23. kolo, úterý 23.11.1999 od 17:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

Branky a nahrávky: 8:14 T. Blažek (Lubina, Malinský), 31:01 T. Martinec (Píša), 34:56 T. Blažek (Tvrdík), 46:12 Lubina (T. Blažek, Tvrdík) – 5:08 Hubáček, 20:59 Hubáček (Moravec, Maškarinec), 56:12 Moravec (Hubáček, Petrenko). Rozhodčí: Haškovec – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 6:6, navíc Krayzel (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 3375. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, Píša, A. Novotný, Kántor, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Jantovský, P. Sýkora, Koudelka.
Vítkovice: Trvaj – Jurečka, Jerofejev, Výtisk, Maškarinec, Galvas, Seman, Zátopek – Gogolev, Krayzel, Nohel – Petrenko, Hubáček, Moravec – Pavliš, Fabián, Streit – Lamich, Kelner, Irgl.

Hokejisté Vítkovic prohráli v Pardubicích 3:4 a zůstávají již patnáct zápasů bez vítězství. Černá série, která se táhne od 1. října, pravděpodobně zapříčiní odvolání trenéra Vladimíra Vůjtka.

Úvodní třetina patřila jednoznačně domácím. První velkou šanci spálil už ve druhé minutě Procházka. Pardubičtí hokejisté byli aktivnější, ale nedařilo se jim v koncovce. Skóre proto nakonec otevřeli hosté při vyloučení domácího Píši. K vyrovnání pardubickému celku pomohla také přesilovka, když na trestné lavici seděl Irgl.

Vítkovičtí se většinu hry bránili a spoléhali jen na rychlé protiakce, při nichž však dvakrát zahrozili. Ve 13 minutě trefil Pavliš horní tyčku Svobodovy branky a krátce nato mohl skórovat Moravec, jehož dělovka minula pardubickou branku jen o pár centimetrů.

Rychlý gól Vítkovic na začátku druhé třetiny znamenal dílčí obrat v průběhu hry. Hosté ovládli led a plných deset minuty byli lepším týmem. Paradoxně ale domácí vyrovnali v době největšího náporu soupeře, když ve 32. minutě tečoval skákavou střelu Píši před Trvajovou brankou Martinec. Domácí se díky gólu dostali znovu do hry.

Ve 33. minutě spálil jedinečnou šanci Moravec, jehož střelu z bezprostřední blízkosti Svoboda kryl. Pardubičtí otočili skóre na konci 15. minuty a potrestali chybu v obraně hostů třetím gólem. Jeho autor Blažek propásl v úvodu závěrečné třetiny možnost zvýšit náskok svého mužstva, což se ale nedlouho poté podařilo Lubinovi.

Závěrečná třetina pak pokračovala sérií vyloučení, při nichž žádné mužstvo nedokázalo využít početní převahy. Domácí byli bojovnější, vidina další ztráty bodů svazovala vítkovické hráče, kteří byli značně nerozhodní v koncovce, kde jim chyběl i důraz. Nicméně ve 56. minutě snížili na rozdíl jediné branky.

Vítkovická naděje na remízu ožila 31 vteřin před koncem při vyloučení domácího Tvrdíka. Hosté hráli přesilovku šest proti čtyřem, nedokázali ji ale využít, když pět vteřin před sirénou nepřekonal Moravec výborného Svobodu v pardubické brance.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Pro obě mužstva to bylo velmi důležité utkání a tím pádem bylo i nervózní. Za stavu 4:2 jsem věřil, že vyhrajeme, ale bohužel jsme si zkomplikovali hru třetím gólem. V závěru měli hosté ještě šanci, ale při nás stálo štěstí.“

Vladimír Vůjtek (HC Vítkovice): „Utkání bylo vyrovnané, domácí byli hodně nervózní a diváci je málem vypískali. My jsme je dostali do hry tím téměř vlastním gólem na 2:2. Potom už byl soupeř lepší a vyhrál zaslouženě. My nehrajeme v pohodě a nemáme štěstí ani v koncovce.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
8.10.99 Vítkovice – Dynamo Pardubice 0:4