2. kolo, pátek 11.9.1998 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Slavia Praha
Slavia Praha
1
 
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.
Branky a nahrávky: 38. Plášek (Jančařík, S. Procházka), 60. S. Procházka (Kudrna) – 27. Sup (Kucharčík). Rozhodčí: Balej – Bláha, Fedoročko. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 7214. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Cypljakov (41. Mudroch), Kříž – Rozsíval (30. Plášek), Blažek, Jantovský – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Koudelka, Mikeska, Kábrt.
Slavia Praha: Blažek – Jakovenko, Kadlec, Kostka, Bakula, Kolařík, Polák – Doležal, Růžička, Machulda – Sup, Kucharčík, Kacíř – Sochor, Bacul, Míka.

Úvodní utkání nové sezony na pardubickém ledě přineslo rušný hokej a cenné vítězství domácích doslova v hodině dvanácté. Postaral se o něj Stanislav Procházka, který už předtím asistoval Pláškovi na vyrovnávající branku domácích.

Pardubičtí začali náporem, ale Slavia dokazovala, že nepřijela pouze bránit. Hrozila brejkovými akcemi, při kterých se snažila využít nového pravidla zrušení ofsajdu na červené čáře. Východočeši však s přibývajícími minutami získávali územní převahu a důraznější hrou zatlačili soupeře před jeho branku. Slavia čelila tlaku domácích soustředěnou obranou a její hráči vytvářeli před Blažkem těžko průstřelnou hráz. Proto se skóre v úvodní dvacetiminutovce neměnilo, i když domácí měli v závěru příležitost čtyřminutové přesilovky.

Ve 27. minutě pardubický Blažek nedokázal překonat svého slavistického jmenovce a z protiútoku hosté zásluhou Supa získali překvapivé vedení. Slavia po této brance přidala, naopak domácí jakoby znervózněli. Nedařilo se jim na obranu soupeře dlouho najít účinnou zbraň a vyrovnání se dočkali teprve krátce před koncem druhého dějství poté, co Plášek prostřelil dosud suverénního Blažka.

V závěrečné třetině se hra rozdrobila do řady šarvátek a její úroveň klesla do průměru. Domácí se snažili eliminovat důraz soupeře technickou kombinační hrou, Slavia nadále spoléhala na rychlé protiakce. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, dali domácí 27 sekund před závěrečnou sirénou vítěznou branku. Slávisté neunesli tíhu porážky a po skončení utkání vyvolali hromadnou bitku. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni domácí Barta a hostující Sup.

 

Ohlasy po utkání

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Na Slavii jsme se nijak zvlášť nepřipravovali, protože jsme s nimi už letos dvakrát hráli přátelská utkání. Po vítězství ve Vsetíně diváci čekali, že Slavii přehrajeme. Hráči chtěli, ale byli tak nervózní, že v první třetině nic kloudného nevymysleli. Pak jsme měli dvě tři šance, ale z protiútoku jsme inkasovali. Silou vůle jsme šli dál a se štěstím jsme v závěru získali oba body.“

Richard Farda (HC Slavia Praha): „Jsem spokojen s výkonem mužstva, které předvedlo perfektní obranu. Domácí jsme nepustili do jediné kloudné akce, ale sport je sport a 27 sekund před koncem se rozhodlo. Hokej to byl výborný a také až na závěrečnou šarvátku férový. Nespokojen jsem pouze s výsledkem.“

Vzájemné zápasy 1998/1999
11.9.98 Dynamo Pardubice – Slavia Praha 2:1
23.10.98 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 2:2
8.12.98 Dynamo Pardubice – Slavia Praha 2:3
5.2.99 Slavia Praha – Dynamo Pardubice 5:1
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři