10.10.2024

Dorost udolal brněnskou Kometu v prodloužení a vyhrál 4:3

Pardubičtí dorostenci v rámci jedenáctého kola vyjely na led brněnské Komety. Na první gól se muselo čekat až do druhé třetiny, kdy otevřel skór Oliver Vaňha. Pardubice poté šly i do dvoubrankového vedení, jenže Kometa ke konci třetiny vyrovnala a zápas šel do prodloužení. V prodloužení rozhodl Matěj Jindřichovský, který tak vstřelil Dynamo výhru 4:3.

Extraliga dorostu, 11. kolo, čtvrtek 10.10.2024, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

3:4p
0:0, 1:2, 2:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 25:25 Kubín (Halaš, Kotas; 5/4), 47:40 Hartl (Kerbler, Petrčka; 5/5), 50:29 Daněk (Prchal, Chruslinski; 5/5) – 24:09 Vaňha (Sekanina; 4/5), 37:02 Sekanina (5/4), 41:45 Ryšavý (Vaňha, Sekanina; 5/5), 61:56 Jindřichovský (Vaňha; 3/3). Rozhodčí: Jiskra – Husák, Hrabal. Diváci: 136. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Kometa Brno: Kotas – Bína, Panasenko, Polák, Beroun, Zuščák, Krämer – Daněk, Prchal, Petrčka, Halaš, Hartl, Chruslinski, Kerbler, Šichtař, Kumstát, Selič, Kubín.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Hynek, Jaroš, Kincl, Čihák, Řehořek – Sekanina, Jindřichovský, Andrejko, Novák, Drábek, Vaňha, Ryšavý, Kovář, Tvrdik.

Do první třetiny vstoupila lépe Kometa, která hned v úvodu měla několik šancí. Nejdříve Kerbler střílel z blízkosti, ale Veřmiřovský kotouč vyrazil vysoko nad sebe. Poté se ještě ke střele z levé strany dostal Šichtař, ale i tento pokus pardubický brankář zablokoval. V obrovské příležitosti se poté ocitl pardubický Tvrdík, který mohl zakončovat u levé tyčky do odkryté branky, ale puk mu sjel z hole.

Na začátku druhé třetiny šlo Dynamo do čtyř, ale toto oslabení nakonec bylo pro Pardubice radostné, Oliver Vaňha se ocitl sám před brankou a rychlou střelou poslal puk do brány - 0:1. Kometa ale za minutu skóre vyrovnala, Vojtěch Kubín dopravil puk za záda Veřmiřovského - 1:1. Potom se do samostatného úniku dostal Daněk, který zakončoval, ale pardubický gólman se včas přesunul a střelu zastavil. Před zazvoněním druhé sirény šlo Dynamo opět do vedení, kdy se z pravého kruhu přesně mezi tři tyče trefil Tobiáš Sekanina - 1:2.

Na úvodu třetí části šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Matěj Ryšavý se prosadil z předbrankového prostoru - 1:3. Poté přišly dva rychlé góly Brna a bylo znovu vyrovnáno, nejdříve se z pravé strany prosadil Michal Hartl a potom se do odkryté branky trefil Šimon Daněk. V 58. minutě měl Ruml s Ryšavým dvě gólové šance, ale ani jednu z nich nakonec nevyužily a zápas tak šel do prodloužení.

Po dvou minutách v prodloužení bylo rozhodnuto. Matěj Jindřichovský doklepl kotouč za záda Kotase a vstřelil tak Dynamu výhru 4:3.