50. kolo, neděle 5.3.2000 od 17:00 hodin, Zimní stadion Luďka Čajky
Berani Zlín
Berani Zlín
5
 
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
2
 
Třetiny: 0:1, 3:0, 2:1.
Branky a nahrávky: 29:59 Navrátil (Čajánek, Okál), 36:57 Čajánek (Homer, Okál), 38:26 Veselý (Marušák, Štraub), 52:19 Čajánek (Hamrlík), 54:07 Navrátil (Homer) – 3:45 Koudelka (P. Sýkora), 53:46 Koudelka (Kántor). Rozhodčí: Husička – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:6, navíc Okál – Novotný 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6831. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Berani Zlín: Hudáček – Hamrlík, Homer, Marušák, Žižka, Mojžíš, David – Okál, Čajánek, Navrátil – Kotásek, Štraub, Veselý – Tomek, Leška, Korhoň – Balaštík, Vala, Ambruz.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár, Kántor, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.

Hokejisté Zlína otočili nepříznivě se vyvíjející zápas s Pardubicemi a nakonec ho dotáhli k poměrně přesvědčivému vítězství. Východočeši skvěle začali, ale od druhé části hry už kralovali na ledě domácí. Zlín získal ve čtyřech utkáních s Pardubicemi sedm bodů.

Od úvodního vhazování bylo na hostech patrné, že bojují o osmičku nejlepších. Začali sice opatrně, ale po několika minutách zcela otevřeli hru a už ve 4. minutě se ujali vedení. V průběhu první třetiny si vytvořili celou řadu šancí, z nichž za zmínku stojí dvě tyčky a neproměněný blafák Lubiny. Zlínští naproti tomu působili mátožným dojmem, byli málo nebezpeční střelecky a v obraně jim činila potíže rychlá a kombinační hra Východočechů.

Po změně stran však začali domácí lépe. Získali převahu, měli šance a Navrátil dokonce nastřelil tyčku. Tentýž hráč přesně v polovině utkání po hezké kombinaci celého útoku vyrovnal. Pak Štraub neproměnil sólo, ale Zlínští už byli rozjetí a Čajánek je tečí dostal do vedení, které brzy na to Veselý střelou do prázdné branky ještě zvýšil.

To už bylo na hosty příliš mnoho. Začali faulovat, a tak v poslední minutě šli předčasně do šaten za boxerskou vložku pardubický Novotný a domácí Okál. V poslední třetině začali domácí bránit výsledek, hosté to vycítili a opět se začali dostávat před brankáře Hudáčka. Ten kryl hned v úvodu sólo Procházkovi, jenže to byl zřejmě signál pro domácí, kteří znovu přitlačili. Nejprve nastřelil Mojžíš tyčku, ale jeho dva kolegové už mířili přesněji.

 

Ohlasy po utkání

Stanislav Přikryl (HC Barum Continental Zlín): „Pardubice hrály první třetinu velice dobře, měly hodně šancí a mohly dokonce rozhodnout zápas. To kontrastovalo s naší ospalou hrou. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a po získání náskoku už jsme hru jen kontrolovali.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Přijeli jsme do Zlína pro bod. První třetinu jsme sehráli dobře, škoda, že jsme z řady šancí nepřidali další gól. Soupeř pak přidal na důrazu, my v obranné třetině ustupovali. Po tomto způsobu hry jsme i inkasovali.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
10.10.99 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:4
26.11.99 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 3:2
29.2.00 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 3:3
5.3.00 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 5:2
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři