30.9.2023

Béčko vedení ve Vsetíně neudrželo. O těsné prohře rozhodl gól z přesilovky

Ač byla pardubická rezerva ve Vsetíně blízko bodovému zisku, o výhře domácích nakonec rozhodl gól z přesilovky ve třetí třetině. Po šesti odehraných utkáních a zápasu k dobru obývá tedy béčko předposlední příčku tabulky Chance ligy.

Chance liga, 7. kolo, sobota 30.9.2023, Vsetín, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

2:1
0:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 37. Smetana (Ondračka, Kratochvil), 45. Staněk (Rob) – 20. Urban (Hrníčko, Kubíček). Rozhodčí: 37. Smetana (Ondračka, Kratochvil), 45. Staněk (Rob) – 20. Urban (Hrníčko, Kubíček).. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2426. Střely na branku: 40:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Vsetín: Romančík – Staněk, Ďurkáč, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Klhůfek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Vávra, Kratochvil.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal (A), Kubíček, Kaštánek, Bukač, Voženílek, Tvrdík, Koudelka – Hrníčko, J. Mikyska, Žálčík (A) – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Paleček, Zeman, Rouha.

Dynamo B vstoupilo do utkání s druhým, po 7. kole už prvním, Vsetínem odvážně a už ve 4. minutě se dostali do své první velké šance. Ve skvělé pozici se ocitl centr druhé formace Michal Pochobradský, který zůstal úplně sám před domácím brankářem Patrikem Romančíkem, jenže ránu pod víko gólman výborně vylapal a udržel tak remízový stav.

O chvíli později převzal kontrolu nad utkáním Vsetín. Valaši měli v 6. minutě možnost přesilovky 5 na 3, ale kvůli organizovanému bránění pardubického béčka nedokázali této příležitosti využít. V závěru úvodního dějství dostalo stejnou možnost Dynamo, a ačkoli dvojitou početní výhodu stejně tak nezúročilo, situace 5 na 4 už ano a v čase 19:49 poslalo domácím takzvaný gól do šatny. Klíčový byl u této branky Dominik Hrníčko, jenž famózní křižnou přihrávkou našel Tomáše Urbana, přičemž jednadvacetiletý křídelník se z ostrého úhlu nemýlil.

Na začátku druhé třetiny mohla pardubická rezerva své vedení okamžitě navýšit, do situace jeden na jednoho se totiž dostal Robin Kaplan, ovšem svou kličkou na vsetínského gólmana nevyzrál. Několik dobrých šancí si poté vytvořili také Moravané a jejich tlak vyústil ve 37. minutě ve vyrovnávací gól beka Ondřeje Smetany, který pohotově najel s pukem do pravého kruhu a přesně vypálil na vzdálenou tyč.

Ve 38. minutě se muselo utkání kvůli špatnému stavu ledu na přibližně 20 minut přerušit a oba týmy tak měly možnost nabrat síly na zbytek druhé dvacetiminutovky a závěrečnou třetinu, jež se hrála okamžitě po dohrání té druhé.

Vsetín v tlaku pokračoval i po pauze a v čase 44:52 své dominance také využil rozhodující trefou na 2:1. Autorem gólu byl obránce Robin Staněk, který se opřel do rány z modré čáry, která byla tak přesná a razantní, že bez jakékoliv teče zaplula až za záda Davida Honzíka.

Béčko si tak body ze Vsetína neodváží, ale za svůj výkon na ledě prvního týmu tabulky Chance ligy se rozhodně stydět nemusí.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Myslím si, že to byl pěkný hokej ve výborné kulise. Vsetín má samozřejmě skvělý tým, těžko se odsud budou vozit body. My jsme po nich sice sahali, jenže kvalita byla o fous lepší na straně domácích. Určitě nemohu klukům vytknout nasazení nebo obětavost. Podařilo se nám ustát šest přesilovek a tu sedmou jsme bohužel neubránili, ale jinak, bych řekl, že jsme předvedli dobrý výkon. Jediné, co bychom potřebovali, je větší přínos od našich zkušenějších hráčů, který nám zatím chybí.“