HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Extraliga ledního hokeje, 40. kolo, pátek 28.1.1994, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

2:2, 2:0, 0:0
Branky: 6. Pospíšil, 18. Šejba, 23. Pospíšil, 25. Zadina – 14. Gardoň, 15. Patera. Rozhodčí: Haber – Fedoročko, Padevět. Vyloučení: 3:1, navíc Beránek (Kladno) 5 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 3384. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, J. Filip – Šejba, M. Filip – Lubina, Zadina, Král – Procházka, Hejduk, Blažek – Pospíšil.
Rytíři Kladno: Kameš – Kruliš, Kaberle, L. Procházka, Veber, Kuda, Černý – Beránek, Zajíc, Kajer – Čermák, Gardoň, Eliáš – Vejvoda, Patera, Mikolášek.

Komentář

Rychlý a líbivý hokej – tak by se dal charakterizovat průběh zápasu šestých Pardubic se suverénně vedoucím Kladnem.

První se radovali domácí, kteří jednu sekundu po návratu Filipa z trestné lavice skórovali Pospíšilem. Kladno přidalo na otáčkách a výsledkem byly dvě branky během 50 sekund, ve 14. a 15. minutě z holí Gardoně a Patery.

Zdálo se, že utkání bude odehráno v režii leadera letošního ročníku hokejové Extraligy, ale pravdou byl opak. V 18. minutě vyrovnal Šejba na 2:2 a změnil se i vývoj dalšího průběhu utkání.

Pouhých 27 sekund po zahájení druhé třetiny obdržel hostující Beránek pětiminutový trest za neúmyslné zranění pardubického Lubiny a přišel trest v podobě dvou branek v přesilovce z holí Pospíšila a Zadiny.

Ve 27. minutě kryl další sólo agilního Zadiny Kameš, stejně tak se na druhé straně vyznamenával po prudkých střelách Kladenských domácí brankář Biegl.

Do třetí třetiny nastoupilo Kladno i se svým čtvrtým útokem Ton – Murakami – Ruchař se zjevnou snahou vyrovnat nepříznivý výsledek.

Pardubičtí však chytrou bojovnou hrou lichotivý výsledek udrželi a dokázali, že výborné výsledky zaznamenané v letošním roce nebyly pouze dílem náhody.