MS Lublaň 1966

Jugoslávie hostila mistrovství světa a Evropy ve dnech 3. – 13. března 1966. Hrálo se v Lublani, Záhřebu a Jesenici. Osm nejlepších reprezentačních týmů se střetlo jednokolově o medaile. Evropské pořadí vzniklo pouhým vyškrtnutím zámořských týmů.

Československo v základní skupině porazilo Kanadu 2:1 (Stanislav Prýl), Švédsko 2:1 (Stanislav Prýl), NDR 6:0 (Stanislav Prýl a Milan Kokš), USA 7:4 (Stanislav Prýl a Milan Kokš), Finsko 8:1 (Stanislav Prýl), Polsko 6:1 (Stanislav Prýl a Milan Kokš). Prohrálo pouze se SSSR vysoko 1:7. Zajímavé bylo, že proti Švédům, Američanům, Polákům a Finům dával Stanislav Prýl vždy první gól čs. mužstva. V kanadském bodování obsadil jako nejlepší Čechoslovák páté místo.

Na šampionátu startovali pardubičtí odchovanci Stanislav Prýl a Milan Kokš.

Sestava:

Vladimír Dzurilla, Jiří Holeček – Rudolf Potsch, František Tikal, Jan Suchý, Ladislav Šmíd, Jaromír Meixner – Stanislav Prýl, Václav Nedomanský, Josef Černý, František Ševčík, Jozef Golonka, Jaroslav Jiřík, Jan Klapáč, Jaroslav Holík, Jiří Holík, Milan Kokš. Trenéři Vladimír Bouzek, Vladimír Kostka.

Konečné pořadí mistrovství světa:

1. SSSR
2. ČSSR
3. Kanada
4. Švédsko
5. NDR
6. USA

Konečné pořadí mistrovství Evropy:

1. SSSR
2. ČSSR
3. NDR
4. Švédsko
5. Finsko
6. Polsko