HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 27. kolo, neděle 26.11.2000, Zimní stadion města Pardubic

Rytíři Kladno

4:5p
0:3, 4:1, 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 22:10 J. Kudrna (T. Blažek), 25:10 P. Sýkora (Píša, Janecký), 26:20 T. Blažek (Jančařík), 27:19 Píša (Janecký) – 1:03 Gardoň, 2:44 L. Svoboda (Geffert, Skuhrovec), 16:37 Gardoň (Döme, Kruliš), 38:05 L. Vlček (Plekanec), 63:41 L. Svoboda (Gardoň). Rozhodčí: Kolísek – Bláha, Charvát. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 7985. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 4:5.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Rolinek, S. Procházka.
Rytíři Kladno: Pinc – Skuhrovec, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Boháček, Hájek, Patera, Kasík – L. Svoboda, Filipi, Geffert – Döme, Gardoň, Klimt – Sedlák, Plekanec, L. Vlček – Skuhravý, Kalla, Jiří Kameš.

Komentář

I ve třetím utkání hokejistů Pardubic s Kladnem v letošním ročníku extraligy muselo rozhodnout o vítězi prodloužení a Kladno se dočkalo druhé výhry. Pardubičtí nezopakovali páteční excelentní výkon ze Sparty a poprvé v této sezóně na vlastním ledě prohráli.

Kladenští od úvodních minut vůbec nebrali na vědomí výkon pardubického celku, který v pátek rozdrtil v Praze Spartu 9:1, a podobně jako v prvním vzájemném utkání soutěže získali v první třetině výrazný náskok. Dvakrát se trefil nejproduktivnější hráč hostů Gardoň a jednou Svoboda.

Domácí sice měli optickou převahu, ale herně se neprosazovali a kladenského brankáře prakticky neohrozili. Hosté dobře bránili a domácí k ničemu nepustili. Dokonale potrestali chyby pardubického týmu v bránění a navíc mu dali dokonalou lekci, jak hrát přesilovku.

Ve druhé třetině domácí přece jen začali s větším důrazem, a to na Kladno platilo. Mezi 23. a 28. minutou dokázali Pardubičtí otočit skóre ve svůj prospěch a navíc měli několik dalších šancí. V závěru třetiny ale v tempu zvolnili a ubrali také na důrazu. Středočeši toho využili ve 39. minutě k vyrovnání, když domácí obránci dali Vlčkovi až příliš prostoru před Svobodou.

Ve třetí třetině se domácí viditelně snažili strhnout vedení na svou stranu, ale špatná souhra obránců s útočníky nahrávala soupeři. Ten pozorně bránil a využil každé možnosti k aktivní hře v útočném pásmu. Hra měla proto vyrovnaný ráz a čekalo se na chybu soupeře.

Platilo to i v prodloužení, jenže v 63. minutě domácí lavička špatně vystřídala a hosté přesilovku využili k nečekanému vítězství. Svou druhou branku v utkání vstřelil po přihrávce Gardoně Svoboda.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První třetinu jsme začali velmi špatně, dostali jsme velmi rychlé góly. Mužstvo mohu pouze pochválit za prvních patnáct minut ve druhé třetině. V závěru to bylo vabank, bohužel jsme prohráli. Kladno jsme nepodcenili, neumíme letos na něj zahrát.“

Eduard Novák (HC Vagnerplast Kladno): „Byla to obdoba prvního vzájemného utkání tady v Pardubicích, kdy jsme po první třetině vedli 4:0. Dnes jsme se zbytečně ve druhé části dostali pod tlak Pardubic a zápas se zdramatizoval. Čtvrtý gól nás postavil na nohy a nakonec jsme se štěstím vyhráli. Je to pro nás velmi cenné vítězství.“