13.11.2023

Skalp druhého týmu tabulky! B tým poprvé poráží Vsetín

Premiéra nového trenéra Tomáše Jirků na pardubické střídačce se povedla na výbornou! Jeho svěřenci poctivým výkonem dokráčeli k výhře nad druhým Vsetínem. Ve 23. minutě dostal Dynamo do vedení Urban, po polovině zápasu však vyrovnal Jonák. Poslední trefu si ale schoval na 55. minutu premiérový střelec Vojtěch Tvrdík, který rozhodl o prvních třech bodech nad Vsetínem v dosavadní historii béčka.

Chance liga, 20. kolo, pondělí 13.11.2023, Chrudim, Zimní stadion

Vsetín

2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 22:08 Urban (Nedbal, Mikyska; 5/5), 54:53 Tvrdík (Pochobradský, Chabada; 5/5) – 32:34 Jonák (Rob; 5/5). Rozhodčí: Svoboda, Bejček – Maštalíř, Roischel. Diváci: 611. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 20:18 (9:5, 4:8, 7:5). Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 26:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Rohlík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut, Žálčík – Rouha, Herčík, Lichtag – Zeman.
Vsetín: Zhukov – Staněk, Ďurkáč, Ondračka, Smetana, Kojo, Larsen, Jenáček, Petrovický – Jonák, Klhůfek, Rob – Hořanský, Dědek, Hrňa – Bláha, Kern, Jandus – Koláček, Kratochvil.

Ve 20. kole přijel na chrudimský led druhý Vsetín, pro Pardubice velká zkouška. V prvních minutách se toho ovšem domácí nezalekli a svého soupeře přehrávali, leč bez branek. V nějaké větší šanci se poprvé objevil v 10. minutě Vsetín, když Jonák z předbrankového prostoru však neprostřelil Honzíka. O dvě minuty později Dynamo soupeře přečíslilo, Mikyska ještě nečekaně vracel před bránu na Tomáše Urbana, jenž ale pozici přebruslil.

Hned na začátku druhé třetiny, konkrétně po 128 sekundách puk proskákal do útočného pásma na Tomáše Urbana, který si kotouč zpracoval a poté rychlým švihem poslal do protilehlé šibenice – 1:0. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách hosté přeci jen srovnali stav, když pardubičtí hráči nechali před bránou trestuhodně volného Víta Jonáka, jenž napodruhé překonal bezmocného Honzíka – 1:1. Ještě před druhou přestávkou se mohli Valaši náhle dostat do vedení, když po ztrátě Chabady pálil Erik Hrňa jen do hrudi brankáře Dynama.

Skóre se nepovedlo otočit ani Janu Kernovi, který díky rychlému dostoupení dostal puk na bekhend, ale na Honzíka nevyzrál. Dynamo dostalo ve třetí části tři přesilovky, ani jednu nevyužilo, což ale úplně vadit nemuselo, protože těsně po uplynutí té poslední vstřelil rozhodující branku nečekaný hrdina Vojtěch Tvrdík, pro kterého šlo o první branku v profesionálním hokeji. Na modré čáře dostal puk, první střela byla ještě zblokována, ale tu druhou už procedil mezi ruku a tělo Žukova – 2:1. Hosté si při závěrečné hře bez brankáře nic nebezpečného nevytvořili a naopak Dynamo přesvědčivě dohrálo utkání v útočném pásmu.

Tomáš Jirků (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice B): „Já jsem hrozně rád, že při premiéře na střídačce se povedlo získat tři body, obzvlášť proti tak kvalitnímu soupeři, jako je Vsetín. Velká pochvala do kabiny, byl to velmi dobrý bojovný výkon. Samozřejmě, mělo to nějaké chybky, obzvlášť ve druhé třetině, kdy jsme na chvilku vypadli z rolí a ztráceli zbytečně kotouče ve středním pásmu. Ale jinak, když to vezmu komplexně, tak to byl velmi dobrý, bojovný, týmový výkon. Opravdu si cením toho, že jsme doma získali tři body proti kvalitnímu soupeři."