20.10.2011
Marek Votke, Jan Hrabal

Převaha přinesla tři body, starší dorostenci porazili Havlíčkův Brod

PARDUBICE — Starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali vyhrát ve 13. extraligovém kole nad Havlíčkovým Brodem 3:1. Pardubičtí mladíci vyhráli díky skvěle sehrané třetí třetině, kdy dokázali zcela otočit jednogólové manko. Dva góly Pardubic vstřelil Jan Schneider.

Extraliga staršího dorostu, 13. kolo, čtvrtek 20.10.2011, ČEZ Arena Pardubice

Havlíčkův Brod

3:1
0:1, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 43:29 Schneider (Bureš), 56:10 Chvojka, 56:26 Schneider (J. Veselý) – 5:54 Brebera (Němec, Hlídek). Rozhodčí: Kubeš – Coubal, Tasch. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: M. Veselý – Divecký, Fridrich, Kalous, Petira, Pilný, Susko – Bohuněk, Bureš, Havel, Chvojka, Moravec, Schneider, Srpek, J. Veselý, Zelinger, Žemlička.
Havlíčkův Brod: Novák – Bláha, Dundáček, Dvořák, Křípal, Meloun, Vala – Brebera, Hlídek, Krajhanzl, Kuchta, Ludvík, Mozr, Němec, Nováček, Voplakal.

Začátek utkání ovládli hosté z Havlíčkova Brodu. Ve 4. minutě se do šance dostal Marek Němec, když se po sérii střel svých spoluhráčů dostal k odraženému puku a po zemi pálil do betonů Michala Veselého. Za dvě minuty to byl znovu Němec, kdo vybojoval puk v útočné třetině a z pravé strany pálil do pardubického brankáře, který puk sice vyrazil, ale nestačil na dorážku dojíždějícího Brebery na druhé straně své klece – 0:1.

V následujících minutách úřadovaly Pardubice, které se hnaly za vstřelením vyrovnávací branky. Nejdříve se mohl radovat útočník Chvojka, když se osamocený řítil na Nováka. Poté zase v mezikruží puk ze vzduchu netrefil Jan Veselý, který neuspěl ani při svém dalším pokusu, když před brankou pálil do připraveného brankáře.

Ve druhé třetině to byli opět domácí, kdo diktoval tempo hry. Po krásné spolupráci s Chvojkou na Novákovi pohořel střelou z první Bohuněk. Za půl minuty zase schovával hlavu v dlaních Lukáš Bureš, když puk nasměroval do tyče odkryté branky.

I přes velikou aktivitu domácího celku ve druhé třetině gól nepadl a Havlíčkův Brod nadále držel vedení 1:0.

Parta kolem kapitána Bureše se ale přece jen gólu dočkala. A to na začátku poslední periody, když nepřehledné situace v rohu kluziště využil Jan Schneider, vybruslil před Nováka a nedal mu šanci – 1:1.

Hra se potom uklidnila a soupeři se do ničeho nehrnuli, ale poslední desetiminutovka patřila domácím. Pardubice svého soupeře dostaly pod obrovský tlak, při kterém si vytvořily několik skvělých příležitostí. Vítěznou branku svého týmu vstřelil tři minuty před koncem Radovan Chvojka, když se na modré čáře dostal k puku, se kterým vybruslil mezi kruhy, naznačil přihrávku a následně zakončil pod víko – 2:1.

O pár vteřin později definitivně potvrdil vítězství Východočechů svým druhým gólem Jan Schneider, který doklepl puk do branky po střele Jana Veselého – 3:1.