Tipsport extraliga ledního hokeje, 29. kolo, úterý 2.12.2003, Městský zimní stadion

Rytíři Kladno

1:4
0:2, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 45:24 Kruliš (Zajíc, M. Havel) – 13:28 T. Divíšek (F. Mrázek), 16:55 Podhradský (J. Kudrna), 47:59 Mudroch (T. Blažek, Dopita), 59:55 P. Sýkora (T. Divíšek). Rozhodčí: Haškovec – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6, navíc Lažo, V. Čech – Zábranský, Pištek všichni 5 minut a osobní trest do konce utkání, Mikeska (všichni Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 3232. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Rytíři Kladno: Orct – Zeman, Kasík, V. Čech (47. P. Hořava), Malena, Kruliš, Sláma – Horna, Gardoň, Klimt – V. Bílek, Kalla, Pazourek – Kysela, Zajíc, M. Havel – Lažo (21. Frolík), Bartánus, Jankových. Trenéři: Zdeněk Müller, Vladimír Evan a Petr Tatíček.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal, Duben, Linhart – Razingar, Dopita, Blažek – P. Sýkora, Divíšek, F. Mrázek – Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Hokejisté Kladna prohráli v 29. extraligovém kole s Pardubicemi 1:4 a přerušili tak svou sérii čtyř utkání, ve kterých bodovali. Hosté naopak nevyšli naprázdno již ve čtrnáctém duelů za sebou.

Kladno si bylo vědomo, že proti favorizovaným Pardubicím nemá, co ztratit. Domácí proto začali agilně, a tak přítomní fanoušci byli svědky otevřeného boje na obou stranách. Východočeši se však častěji dostávali do vyložených příležitostí.

V první větší šanci se ocitl zapomenutý Divíšek, ale Orct prokázal svoje vysoké kvality. Nicméně centr druhé útočné řady Pardubic si vše vynahradil ve 14. minutě, kdy prudkou ranou poslal svůj tým do vedení. O chvíli později předvedli boxerskou vložku kladenský Lažo a hostující Zábranský, čímž ovšem pro ně zápas skončil.

Pardubické hráče uklidnil Podhradský, který projel celé kluziště a pod padajícím kladenským brankářem si připsal první gólový zápis v letošní sezoně. Středočeši odpověděli velkou šancí Bartánuse, ale ten svůj samostatný únik neproměnil.

Po návratu z kabin se rychlý hokej z ledu částečně vytratil. Hosté se spokojili s dvoubrankovým náskokem. Kladenským sice nelze upřít snahu, ovšem reprezentačního brankáře Svobodu vyzkoušeli jen pramálo.

Přesto se Müllerovi svěřenci branky v pardubické síti dočkali. Blažkovo vyloučení potrestal bombou od modré Kruliš a domácí zvedli hlavu. O minutu později měl obrovskou šanci na vyrovnání Havel, ale Svoboda se podruhé překonat nenechal.

V nastalé strkanici byli nejvíce vidět kladenský Čech a pardubický Pištěk, což rozhodčí Haškovec ocenil trestem do konce utkání. Poté se nechal zbytečně vyloučit kladenský kapitán Zajíc a obránce Mudroch se v přesilovce trefil do kladenské klece potřetí, čímž bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Suverenitu potvrdili hosté brankou Petra Sýkory pět vteřin před závěrečnou sirénou.

Zdeněk Müller (HC Rabat Kladno): „Přestože jsme prohráli, předvedli jsme kvalitní výkon. V úvodní desetiminutovce jsme byli lepším týmem, ale pak nás soupeř jasně přehrával. Přesto, když budeme hrát taková utkání jako proti Pardubicím, věřím, že ostatní soupeře zdoláme.“

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Byli jsme jednoznačně lepším soupeřem, kontrolovali jsme prakticky celý zápas a domácí jsme nepouštěli do žádných příležitostí. Přestože vedeme ligu s náskokem, hráči mají patřičnou motivaci, protože máme široký kádr a každý se chce udržet v základní sestavě.“