9.10.2022
Dominik Dubovči

Vary otočily zápas ve třetí třetině, Dynamo zůstává poprvé bez bodu

Skoro 49 minut vedli hokejisté Dynama v duelu, který ve městě sportu plynule navázal na Velkou Pardubickou. Kvůli nepovedenému závěru a důrazu i přesné střelbě hostů ale domácí podlehli Karlovým Varům 2:4. Poprvé v sezoně tak nezískali ani bod.

Tipsport extraliga, 9. kolo, neděle 9.10.2022, Pardubice, enteria arena

Karlovy Vary

2:4
1:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 19:12 Radil (D. Musil, Čerešňák; 5/5), 24:00 Cienciala (Dvořák, Říčka; 5/5) – 31:48 Černoch (Vondráček; 5/4), 48:46 Beránek (Koblasa, Černoch; 5/5), 51:55 Koblasa (5/5), 57:47 Vondráček (Hladonik; 5/5). Rozhodčí: Pilný, Šindel – Brejcha, Hynek. Diváci: 7984. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 41:30 (16:9, 14:11, 11:10). Zblokované střely: 19:22. Hity: 5:7. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Paulovič, Cienciala – Koffer, Poulíček, A. Musil – Urban, Rákos, Matys.
Karlovy Vary: Lukeš – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, Rohan – Rachůnek, Černoch, Kohout – Koblasa, Gríger, Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček – Jiskra, Baláž, Kružík.

Do utkání devátého extraligového kola vstoupili lépe domácí. Již ve druhé minutě měl velkou šanci otevřít skóre utkání Poulíček, který ale odražený puk po střele Vály v rozhodující chvíli nedokázal zpracovat. Brzy nato musel na druhé straně Will pohotově zasáhnout proti dorážce Černocha, ale tempo utkání stále diktovaly Pardubice.

V praxi to ukázalo povedené střídání druhého útoku Dynama, na jehož konci Říčka zametl volný puk směrem do odkryté klece. Jenže Lukeš se předvedl parádním zákrokem hokejkou a skóre se tak neměnilo. Hosté navíc bruslařsky stíhali vysoké tempo a Lukeš své spoluhráče podpořil i zákroky proti Radilovi nebo Paulovičovi.

A protože nejen v oslabení zůstával bezchybný i Roman Will, první branku v zápase doklepl do sítě na brankovišti až Lukáš Radil v čase 19:13 po chytré a přesné nabídce Davida Musila od modré čáry.

Důležitý gól do šatny proti urputnému soupeři nadiktoval dějství po přestávce, kdy Pardubice pokračovaly ve svém náporu. Už po čtyřech minutách jej šťastnou tečí zužitkoval David Cienciala. Soustředěný Will si pak poradil s přečíslením Vondráčka a Redlicha, první přesilovku Dynama zase mohl využít Zohorna.

Zhruba v polovině utkání ovšem u pardubické střídačky prasklo plexisklo, a protože šlo zrovna o kulatý záhyb, úprava nebezpečné hrany trvala přes deset minut. Přesilovku jen půl minuty poté zužitkoval Vondráček díky křižné nabídce Černocha a do třetí třetiny se šlo se skóre 2:1.

Tedy – v závěru druhé části ještě měli šance Koffer i Poulíček, ale Lukeš svému týmu opět dodal potřebnou jistotu. Po přestávce tak z protiútoku zahrozili Baláž s Kružíkem a do samostatného úniku ujel Vondráček, kterého Will vychytal vyrážečkou!

Jedenáct minut před koncem utkání už ale nestačil na Beránkovu ránu pod horní tyč po tlaku druhého útoku hostí – 2:2. A když v čase 51:55 po závaru na pardubickém brankovišti dotlačil puk za čáru i s brankářem Petr Koblasa, Vary se dostaly do těsného vedení.

Dynamo mělo osm minut na srovnání, naplno všechny síly do útoku a Michal Hrádek dokonce trefil tyč. Když ale po icingu hostů zkusily Pardubice hru bez brankáře, Vondráček krátce po buly ujel a do prázdné branky zvýšil na 2:4.

Richard Král, asistent trenéra (HC Dynamo Pardubice): „První třetina z naší strany byla ještě slušná, vypracovali jsme si nějaké šance, mohli jsme tam i odskočit na vyšší rozdíl. Druhá třetina už byla vyrovnanější a od té pauzy, kdy se rozbilo plexisklo, jsme úplně vypadli z role. Pak už jsme se nenastartovali – absolutně jsme nestíhali bruslařsky, hodně jsme ztráceli kotouče a ve třetí třetině byly Karlovy Vary lepší a zaslouženě vyhrály.“