Extraliga ledního hokeje, 40. kolo, pátek 28.1.1994, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

4:2
2:2, 2:0, 0:0
Branky: 6. Pospíšil, 18. Šejba, 23. Pospíšil, 25. Zadina – 14. Gardoň, 15. Patera. Rozhodčí: Haber – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 3:1, navíc Beránek (Kladno) 5 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 3384. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, J. Filip – Šejba, M. Filip – Lubina, Zadina, Král – Procházka, Hejduk, Blažek – Pospíšil.
Rytíři Kladno: Kameš – Kruliš, Kaberle, L. Procházka, Veber, Kuda, Černý – Beránek, Zajíc, Kajer – Čermák, Gardoň, Eliáš – Vejvoda, Patera, Mikolášek.

Rychlý a líbivý hokej – tak by se dal charakterizovat průběh zápasu šestých Pardubic se suverénně vedoucím Kladnem.

První se radovali domácí, kteří jednu sekundu po návratu Filipa z trestné lavice skórovali Pospíšilem. Kladno přidalo na otáčkách a výsledkem byly dvě branky během 50 sekund, ve 14. a 15. minutě z holí Gardoně a Patery.

Zdálo se, že utkání bude odehráno v režii leadera letošního ročníku hokejové Extraligy, ale pravdou byl opak. V 18. minutě vyrovnal Šejba na 2:2 a změnil se i vývoj dalšího průběhu utkání.

Pouhých 27 sekund po zahájení druhé třetiny obdržel hostující Beránek pětiminutový trest za neúmyslné zranění pardubického Lubiny a přišel trest v podobě dvou branek v přesilovce z holí Pospíšila a Zadiny.

Ve 27. minutě kryl další sólo agilního Zadiny Kameš, stejně tak se na druhé straně vyznamenával po prudkých střelách Kladenských domácí brankář Biegl.

Do třetí třetiny nastoupilo Kladno i se svým čtvrtým útokem Ton – Murakami – Ruchař se zjevnou snahou vyrovnat nepříznivý výsledek.

Pardubičtí však chytrou bojovnou hrou lichotivý výsledek udrželi a dokázali, že výborné výsledky zaznamenané v letošním roce nebyly pouze dílem náhody.