28.10.2008
Petr Košatka, Jan Hrabal

Písecké přesilovky porazily dorostence Pardubic

PÍSEK — Porážku 3:5 si vezou dorostenci HC Pardubice z Písku. Domácí rozhodli o své výhře zejména díky skvělé hře v početní převaze, využili tři výhody.

Extraliga dorostu, 25. kolo, úterý 28.10.2008, s.n.o.p. arena Písek

Písek

5:3
3:0, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 16:43 Vlček, 18:04 Homola (Přibyl), 29:38 Přibyl (Polata), 37:59 Radosta (Kafka), 47:59 Korous (Marek) – 22:24 Hradecký (Jetmar), 30:28 Jetmar (Hradecký). Rozhodčí: Pešina – Jílek. Novák. Vyloučení: 6:8, navíc Lenoch, Jetmar (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 110. Střely na branku: 34:43. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3.
Písek: Lehečka – Pecholt, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Kafka – Hrubý, Vlček, Paukner, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Volf, Homola, Kloud, Růžička.
Dynamo Pardubice: Štrof – Škvor, Škop, Žemlička, Lenoch, Starý, Chaloupka, Beneš, Procházka – Březina, Světlík, Zrůst, Nosek, Jetmar, Tomín, Wasserbauer, Vlček, Hemský, Půhoný, Hradecký.

Do první střely v utkání se dostal na začátku druhé minuty domácí Korous, jeho propagační pokus ale nečinil Štrofovi potíže. Písečtí měli povedená start do utkání, vše ale bylo přibrzděno vyloučením hostujícího hráče. Pardubice se dlouho držely ve třetině domácích, nedařilo se jim ale prosadit se do zakončení. V polovině šesté minuty Písečtí odvrátili brejk hostů za cenu nařízeného trestného střílení. Rozjetého Noska zastavil Lehečka efektivním zákrokem lapačkou. Bezbrankový stav mohl změnit v polovině deváté minuty domácí Homola, na jeho bekhendové zakončení ale Štrof dobře viděl a nepřipustil zaváhání.

V průběhu první třetiny se hosté tlačili do branky Písku a Lehečka byl v permanentním zápřahu, přičemž nejednou byly Pardubice blízko gólu. Na druhé straně se lehce dostal do šance Marek, z brankové čáry ale Škrof vytáhl kotouč. Poté šli Písečtí přece jenom do vedení – Vlček se individuálně prosadil a zakončil přesně k pravé tyčce hostujícího brankáře – 1:0.

Po minutě se skóre zápasu opět měnilo – v přesilovce udeřila dvojice Přibyl - Homola a druhý jmenovaný vylepšil vedení Jihočechů – 2:0.

Jihočeši byli i nadále při chuti. Po krásné individuální akci kapitán Přibyl elegantně střelou nad beton zakončil a domácí IHC vedlo již o tři branky – 3:0.

Na začátku druhé třetiny bylo proti píseckému týmu nařízeno již druhé trestné střílení. K němu se postavil Hemský, ani on ale nedovedl střelou po ruce překonat Lehečku. Pardubice poté přece jenom brankově prosadily – pěkně zpoza branky našel Hradeckého Jetmar a první jmenovaný přesně nasměroval touš za záda Lehečky – 3:1.

Pardubičtí vycítili šancí a před brankou domácích si vynutili přesilovku. Ta nebyla úplně povedená a Lehečku prověřila pouze střela Beneše. V polovině utkání přišla druhá branka Pardubic: Hradecký zavezl puk do rohu, odkud našel Jetmara, jenž střelou po ledě nedal Lehečkovi šanci – 3:2.

Hostující celek byl po druhé brance jednoznačně lepším mužstvem na ledě a Písečtí odráželi snahy soupeře na zakázané uvolnění. Když se domácí tým vymanil z tlaku, snažil se z brejku uniknout všem domácí Vlček. Předčasně ale bylo vše ukončeno pro ofsajd.

Vyrovnání mohl přinést v šestatřicáté minutě Hradecký, jeho zakončení si ale Lehečka dokázal pohlídat. Nedáš – dostaneš, něco podobného se poté vyplnilo. Z protiútoku totiž střelou z jízdy vstřelil čtvrtou branku Jihočechů Radosta – 4:2.

V závěru druhé dvacetiminutovky ještě hráli domácí v přesilovce, tu ale svěřenci Mazance a Hejla nevyužili, a tak byl překrojena druhou přestávkou.

Ve třetí třetině hráli domácí přesilovku, která se po chvíli proměnila na dvojnásobnou. Obrovský tlak domácího celku zahnal hosty před jejich branku a nakonec vše vygradovalo v pátou branku Písku – od mantinelu totiž perfektní přihrávkou našel Marek Korouse, jenž střelou k tyčce využil přesilovku – 5:2.

Hosté z Pardubic rychle reagovali – Hemský zasunul puk do Lehečkovy branky a bylo to opět o dvě branky – 5:3.

Necelé tři minuty před koncem hosté odvolali gólmana a snažili se zkorigovat nepříznivý výsledek. Písečtí zabetonovali obranu a skóre se tak již neměnilo.

Pavel Hejl (IHC Písek): „Měli jsme dobrý nástup do utkání a vyšla nám především první třetina. Kluci bojovali, plnili pokyny, pak jsme ale ve druhé třetině trochu polevili, dostali dvě branky a soupeř se dostal do zápasu. Pak už jsme si ale skóre utkání víceméně pohlídali a jsem rád, že máme tři body.“

Jiří Fibiger (HC Pardubice): „Hráči si neplnili pokyny a nehráli disciplinovaně. Rozhodující byla první třetina, kdy jsme neproměnili trestné střílení, naopak soupeř třikrát skóroval. Mně nezbývá, než pogratulovat domácím, kteří bojobností, nasazením a velkou chutí do hry vyhráli zápas.“