28.10.2009
Ondřej Flanderka, (HoH)

Skvělá práce starších dorostenců! Ti si podmanili Liberec

LIBEREC — Starší dorostenci HC Eaton Pardubice si připsali další cennou výhru. Svěřenci trenérské dvojice Luděk Salava – Vladimír Šťastný zcela jasně vyhráli v Liberci 5:0 a drží se v čele své extraligové skupiny.

Extraliga staršího dorostu, 21. kolo, středa 28.10.2009, Tipsport arena

0:5
0:1, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 16:01 Chlupáč (Beneš, Starý), 29:46. Chlupáč (Chaloupka), 31:31 Moučka (Zrůst, Jetmar), 51:49 Březina, 55:24 Zrůst (Vlček). Rozhodčí: Hodek – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Slivka 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: ----. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.
Bílí Tygři Liberec: Jelínek – Staněk, Dám, Bartejs, Říha, Čechura, Najman – Příkazský, Schutz, Hloušek, Bittner, Mikyska, Psota, Slivka, Maďar, Urban, Morong, Miškovský.
Dynamo Pardubice: Langhamer – Procházka, Petira, Rychlík, Starý, Chaloupka, Beneš, Voženílek – Šťastný, Březina, Moučka, Zrůst, Chlupáč, Jetmar, Tomín, Vlček.

První šanci vyrovnané úvodní dvacetiminutovky měl hostující Moučka, Jelínkovu klec ale minul a po rychlém protiútoku byl na druhé straně faulován v úniku Psota. Přesilovka se ale Libereckým nedařila a i po návratu potrestaného Vlčka na led pokračoval vyrovnaný duel.

Za zmínku stojí šance Zrůsta a Šťastného, v obou případech byl ale Jelínek na místě. Hráči Eatonu byli v tu chvíli aktivnější, když se ale neprosadil ani podruhé zblízka Šťastný, zahrozili i domácí. Konkrétně to zkusili Morong a po něm i Bartejs, oba ale zamířili mimo bránu Langhamera. Na začátku šestnácté minuty se pěknou individuální akci prezentoval Mikyska, jeho slalom ale vychytal výtečným zákrokem pardubický gólman. Chvíli poté ale rozhodčí odpískali domácím hru v šesti, což se severočeské střídačce příliš nelíbilo. Hosté navíc nabídnutou přesilovku dokázali využít.

Konkrétně to byl Filip Chlupáč, který tečoval těsně před brankou střelu Beneše a kotouč doskákal za Jelínka. Když se o chvíli později neujala střela Mikysky na druhé straně, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Na začátku prostřední části se nejprve Tygři ubránili oslabení a pak se pokusili o vyrovnání. Kombinace Psoty s Mikyskou zakončená střelou Slivky ale brankou neskončila, stejně jako další tutovka Bittnera, kterou vyčapal Langahamer. Při přesilovce domácích v osmadvacáté minutě přišel na modré o puk Bartejs a únik Jetmara musel řešit faulem. Situace čtyři na čtyři vyšla lépe hostům a po přesné přihrávce Chaloupky dával na 2:0 střelou prakticky do prázdné klece Filip Chlupáč

A definitivní zlom přinesl za necelé dvě minuty další gól, který přidal Patrik Moučka – 0:3. Tento stav už se do konce druhé části nezměnil, i když Psota na jedné a Vlček na druhé straně, mohli ještě skóre změnit.

Kdo čekal, že do třetí části vlétnou domácí se snahou minimálně snížit, nebo dokonce vyrovnat, ten se mýlil. Východočeši si v pohodě hlídali svůj náskok a Tygry před Langhamera příliš nepouštěli. Naopak to byl kapitán Procházka, který po pasu Březiny mohl dát již na 4:0, z dobré pozice ale zamířil pouze do tyče. Tygři zahrozili únikem Bittnera, který ale výtečným zákrokem zlikvidoval muž zápasu - Marek Langhamer.

Ve dvaapadesáté minutě se diváci dočkali čtvrté branky. Postaral se o ní David Březina, který sám před Jelínkem uspěl střelou na vyrážečku. Poslední gól duelu padl v šestapadesáté minutě při přesilovce Eatonu, když Radim Zrůst dorazil střelu Vlčka a zvýšil na konečných 5:0 pro Východočechy.