30.8.2015
Adam Joska

Zase 2:3. Dynamo nestačilo doma na Färjestad

PARDUBICE — Hokejisté Dynama dokázali dvakrát dorovnat stav utkání, jenže na trefu Ryna už odpovědět nedokázali. A i v druhém utkání Ligy mistrů si připsali těsnou porážku 2:3. Góly domácích vstřelili Jakub Svoboda a Tomáš Rolinek.

Liga mistrů, 2. kolo, neděle 30.8.2015, Tipsport arena

Färjestad

2:3
0:1, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 50:00 Svoboda (Gregorc, Sýkora; 4/3), 54:16 Rolinek (Sýkora; 5/5) – 13:23 Johan Persson (Gulaš, Ryno; 5/5), 50:50 Johansson (Nygren; 5/5), 57:05 Ryno (Nygren; 5/5). Rozhodčí: Piechaczek, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8 navíc Marcinko 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3025. Střely na branku: 23:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Kristan – Štajnoch, Čáslava, Gregorc, Zdráhal, Šeda, Bokroš, Drtina, Látal – Sýkora, Rolinek, Poulíček – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kaut, Marcinko, A. Havlík – Půhoný, Šimun, Kolář.
Färjestad: Pogge – Wikstrand, Nygren, Holos, Erixon, Tollefsen, Gunnarsson, Arell, Nygard – Olofsson, Eriksson-Ek, Asplund – L. Persson, Ryno, Johansson – Earl, John Persson, Gulaš – Roymark, Johan Persson, Wallin.

Východočeši si díky aktivitě v útočné třetině vynutili faul, jenže v následné přesilové hře se do žádného vážnějšího zakončení nedostali. Zahrozili až v 9. minutě, kdy Adam Havlík našel přesnou přihrávkou Marcinka, jenže tomu přeskočil kotouč přes čepel.

Ve 14. minutě vsítil Färjestad poněkud štastný gól, Milan Gulaš při střele z první zlomil hůl a kotouč doletěl k předbránou volnému Johanu Perssonovi, jenž napodruhé překonal Kristana – 0:1. Přestože Dynamo od posledního utkání Ligy mistrů trénovalo přesilovky, ani dnes se jim v první třetině příliš nedařily.

I ve druhé dvacetiminutovce si první přesilovou hru zahráli domácí, jenže ani tentokrát se jim ji nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Ve 32. minutě se Färjestad dostal do slibné příležitosti ke skórování, Kristan se však roztáhl v brankovišti a celou akci zneškodnil. Na konci přesilové hry se Dynamo dostalo do vážnější šance, jenže Pogge dorážku Adama Havlíka z bezprostřední blízkosti zlikvidoval.

Po vyloučení Nygrena rozjely Pardubice kolotoč přihrávek v útočném pásmu a nakonec se ke střele z ostrého úhlu odhodlal Petr Sýkora, jehož dělovku z první Pogge zneškodnil. Když se Färjestad ubránil přesilové hře, tak se dvě minuty před koncem druhého dějství ocitl sám před pardubickou svatyní Milan Gulaš, jenže trestuhodně minul.

Ani ve třetí třetině tomu nebylo jinak než v předchozích, Dynamo si vysloužilo možnost přesilové hry. Ta se jim povedla ze vše nejlépe, jenže ani v ní přes usilovnou snahu skórovat nedokázali a poté celou akci přerušilo přerušení hry, kvůli postavení Rolinka v brankovišti hostujícího gólmana.

Další početní výhoda už Pardubicím vyšla na výbornou, přesně v polovině třetiny našel Gregorc zcela volného Jakuba Svobodu a posila Dynama tvrdou ranou do vzdálenějšího horního rohu srovnala stav utkání – 1:1.

Färjestad však se svou odpovědí nečekal dlouho, po dvaceti sekundách hry utichl domácí fanoušky Mikael Johasson, jehož střelecký pokus se nešťastně odrazil za záda Kristana – 1:2.

Jenže Východočeši se ani po druhé obdržené brance nevzdali, v 55. minutě nahrál ihned po vhazování Sýkora navrátilci Tomáši Rolinkovi, který nic nevymýšlel a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Nerozhodný stav dlouho nevydržel a po třech odehraných minutách opět hosté vedli. Nygren dostal přihrávku do mezikruží, odkud vypálil z první a jeho dělovku tečoval těšně před gólmanem Johan Rono – 2:3.

Pardubice to sice poté ještě zkusily bez gólmana, jenže vyrovnat už nedokázaly a prohrály opět těsně o jednu branku jako s Davosem