6.10.2024

Z prvního derby sezony bereme bod

Pardubičtí hokejisté prohráli v prvním derby této sezony v Hradci Králové 1:2 v prodloužení. Dynamo po většinu zápasu ztráceli, bod na ledě rivala vystřelil v 56. minutě Martin Kaut. V prodloužení byl úspěšnější Mountfield a Pardubice tak odjíždějí s jedním bodem.

Tipsport extraliga, 9. kolo, neděle 6.10.2024, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

2:1p
1:0, 0:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 12:56 Batna (Estephan; 5/5), 60:56 Freibergs (Perret; 5/5) – 55:22 Kaut (Vála, Kousal; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Ondráček, Svoboda. Diváci: 5976. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Střely na branku: 35:24 (10:7, 13:9, 11:8). Zblokované střely: 14:11. Hity: 6:9. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Mountfield HK: F. Novotný – Freibergs, Mudrák, Kalina, McCormack, Pavelka, Pláněk – Perret, Tamáši, Dmowski – Pavlík, Miškář, Šťastný – Batna, Estephan, Jergl – A. Novotný, Štohanzl, Pour.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Hájek, Dvořák, Šustr, Vála, Houdek, Švec – Červenka, Paulovič, Radil – Smejkal, Zohorna, Kaut – Kousal, Mandát, Vondráček – Lichtag, Poulíček, Herčík.

Bod v Hradci vystřelil Dynamu svým desátým gólem v sezoně Martin Kaut. Kauly znovu potvrdil, že v derby se mu daří. V minulé sezoně vstřelil ve všech vzájemných zápasech s Mountfieldem HK v základní části.

První derby sezony přineslo spoustu osobních soubojů a potyček. A to především ve druhé třetině, kdy rozhodčí rozdali 13 dvouminutových trestů.

Soupeř byl v zápase střelecky aktivnější, Dynamo se mohlo spolehnout na jistého Romana Willa. Willda si připsal celkem 33 úspěšných zákroků.

V Hradci Králové se odehrálo 10. Východočeské derby v rozmezí 365 dní.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to bojovné utkání plné nasazení a spousty osobních soubojů. V první třetině byl soupeř aktivnější, lépe bruslil. My jsme neuhrávali souboje na mantinelech v útočném ani obranném pásmu, z toho měl soupeř tlak. Ve druhé třetině se kluci zlepšovali, třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Chtěli jsme aspoň ten jeden gól dát a vrátit se do toho zápasu, což se nám podařilo. Musím vyzdvihnout Romana Willa, který odchytal výborný zápas a dal nám šanci uhrát tady nějaký bod.“