufalý nápor Pardubic pak gradoval na začátku třetí třetiny, ve které domácí nechali odpočívat Janeckého a Razingara, a korunoval ho vyrovnávacím gólem Dopita.

Ve 48. minutě trefil Mrázek jen tyčku kladenské branky. V polovině třetí třetiny pardubický nápor povolil a hosté soupeře kouskováním hry vyvedli z tempa. Domácí Kolář měl ještě chvíli před koncem na holi vítězný gól, ale jen těsně minul Orctovu branku a utkání se muselo prodlužovat. Nastavený čas se ovšem hrál pouze 23 vteřin. Přihrávku Martina Procházky přesně trefil Gardoň a postaral se o překvapivé vítězství nováčka na ledě vedoucího celku soutěže. Pardubice po nedávné porážce od Vsetína znovu doma prohrály v prodloužení s týmem, který byl před sezonou považován za outsidera soutěže.

Miloš Říha (HC Pardubice): „Na jeden gól se doma nedá vyhrát. Vytvořili jsme si sice spoustu šancí, ale v předbrankovém prostoru to bylo hodně měkké, nedůrazné a trvalo to strašně dlouho. Potom nemůžeme být úspěšní ani proti takovému mužstvu, které hraje sice s nadšením, ale my jsme daleko silnější. A to jsme měli dnes dokázat“

Vladimír Evan (HC Rabat Kladno): „Do Pardubic jsme jeli s tím, že musíme chytit začátek utkání, a to se nám povedlo. Nakonec jsme ještě dali i gól. Domácí maličko znervózněli, my jsme začali víc bránit a spoléhali na výborný výkon Orcta. V prodloužení to je už vabank a nám se to podařilo.“