19.10.2024

Dorostenci třetí výhru v řadě nepřidali, padli na ledě třineckých Ocelářů

V pátek hráli doma, v sobotu se představili na hostujícím ledě - v Třinci. V tomto zápase se muselo čekat na gól až do druhé třetiny, kdy otevřel skóre třinecký Filip Vlk. Třinec poté ještě přidal dvě branky a Dynamo se poprvé prosadilo až ve třetí třetině, kdy se prosadil Melichar Kovář. V zápase už žádné branky nepadly a domácí tak uhájili vítězství 3:1.

Extraliga dorostu, 13. kolo, sobota 19.10.2024, Třinec, MINI WERK ARENA

3:1
0:0, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 23:43 Vlk (Hrček, Blahuta; 5/3), 25:38 Řípa (5/5), 34:35 Helis (Niemczyk, Lazovský; 5/4) – 51:35 Kovář (Teml; 5/5). Rozhodčí: Stejskal – Konvička, Bartoň. Diváci: 50. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Oceláři Třinec: Čelko – Barteczek, Niemczyk, Chalupa, Kaleta, Trnka, Korhoň – Hrček, Řípa, Fizek, Vlk, Kopačka, Blahuta, Morcinek, Lazovský, Hanák, Helis, Richter.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Dubovči, Ruml, Hynek, Jaroš, Kincl, Řehořek – Fiala, Jindřichovský, Drábek, Vaňha, Teml, Joska, Sekanina, Ryšavý, Kovář, Tvrdik.

Hned na začátku první třetiny si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž se do šance dostal Sekanina, ale domácí Čelko ho vychytal lapačkou. Poté se do velké příležitosti dostal třinecký Řípa, který se ocitl sám před brankou, ale Veřmiřovský ho skvěle zastavil betonem. Před koncem první třetiny se ještě v dobré šanci ocitl pardubický Fiala, ten ale z blízkosti puk nedokázal dopravit do branky.

Ve druhé části padla první branka, a to ve 23. minutě, kdy Filip Vlk střelou z první překonal Veřmiřovského a využil tak přesilovou hru - 1:0. O dvě minuty později šli Oceláři do dvoubrankového vedení, kdy Dominik Řípa jel sám na brankáře a bekhendovou střelou ho překonal - 2:0. Jenže Dynamo bylo poté znovu vyloučeno a dostalo třetí branku, po kombinaci se po přesné střele mezi tři tyče trefil Daniel Helis - 3:0. Ke konci části se mohl prosadil pardubický Řehořek, ale jeho střela z mezikruží nakonec skončila v lapačce Čelka.

Začátek třetí třetiny byl poklidný, ani jeden z celků se do žádné větší šance nedostal, a to až do 51. minuty, kdy se poprvé v zápase prosadily Pardubice. Melichar Kovář dotlačil puk za záda Čelky - 3:1. Do konce třetiny se ale skóre už nezměnilo. Pardubice sice odvolaly brankáře, ale nedokázaly z toho více těžit a v tomto zápase tak vyhrál Třinec, a to 3:1.