5.1.2018

Skvěle! Dynamo porazilo Litvínov i potřetí!

LITVÍNOV — Na Vervu se hokejistům Pardubic náramně daří, Východočeši dokázali žlutočerné přehrát i ve třetím utkání letošní sezony. Dynamu náramně vyšly přesilovky: v nich se trefili Tomášové Svoboda a Rolinek, jemuž prvně jmenovaný hráč nahrával. Tým výrazně podržel brankář Ondřej Kacetl.

Tipsport extraliga, 37. kolo, pátek 5.1.2018, Zimní stadion I. Hlinky

1:2
1:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 9:56 Helt (Hanzl, Baránek; 5/5) – 9:21 Svoboda (Rolinek, Trončinský; 4/5), 44:50 Rolinek (Trončinský, Svoboda; 4/5). Rozhodčí: Hribik, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5 (2:1, 2:3, 0:1). Využití: 0:2. Diváci: 4123. Střely na branku: 22:26 (9:14, 9:7, 4:5). Srážky: 14:10. Vhazování: 28:26. Blokované střely: 11:8. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Nejlepší hráči: Filip Helt – Marek Trončinský.
Litvínov: Kantor – Hunkes, Kubát, Sørvik, Baránek, Pilař, Sklenička, Gula – Gerhát, Hübl, Lukeš – Jánský, Hanzl, Trávníček – Helt, Válek, Matoušek – Smolka, Havlíček, Dufek.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

Dynamo přijelo do Litvínova rovněž s Tomášem Svobodou, který do Pardubic přišel z Brna. Nový člen pardubické party proměnil hned první přesilovku utkání.

Tomáš Svoboda poslal Pardubice do chvilkového vedení

Utkání začalo v poměrně komorním prostředí, domácí kotelníci se rozhodli nefandit, atmosféru zápasu dotvářela zhruba padesátka fanoušků v červenobílých dresech. Ve čtvrté minutě poprvé zvonila tyč za Ondřejem Kacetlem, trefil ji František Gerhát po Hüblově pasu. O chvíli později dorážel puk František Lukeš, pardubický brankář jej ale vychytal.

Naopak hosté svou první vážnější šance využili, a to v přesilové hře. Početní výhodu využili čtyřiatřiceti sekundách: Marek Trončinský vybojoval v rohu puk, poslal jej na Tomáše Rolinka před branku, který nahrál na druhou stranu nikým nepokrytému Tomáši Svobodovi a ten svižnou střelou překonal přesouvajícího se Kantora – 0:1.

Z nabytého náskoku se Východočeši radovali pouze pětatřicet vteřin. Filip Helt se napřáhl na levé straně kluziště a svou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kacetl byl na jeho přesnou ránu krátký – 1:1.

Druhému gólu byla Verva blízko při druhé pardubické přesilovce, Tomáš Matoušek ostře vypálil, puk trefil tyčku, což potvrdily i televizní záběry. V závěru první části hry se Dynamo úspěšně ubránilo litvínovské převaze.

Vyrovnaný stav pokračoval

V první třetině vystřelily Pardubice čtrnáctkrát, ve druhé vyslaly na bránu polovinu tohoto počtu, nicméně měly veliké šance utéci opět do vedení. Po Kubátově hákování Dynamo zvesela kombinovalo v obraně soupeře, neuspělo však.

Ve 29. minutě se prvním ze dvou faulů ve druhém dějství provinil Sacha Treille, Pardubice se ubránily. Ihned po návratu z trestné lavice se francouzský útočník dostal do brejku, nadějnou akci ale nedotáhl dle svých představ. Poté chvilku prostoru po pravém křídle dostal na svém útočném výletě Karel Kubát, jež se prodral až do blízkosti gólmana Kacetla. Tváří v tvář pardubickému brankáři ale neuspěl. Pardubický strážce kotouč ukryl do své výstroje.

Velké šance mělo Dynamo v přesilovce poté, co sice nejprve fauloval Marek Trončinský, ale poté jej na trestné lavice doplnil Michal Trávníček. V minutě a půl trvající početní převaze dvakrát po výborné souhře pálil Tomáš Svoboda. Bohužel pro Dynamo po svižné kombinaci netrefil poloodkrytou kasu.

Závěr prostřední dvacetiminutovky se odehrál při žlutočerné výhodě, když za podražení zadní částí těla šel za katr Sacha Treille. Dynamo si nepohlídalo najetého Petera Jánského, jeho únik zneškodnil perfektně vyrážečkou Ondřej Kacetl.

Tomáš Rolinek po nádherné kombinaci proměnil druhou přesilovku

V následné hře pět na pět Dufek po pravém křídle zavážel kotouč do pásma. Rozhodl se puk ještě nahodit na branku Kacetla, jenže trajektorie kotouče mířila nad horní tyč pardubické klece.

Ve 44. minutě byl podruhé v utkání vyloučen Karel Kubát, Dynamo se opět ujalo vedení. Tahle souhra byla vskutku nádherná: Tomáš Svoboda perfektně krosem přes pásmo našel Marka Trončinského, ten z kruhu poslal spěšný puk do brankoviště Tomáši Rolinkovi a ten poslal puk do sítě – 1:2.

V závěru přišlo Dynamu vhod špatné střídání domácích, Litvínov hrál power play poslední minutu a půl, v ní ale Pardubice skvěle odbojvaným výkonem uhájily tříbodovou výhru. Poslední střelu Severočechů zblokoval nejlepší Radegast indexu za prosinec Patrik Poulíček.

Derek Stránský (HC Verva Litvínov): „Oproti poslednímu zápasu jsme měli daleko větší snahu a bojovnost. Rozhodly přesilové hry. Nedokázali jsme pokrýt jejich první přesilovkovou formaci a to rozhodlo.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Chci poděkovat mužstvu. Bylo to poctivě odmakané utkání. Hrálo se ve vysokém tempu jako v utkání v play off. Šance byly na obou stranách. Nám se podařilo dát dvě branky v přesilových hrách, tím jsme utkání zlomili na naši stranu. Oba brankáři podali vynikající výkon. Bylo to hodně vyrovnané utkání.“