26.12.2020

Série nekončí! Dynamo veze z Hané šestou výhru v řadě

Bezmála před rokem se Pardubice v období Vánoc vydaly na led Olomouce, kde vyhrály 2:1 a přerušily sérii čtyř proher. V letošním roce Dynamo do Olomouce zajíždělo v mnohem lepším rozpoložení po pěti výhrách. A znovu slavilo! Za dalšími třemi body vykročilo již v první části, v polovině zápasu vedlo dokonce už 3:0. Domácí Mora sice v závěru dotahovala, více než snížit na konečných 3:5 ale nedokázala. Pardubice zvítězily pošesté v řadě a z Olomouce vezou tři body!

Tipsport extraliga, 29. kolo, sobota 26.12.2020, Zimní stadion Olomouc

Olomouc

3:5
0:1, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 36:32 Ondrušek (Nahodil; 5/5), 54:33 Káňa (Knotek, Valenta; 5/5), 59:12 Káňa (Burian; 4/5) – 7:27 Mandát (Camara; 5/5), 24:32 Mandát (Kolář; 5/5), 31:29 Blümel (Anděl, Kousal; 5/5), 47:57 Ďaloga (Kousal, Mandát; 5/5), 59:57 Blümel (5/4). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Škůrek (OLO) 10 min. osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:35 (10:10, 9:13, 12:12). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5.
Olomouc: Konrád – Černý, Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek, Rutar – Burian, Knotek, Bambula – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Pekr – Ostřížek, Mácha, Tomeček.
Dynamo Pardubice: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Hrádek, Vála – Anděl, Poulíček, Blümel – Mandát, Kousal, Camara – Svačina, Roman, Paulovič – Kusý, Rohlík, Machala.

Na ledě Olomouce se do branky Dynama po měsíční odmlce postavil Milan Klouček a v první části mohl především sledovat, jak se jeho spoluhráčům vede směrem dopředu. Pardubice byly aktivnější a v první třetině si zaslouženě vypracovaly jednobrankové vedení, které mohlo být i vyšší. Anthony Camara sice nejprve svůj samostatný únik nevyužil, ale v 8. minutě předložil puk téměř před prázdnou branku Janu Mandátovi, který prudkou střelou do poloodkryté branky otevřel skóre – 0:1.

Východočeši ve 25. minutě utnuli olomouckou snahu o vyrovnání, když Jan Kolář svým přesným pasem vyslal do samostatného úniku Jana Mandáta, jenž svou druhou brankou v utkání a šestou v této sezoně zvyšoval na rozdíl dvou gólů – 0:2. Další přesný zásah přidali hosté v polovině utkání, po nevyužité šanci Olomouce při přečíslení dva na jednoho nahrál Anděl na pravou stranu Matěji Blümelovi a ten z vrcholu kruhu prostřelil Konráda i s pomocí teče bránícího hráče zakončením na bližší tyč – 0:3! Východočeši následně ubránili oslabení, Hanáci ale dokázali ještě ve druhé části zásluhou trefy Jiřího Ondruška hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu snížit na rozdíl dvou branek – 1:3.

Hned v úvodu třetího dějství mohl vrátit Dynamu tříbrankový náskok Zdráhal, ten ale přihrávku Kousala na pravé křídlo při rychlém brejku nezužitkoval. Hosté se dočkali ve 48. minutě, kdy Robert Kousal vyslal do samostatného úniku Marka Ďalogu, jenž zakončil přesně pod Konrádovu vyrážečku – 1:4. Východočeši měli šanci zcela uklidnit dobře rozehraný vývoj utkání, čtyřminutovou početní výhodu však nevyužili a nabídli Olomouci možnost ještě zdramatizovat závěr duelu. Pět minut před koncem se k puku po přihrávce od Knotka dostal v pravém kruhu Jan Káňa, který střelou zápěstím na bližší tyč překonal Kloučka – 2:4.

Hanáci měli možnost dostat se na dostřel jediné branky po vyloučení Camary, oslabení však Dynamo zvládlo a inkasovalo paradoxně až při své početní výhodě. Osmačtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby dostal Jan Káňa nahrávku do levého kruhu, zkusil zakončit na bližší tyč, Kloučkovi propadl puk mezi betony a rázem bylo zaděláno na drama – 3:4. Olomoučtí po oddechovém čase ještě zkusili power play a dostali se k brance Pardubic, ty v samotném závěru uklidnil Matěj Blümel, jenž vybojoval puk ve vlastním pásmu a tři vteřiny před koncem ho poslal do odkryté brány soupeře – 3:5. Východočeši se tak radují z šesté výhry v řadě a pojistili si průběžné osmé místo extraligové tabulky.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nehodnotí se to lehko, myslím, že dnes jsme hráli velice špatně už od začátku. Pardubice si vypracovaly spoustu šancí. Dnes jsme nehráli ani dobře do obrany. Nejsme mužstvo, v němž může ze zápasu vypadnout tolik hráčů. Takhle nemůžeme hrát. Už je to druhý zápas po sobě. Musíme se nad tím trošku zamyslet. Nedá se říct, že by to dnes byla chyba obránců, útočníci vůbec nedobruslovali. I když jsme dali tři góly, tak jsme nebodovali. Musíme se hodně zlepšit.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z naší strany ještě taková mdlá, ale myslím, že jsme měli víc ze hry. Druhou třetinu jsme odehráli slušně, bruslili jsme, vytvářeli jsme si šance. Až na posledních pět minut, kde jsme udělali takové lajdácké věci, to byl z naší strany dobrý zápas.“