Výborný start do baráže: Dynamo–Motor 4:1

29.03.2019 | David Záruba

PARDUBICE — Za pomoci devíti tisíc fanoušků, kteří ke konci tleskali vestoje, zvládlo Dynamo náramně vstup do baráže. Po brankách Marka Hovorky v první minutě a trefě Nicholase Schause a dvou zásazích Jordanna Perreta porazilo Motor, který snižoval v závěru 4:1. Základem výhry byl výtečný Ondřej Kacetl. Pardubice po dvou venkovních zápasech přivítají za týden v pátek v ČSOB Pojišťovna ARENĚ tým Chomutova, který zdolal Kladno 2:0.

BAR1, pátek 29.3.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA
HC Dynamo Pardubice

ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 0:41 Hovorka (Rolinek, Mandát; 5/5), 15:04 Schaus (Rolinek; 5/4), 48:31 Perret (Budík, Marosz; 5/5), 56:50 Perret (Kloz; 5/6) – 59:07 Endál (Čermák, Vydarený; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3 (1:1, 1:2, 1:0). Využití: 1:0. Diváci: 9106. Střely na branku: 30:28 (10:8, 8:10, 12:10). Srážky: 14:8. Vhazování:35:32. Blokované střely: 11:12. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Budík, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Jandus, Vydarený, Plášil, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Kachyňa – Heřman, R. Přikryl, Čermák – Endál, Gilbert, M. Novák – Doležal, Bradley, Karabáček – Babka, Dančišin, Doktor.

Pardubicím vyšel úvod zápasu parádně a ve 41. vteřině otevřel skóre Marek Hovorka, který dostal puk do branky odrazem o Karabáčkovu brusli. Chvíli nato neproměnil samostatný únik Machala. České Budějovice se postupně osmělovaly a do práce musel i Kacetl, aktivní byl zejména Endál a v přesilovce pálil těsně vedle Bradley. Dynamo nápor soupeře přestálo a v 16. minutě při vlastní početní výhodě zvýšil náskok ranou z mezikruží Schaus.

Pardubice se s vědomím dvoubrankového náskoku trochu zatáhly a nechaly tvořit soupeře. Budějovice byly opticky o něco lepší, ale k velkým šancím se nedostávaly. Až kolem poloviny zápasu zahrozil Babka. Pardubice okamžitě odpověděly šancí Mandáta a především ranou Schause, kterou Kváča ztlumil lapačkou. V závěru druhé části byli blízko ke gólu Gilbert a Bradley, ale Kacetl čisté konto udržel.

Českobudějovičtí střelci si na domácím brankáři lámali zuby i nadále. Endál pálil do Kacetlovy helmy a Heřman trefil pro změnu jen vyrážečku. Pardubice naopak jeden ze svých protiútoků využily ke třetímu gólu, který vstřelil po krásné Budíkově přihrávce Perret. Francouzský útočník se pak trefil i při soupeřově hře bez brankáře a bylo rozhodnuto. Skvěle chytajícího Kacetla překonal až v poslední minutě Endál.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Povedl se nám vstup do zápasu, to bylo skvělé. Tým podal dobrý a taktický výkon, pohlídali jsme si největší zbraně soupeře a zahráli jsme dobře v prostoru před brankou. Vyhráli jsme zaslouženě.”

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): „Když nedáme gól dřív než v 59. minutě, tak těžko můžeme pomýšlet na vítězství. Pardubice měly dobrý vstup do zápasu, spadl jim tam gól a pak využily přesilovku. Prakticky od začátku zápasu jsme hráli s dvougólovou ztrátou, takže jsme se víc tlačili do toho, abychom nějaký gól dali, ale bohužel nedali. Hodnocení je jednoduché, Pardubice vyhrály zaslouženě.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
29.3.19 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 4:1