7.9.2024

Juniorka se vrací z tripu s druhou výhrou, porazila Vítkovice 6:3

Juniorská extraliga pokračovala tradičními sobotnímu duely. Dynamo po vítězství nad Třincem zamířila do Kravař, kde hrají své domácí zápasy Vítkovice. Po vyrovnané první třetině, ve které si ale domácí vybudovali jednobrankový náskok, za to Pardubice od prvních vteřin druhé části pořádně vzaly. Od té doby ale mělo Dynamo herně i střelecky navrch a vytěžilo z toho vítězství 6:3

Extraliga juniorů, 3. kolo, sobota 7.9.2024, Kravaře, Buly Aréna - Kravaře

3:6
2:1, 1:4, 0:1
Branky a nahrávky: 05:32 Glos (Přibyl, Glas; 5/5), 19:36 Žídek (Kovalčík, Fojtík; 5/5), 36:09 Žídek (Bialy, Fasner; 5/4) – 15:32 Pavlata (Burda, Koudelka; 5/4), 22:04 Štěpánek (Krčál, Oliva; 5/5), 25:13 Kalužík (Fiala, Koudelka; 5/5), 31:06 Kubánek (Korec, Dostál; 5/5), 33:14 Krčál (Burda, Štěpánek; 5/5), 44:06 Pavlata (Fiala, Burda; 5/4). Rozhodčí: Koziol, Blaha – Bartoň, Tvrdý. Diváci: 95. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 29:57. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.
Vítkovice: Smolka (34. Vávra) – Majkowski, Man, Glos, Drábek, Kalandra, Bialy – Douda, Muroň, Hanák, Přibyl, Kovalčík, Glas, Hofman, Milata, Fasner, Tobola, Žídek, Fojtík, Štiak.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Úlehla, Vápeník, Oliva, Lučan, Křečan – Macek, Štěpánek, Bartoň, Dostál, Kalužík, Burda, Pavlata, Krčál, Korec, Fiala, Yevtiekhov, Pumpinš.

Jako první se prosadili Vítkovičtí, když v 6. minutě zaplulo o tyč do brány nahození od modré čáry v podání Vincenta Glose – 1:0. Dynamo se ale mohlo pyšnit v tomto zápase skvělými přesilovými hrami, hned první možnost využil Dominik Pavlata, jehož střelu si obránce tečoval za vlastního brankáře – 1:1. Jenže gól do šaten necelou půlminutu před koncem první dvacetiminutovky nadělil domácí Matěj Žídek, který si najel do volného prostoru před bránou a přesně zakončil – 2:1.

Na startu druhé třetiny, konkrétně ve 23. minutě tečoval Olivovo dalekonosné nahození mezi betony brankáře Jiří Štěpánek a bylo srovnáno – 2:2. Druhá využitá přesilovka započala už ve středním pásmu po zrychlené kombinaci. Podél mantinelu se prohnal Tadeáš Kalužík, který se natáhl před brankáře a zakončil ideálně mezi betony – 2:3. Dynamo postupně přidávalo pod kotlem, z čehož vyplynula i čtvrtá branka. Obránce Alex Kubánek si udělal výlet před bránu, natáhl si Smolku a s trochou štěstí přehodil jeho beton – 2:4. A za další dvě minuty už šel po pátém inkasovaném gólu Smolka z brány. Burdovi se puk přimotal na hůl a ani nezakončil, ale letící puk pohotově sklepl ze vzduchu do brány David Krčál – 2:5.

Nicméně domácí to ještě nezabalili a ve 37. minutě využil početní výhodu Matěj Žídek – 3:5. Další přesilovku využil ve třetí třetině hostující Dominik Pavlata, který po střele Fialy dostal puk střelou za záda Vávry – 3:6. Poslední třetina plynula bez vážnějších šancí rychle ke konci, poslední naději měli domácí během přesilovky pět minut před koncem, jenže si nic nevytvořili a v posledních minutách už bylo jasné, že si pardubičtí junioři odvezou z tripu proti Třinci a Vítkovicím plný počet bodů.