6.9.2024

Dorostenci v prvních derby sezóny uspěli v samostatných nájezdech!

První zápas sezóny a rovnou derby! Dorostenci hned v první třetině nadělili Mountfieldu dvě branky, na druhou z nich stihli domácí gólem odpovědět. Následně stav vyrovnal gól Hradce Králové ve druhé třetině. Nakonec musely o osudu utkání rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých bylo úspěšnější Dynamo.

Extraliga dorostu, 1. kolo, pátek 6.9.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:3sn
1:2, 1:0, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 17:57 Brzák (Klíma; 5/5), 24:28 Novotný (Hlaváček; 5/5), rozh. náj. Ryšavý – 14:06 Vaňha (Ruml, Sekanina; 5/4), 17:29 Drábek (Kovář; 5/5). Rozhodčí: Mareš – Landsmann, Hájková. Diváci: 78. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 43:41. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Mountfield HK: Růžička – Pavlík, Novotný, Zikmund, Flechtner, Šanc, Studnický, Vencl – Brzák, Sedláček, Šedivý, Bulat, Hlaváček, Klíma, Dostálek, Václavíček, Fedenciuc, Domkář.
Dynamo Pardubice: Vavřina – Ruml, Jaroš, Čihák, Řehořek, Kincl, Řivnáč – Drábek, Vaňha, Joska, Sekanina, Novák, Ryšavý, Šimonek, Kovář, Tvrdik.

První utkání letošní sezóny DHL ligy dorostu sehrálo pardubické Dynamo v Hradci Králové a domácí tým Pardubice hned v 9. minutě pořádně prověřil v přesilové hře. Šanci měl například Klíma či Bulat, oběma ale bránu uzavřel pardubický gólman Veřmiřovský. Následně se však role otočily a Dynamo svou šanci patřičně využilo. Ruml poslal puk na Sekaninu na modrou, který našel na pravém kruhu připraveného Olivera Vaňhu, jenž přesně trefil pravý horní roh hradecké klece - 0:1. Mountfield mohl srovnat prostřednictvím Sedláčka v samostatném úniku, což ale nevyšlo a vzápětí přidalo Dynamo i druhý gól. Tentokrát se do úniku dostal Dominik Drábek a forhendovou kličkou poslal hrací předmět za Růžičkova záda - 0:2. Na tuto branku našli Lvi ihned odpověď. Od mantinelu vypálil Filip Brzák a díky odrazu o jednoho z hostujících obránců zamířil kotouč do pardubické sítě - 1:2.

Pardubice zhřešily i ve druhém dějství, čehož domácí celek nevyužil, ale přesilovkový tlak si přenesl i do hry za vyrovnaných sil na ledě a udeřil dvě minuty po jejím konci. Hlaváček zkusil vypálit, kotouč se po této střele odrazil od betonu Veřmiřovského a zamířil přímo na Jaroslava Šedivého, který jej nasměroval do odkryté části klece hostí - 2:2. Domácí brankář se poté dost zapotil, Pardubice měly několik velmi zajímavých šancí, všechny ale ztroskotaly právě na přesných zákrocích Růžičky.

Ve třetí třetině se i přes dobré akce obou celků stav nezměnil a utkání tak dospělo do prodloužení. To si Pardubice zkomplikovaly vyloučením z vlastních řad, oslabení ale zvládly, a tak došlo i na samostatné nájezdy.

Prvních pět sérií dopadlo vyrovnaně, za Hradec byl přesný Vojtěch Bulat, zatímco za Pardubice pak stav srovnal Dominik Drábek. Rozhodující nájezd poté předvedl Matěj Ryšavý, jenž uklidil hrací předmět mezi betony Růžičky. Pardubičtí dorostenci tak po výhře v samostatných nájezdech berou cenné dva body.