10. kolo, neděle 28.9.1997 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Berani Zlín
Berani Zlín
1
 
Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0.
Branky: 2. S. Procházka, 15. Hejduk, 25. Rozsíval, 33. Hejduk – 10. Jánoš. Rozhodčí: Haber – Dvořák, Křivský. Vyloučení: 6:8, navíc Augusta 5 minut a osobní trest do konce utkání – Čajánek 5 minut a osobní trest do konce utkání, Němčický 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6519. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Cypljakov, Píša, Mudroch – Hejduk, Blažek, Rozsíval – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Paleček, Plášek, Kábrt.
Berani Zlín: Hamrla – Kuchyňa, Žižka, Mojžíš, Hamrlík, Krajíček, Březík – Janků, Zima, Meluzín – Polcar, Leška, Jánoš – Okál, Čajánek, Němčický – Sedlák, Kristek, Špaňhel.

Pardubičtí hokejisté porazili Zlín 4:1 a vyhráli tak ve čtvrtém utkání doma v řadě. Ve 107. vzájemném ligovém utkání porazili domácí Zlín zaslouženě a připsali si tak nad „Berany“ 60. vítězství.

Pardubičtí měli lepší nástup a už ve druhé minutě se ujali vedení Stanislavem Procházkou. Pak měli ještě další šance, které však neproměnili a v 10. minutě je potrestal hostující Jánoš, který ze skrumáže vyrovnal. Branka však pardubický celek nerozhodila, ten si nadále aktivnější hrou vytvářel herní převahu. V 15. minutě domácí Hejduk zužitkoval ke druhé brance.

Nástup do druhé třetiny patřil hostům, kteří měli velké šance při vyloučení domácího Mudrocha. Pardubičtí se ale ubránili a v 27. minutě se do listiny extraligových střelců zapsal domácí Rozsíval, kterému připravil ideální šanci Hejduk.

Zlínské mužstvo se nadále snažilo o útočnou hru a jejich akce několikrát bravurně zlikvidoval pardubický brankář Barta. Ve 33. minutě nejlepší hráč domácích Hejduk dostal svůj tým do tříbrankového vedení a stanovil tak konečné skóre zápasu, protože závěrečná třetina už mnoho hokeje nenabídla, za to však diváky zaujaly hromadná šarvátka v 51. minutě a tři minuty před koncem utkání bitka Augusty a Čajánka, po které poslal rozhodčí Haber oba její aktéry předčasně do šaten.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Celý zápas jsme měli ve své režii. Škoda jen, že hráči soupeře si všímali víc něčeho jiného než hokeje a z toho vyplynuly rvačky.“

Eduard Novák (AC ZPS Barum Zlín): „Hráli jsme alibistický hokej, řadě hráčů chybí hokejové srdce. Takhle se hokej hrát nedát. Očekával jsem lepší výkon našich hráčů.“

Vzájemné zápasy 1997/1998
28.9.97 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:1
14.11.97 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 1:5
9.1.98 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:3
8.3.98 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:3
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři