52. kolo, úterý 5.3.2002 od 17:30 hodin, Arena Pardubice
Dynamo Pardubice
Dynamo Pardubice
4
 
Berani Zlín
Berani Zlín
6
 
Třetiny: 1:1, 2:2, 1:3.
Branky a nahrávky: 10:40 Lubina (Blažek, M. Sýkora), 24:22 Lubina (P. Sýkora, Blažek), 33:57 M. Sýkora (Blažek, Mudroch), 53:38 Vyhlídal – 4:39 Leška, 20:36 Hamrlík (Čajánek), 37:42 Jenáček (Rachůnek), 43:39 Somík (Čajánek), 45:34 Somík (Ministr, Čajánek), 59:45 Zubíček. Rozhodčí: Vokurka – Čech, Kalivoda. Vyloučení: 6:9, navíc Záhorovský (Zlín) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:2. Diváci: 4870. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6.
Dynamo Pardubice: Salfický – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Malinský, Duben – P. Sýkora, Janecký (21. Tvrdík), D. Pospíšil – J. Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Mikeska, S. Procházka.
Berani Zlín: Mařík – Hamrlík, Zubíček, Marušák, Blaťák, Posmyk, Homer – Rachůnek, Čajánek, Somík – Ministr, Leška, Pivko (41. Ambruz) – Záhorský (32. Karný), M. Čech, Jenáček.

Pokles formy pardubických hokejistů v závěru základní části extraligy pokračoval i v 52. kole, v němž prohráli se Zlínem 4:6 a přišli o druhé místo v tabulce. Tam se posunul právě Zlín, který se utká v play off se Znojmem. Východočechy čeká souboj s pražskou Slavií.

Utkání začalo velkým náporem domácích, kteří měli od úvodních minut velký tlak, ale z gólu se první radovali hosté. V 5. minutě při vlastním oslabení ujel Leška a střelou od modré překvapil Salfického. Pardubičtí vyrovnali rovněž v oslabení v 11. minutě při Mikeskově vyloučení se uvolnil Blažek a Lubina se po jeho ideální přihrávce nemýlil. I když mírná aktivita domácích trvala, hosté hrozili z rychlých brejků a prověřovali pozornost domácího gólmana.

Do druhé třetiny nastoupili pardubičtí bez Janeckého, který zbytečným faulem v závěru úvodní třetiny pomohl soupeři znovu k získání náskoku. Pardubickým se naskytla možnost při 101 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem srovnat skóre, ale početní výhodu sehráli špatně. Nakonec přece jen opět vyrovnal Lubina, ale už při hře pět na čtyři. Ve 27. minutě zranil Záhorovský Lubinu a musel předčasně do šaten, pětiminutovou přesilovku domácí hráli opět špatně a Maříka prakticky neohrozili.

Lépe si vedli při další početní výhodě, kdy ve 34. minutě zásluhou Michala Sýkory poprvé dostali do vedení. Přišli o něj při další přesilovce, když chybu Vyhlídala potrestal Jenáček. Všechny branky v této třetině padly v době, kdy na ledě nebyl plný počet hráčů.

Rozhodnutí přinesla závěrečná část, ve které hosté ve 44. a 46. minutě zásluhou dvou Somíkových tref získali dvougólový náskok. Domácí sice dostal gólem v 54. minutě dostal do hry Vyhlídal. V 59. minutě dokonce Pardubice dostaly puk znovu za brankovou čáru, ale branka neplatila, protože byla dosažena rukou. Patnáct vteřin před koncem utkání při power play domácích dal definitivní podobu výsledku Zubíček.

 

Ohlasy po utkání

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jsem z utkání zklamán, prohráli jsme si ho sami vlastními chybami, které soupeř dokázal trestat. Naše přesilovky byly žalostné, dostali jsme při nich dva góly.“

Zdeněk Venera (HC Continental Zlín): „Očekával jsem utkání s malým počtem gólů, byla to taková divná hra, pokud jde i branky i vyloučené. Důležité bylo, že jsme přečkali druhou třetinu, v závěrečné třetině už jsme si dávali pozor na vylučování a vyplatilo se. Domácí nehráli v optimální pohodě. Mám radost z výkonu brankáře Maříka.“

Vzájemné zápasy 2001/2002
12.10.01 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:6
25.11.01 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 1:3
12.1.02 Berani Zlín – Dynamo Pardubice 2:4
5.3.02 Dynamo Pardubice – Berani Zlín 4:6
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři