5.3.2024

Dorost ovládl potřetí východní Čechy. V posledním derby vybojoval výhru v prodloužení

Do předposledního zápasu a zároveň do posledních derby před play-off vyjeli pardubičtí dorostenci do Hradce. V tomto utkání šly jako první do vedení Pardubice. Dynamo poté šlo do dvoubrankového vedení, na to Mountfield zareagoval, snížil a nakonec vyrovnal. Zápas šel tak do prodloužení, v němž výhru vstřelil dvougólový Vít Macek.

Extraliga dorostu, 19. kolo, úterý 5.3.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

1:2, 1:0, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 12:40 Frolík (Vítek; 5/5), 27:07 Hendrych (Frolík; 5/5) – 05:40 Macek (Rolinek, Drábek; 5/5), 09:50 Rolinek (Drábek; 5/5), 61:09 Macek (Ruml; 3/3). Rozhodčí: Veinfurter – Jiruška, Hnilička. Diváci: 123. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Mountfield HK: Růžička – Pavlík, Vencl, Pánek, Wališ, Studnický, Forejtek – Páleník, Václavíček, Vítek, Šichan, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Vondruška.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Novosad, Jansa, Křečan, Vápeník – Korec, Tvrdik, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Rolinek, Macek, Novák.

Ve Východočeském derby šlo jako první do vedení Dynamo, kdy se do samostatného úniku dostal Vít Macek, který se přesnou střelou trefil mezi betony Růžičky - 0:1. Poté se v dobré šanci ocitl domácí Vítek, který rychlou střelou prověřil Veřmiřovského, ale ten jeho pokus zastavil. V deváté minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, Tomáš Rolinek byl nehlídaný u hradecké branky a podařilo se mu zasunout puk přesně mezi tři tyče - 0:2. Na tento gól, ale domácí záhy zareagovaly. Filip Frolík zakončil do vzdálenějšího rohu pardubické branky - 1:2.

Na začátku druhé třetiny Hradec vyrovnal, Patrik Hendrych ujel sám na Veřmiřovského a trefil se do horního rohu branky - 2:2. Dynamo mohlo jít poté opět do vedení, kdy do odkryté brány mohl zakončovat Lempach, ale Růžička předvedl skvělý zákrok. Před zazněním druhé sirény se ještě v dobré šanci ocitl Hendrych s Frolíkem, kdy první jmenovaný nahrával druhému, jenže pardubický brankář je skvěle vychytal.

Z počátku třetí části měl větší střeleckou převahu Hradec. Nejdříve Hornych si najel před Veřmiřovského, ten ale kotouč vyrazil, k dorážce se ještě dostal Frolík, avšak ani on nedokázal dostat puk za záda brankáře. Do konce třetí třetiny se už nic vážného nestalo a následovalo prodloužení.

Nastavení čas hned po minutě rozhodli Pardubičtí, jmenovitě Vít Macek, který zamířil nad Růžičkovu vyrážečku a přidal svůj druhý gól v utkání. Dynamo si tak odvezlo z Hradce výhru 3:2.