17.2.2012

Tomáš Nosek dokonal hattrick v nájezdech, junioři vezou dva body z Třince

TŘINEC — Výhru po samostatných nájezdech si připsali extraligoví junioři v důležitém souboji v Třinci. Východočeši ale mohli mít tři, ve Werk aréně vedli 3:1 a 4:2, nadějný stav ale neudrželi. I tak získali cenné body v boji o postupovou dvanáctku.

Extraliga juniorů, 38. kolo, pátek 17.2.2012, Werk aréna

4:5sn
1:3, 0:0, 3:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 17:35 Hegyi (Burzala), 40:26 Bajtek (Bumbál, Franek), 50:09 Hegyi (Kasperlík, Burzala), 51:23 Hurtík (Bumbál, Bajtek) – 4:34 Nosek (Škvor, Stoklasa), 5:55 Půhoný (Nosek), 18:17 Nosek (Půhoný), 44:43 Vachutka (Březina), rozhodující samostatný nájezd Nosek. Rozhodčí: Schmejkal – Barteček, Moravec. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 121. Střely na branku: 43:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.
Oceláři Třinec: Chvostek (18:17 Hollý) – Bezuška, Běhal, Burzala, Hurtík, Repe, Taper – Bajtek, Bumbál, Číhal, Diviš, Franek, Hegyi, Ižacký, Juhász, Kajaba, Kasperlík, Pargáč.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Havlík, Starý, Škvor, Vondráček, Zdráhal – Březina, Chmelař, Křečan, J. Moučka, P. Moučka, Nosek, Poulíček, Půhoný, Stoklasa, Vachutka, Vlček, Zrůst.

První dvacetiminutovka byla v režii hostů. Již v 5. minutě Škvor vystřelil na branku a jeho střelu tečoval Tomáš Nosek – 0:1. O minutu později ve vlastním oslabení zvýšil na 0:2 Jiří Půhoný.

V 17. minutě naservírovali Pardubičtí domácím přesilovou hru a Ocelářům stačilo půl minuty, aby převahu hráče v poli využili. Dominik Hegyi projel celým hřištěm a trefil se přímo do horního růžku pardubické brány – 1:2.

Na třinecké střídačce ještě nedozněla radost ze vstřelené branky a Michael Chvostek lovil ze své sítě puk již potřetí, když již bezradně ležící nechytil střelu Tomáše Noska. Jeho místo v brance nahradil Juraj Hollý.

V druhé třetině jsme branku ve Werk aréně neviděli. V polovině utkání si nebezpečně vyjel z brány pardubický brankář, ale domácí se netrefili do prázdné klece ani nadvakrát.

Také u třineckého brankáře stálo štěstí, když dvakrát s obtížemi puk chytil a potřetí černá guma neposedně poskakovala po brankové čáře. Na ledě jsme sledovali rychlý hokej, ale bez větších šancí.

Ve třetím dějství měli naopak více ze hry domácí. Hned v první minutě Filip Bajtek dorazil vyraženou střelu Langhamera. Ve 45. minutě Březina nahrál Březina Danielu Vachutkovi a ten se nemýlil. V polovině třetiny projel Dominik Hegyi až k brance hostí a snížil na 3:4. Pavel Hurtík využil přesilovou hru a srovnal na 4:4, když tvrdou ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Prodloužení patřilo opět hostům, ale žádné ovoce jim nepřineslo. Teprve v samostatných nájezdech vybojovali Pardubičtí bonusový bod. Vítězný nájezd proměnil Tomáš Nosek.