21. kolo, pátek 19.11.1999 od 18:00 hodin, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 9. T. Martinec (Kudrna), 12. Kántor (Malinský, T. Blažek), 38. A. Novotný (Kudrna, S. Procházka), 40. Kudrna, 60. T. Blažek (Tvrdík) – 11. Burger (Dlouhý), 41. L. Svoboda (Eichenmann, Kaňka). Rozhodčí: Kolísek – Fiala, Charvát. Vyloučení: 7:7, navíc Bílek (Kladno) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3315. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Malinský, Mudroch, A. Novotný, Píša, Jančařík, Kántor – Lubina, T. Blažek, Tvrdík – Kudrna, T. Martinec, S. Procházka – Koudelka, P. Sýkora, Jantovský.
Rytíři Kladno: Bílek (41. Horčička) – Kročák, Skuhrovec, Kříž, Táborský, Kruliš, Dlouhý – L. Svoboda, Eichenmann, Kaňka – Horna, Gardoň, Hubáček – Holšán, Burger, Polanský – od 50. navíc M. Vejvoda a Havelka.

Hokejisté Pardubic zdolali v 21. kole extraligy Kladno 5:2, po třech zápasech vyhráli a poskočili z předposledního místa tabulky na jedenácté. Naopak Středočeši klesli na třináctou příčku.

Domácí začali utkání lépe, ale první šance změnit bezbrankové skóre měli paradoxně hosté při třiatřicet sekund trvající přesilové hře pěti proti třem. Pardubice otevřely skóre v 9. minutě při vlastním oslabení, když Martinec využil hrubé chyby brankáře Bílka.

Kladenští, kteří se jen těžko dostávali do tempa, nicméně vyrovnali v 11. minutě pěkným blafákem Burgera. O minutu později se uvedla čerstvá posila pardubického týmu, obránce Kántor, který po šesti vteřinách přesilovky poslal domácí opět do vedení.

Ve druhé části hry měly Pardubice převahu, ale nedařilo se jim střelecky a zahazovaly i ty nejvyloženější šance. Gólů se diváci dočkali až v závěru třetiny. Nejprve se ve 38. minutě trefil obránce Novotný a jedenadvacet sekund před koncem druhé části získal třígólový náskok Kudrna, který využil dalšího zaváhání brankáře Bílka.

Ten si ještě stačil za protesty vysloužit desetiminutový trest a do závěrečné třetiny ho nahradil Horčička. Kladenští už po 26 vteřinách poslední části dali gól, který je znovu dostal do hry. Navíc jejich důrazná hra začala dělat domácím velké problémy a Pardubičtí se vůbec nemohli dostat ke kombinační hře. Kladenští byli v této fázi zápasu lepším celkem, ale k úspěchu to nevedlo, naopak v poslední minutě inkasovali popáté.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem rád, že jsme toto důležité utkání vyhráli. První třetinu jsme byli lepší, ale úvodních deset minut druhé části jsme si říkali o gól. Druhá branka Kladna na začátku závěrečné třetiny naštěstí naše mužstvo nepoložila.“

Otakar Vejvoda (HC Velvana Kladno): „Myslím, že domácí byli soustředěnější a důraznější a zaslouženě vyhráli. My jsme se zlepšili ve druhé třetině, ale paradoxně jsme ji prohráli 0:2.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
1.10.99 Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 0:2