21.1.2024

Pardubice zdolaly Třinec a vrací se na první místo Tipsport extraligy

Dynamo se vrátilo zpátky na domácí půdu a parádní domácí kulisu využilo k návratu na čelo tabulky Tipsport extraligy. Východočeši si během první třetiny vypracovali tříbrankový náskok, který byl klíčový. Dvěma přesnými zásahy se blýskl Lukáš Radil a Pardubice porazily Třinec rozdílem dvou branek.

Tipsport extraliga, 38. kolo, neděle 21.1.2024, Pardubice, enteria arena

5:3
3:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 01:53 A. Musil (5/5), 06:02 Radil (Čerešňák, Kaut; 5/4), 10:23 Říčka (Košťálek; 5/5), 32:02 Hájek (Poulíček; 5/5), 44:39 Radil (Sedlák; 5/4) – 39:54 Voženílek (Nedomlel, Jeřábek; 5/5), 50:03 Růžička (Voženílek, Roman; 5/4), 52:45 Voženílek (Roman; 4/5). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Klouček, Šimánek. Diváci: 9795. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:32 (13:9, 5:17, 12:6). Zblokované střely: 18:22. Hity: 9:5. Vhazování: 32:38. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Čerešňák, Vála, Košťálek, Hájek, D. Musil, Kolář – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Říčka.
Oceláři Třinec: Kacetl (11. Mazanec) – Smith, Polášek, Nedomlel, Kundrátek, Jeřábek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, Růžička – Cienciala, Vrána, Sikora – Roman, Holinka, Walega – Dravecký, Čacho, Haas.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do duelu s Třincem i s novou posilou Richardem Pánikem v první formaci a také s navrátilcem po disciplínárním trestu Janem Mandátem. A vstup to utkání jim vyšel na výbornou, již po 113 vteřinách se ujali vedení, po dorážce Pauloviče se dostal k dorážce Adam Musil a byl úspěšný – 1:0. Dynamo v 7. minutě rychle zužitkovalo hned první početní výhodu a šlo do dvoubrankového vedení, Čerešňákovu ránu od modré čáry dobře tečoval Lukáš Radil – 2:0. Druhou přesilovku sice Pardubice nevyužily, prosadily se ale hned po jejím konci. Po střele z mezikruží si převzal kotouč Robert Říčka, jenž si najel do pravého kruhu a vypálil nad beton Kacetla, kterého vyhnal z branky – 3:0. Vedení na rozdíl čtyř branek mohl první části navýšit Paulovič, tentokrát byl však brankář Mazanec připraven.

Prakticky v polovině duelu nabídly Pardubice Třinci velkou možnost na snížení nepříznivého stavu, Oceláři ale nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, ani pokračující početní výhodu pět na čtyři, a to i díky parádní práci pardubického brankáře Romana Willa. Po ubráněném dlouhé oslabení znovu udeřilo Dynamo, od modré čáry překonal Mazance Libor Hájek – 4:0. V poslední minutě druhého dějství se nejprve neprosadil Poulíček a následně pět vteřin před koncem udeřil Třinec. Nedomlelův střelecký pokus tečoval za záda Willa Daniel Voženílek, který snižoval na rozdíl tří branek – 4:1.

Pardubice v úvodu třetí dvacetiminutovky ubránily oslabení a ve 45. minutě skórovaly v početní výhodě. Nejprve skončil Kautův pokus na brankové konstrukci, následně se po Sedlákově přihrávce zpoza branky prosadil zakončením na bližší tyč Lukáš Radil – 5:1. Druhou trefu v zápase mohl mít na svém kontě také Hájek, na Mazance při samostatném úniku však nevyzrál. I Oceláři se v nedělním duelu prosadili v přesilové hře, Voženílek se dostal k puku na levé tyči, odkud ihned přihrával na druhou tyčku, kde byl připravený Martin Růžička – 5:2. Po vyloučení Růžičky měl dvě velké šance ke skórování Říčka, nejprve ho vychytal Mazanec a následně zachránila třineckého gólmana branková konstrukce. V 53. minutě Třinec snížil na rozdíl dvou branek v oslabení zásluhou Daniela Voženílka, jenž při samostatném úniku vyzrál na brankáře Willa – 5:3. Již proti svému bývalému zaměstnavateli se mohl prosadit Pánik, z dorážky nebyl úspěšný, stejně tak následně Sedlák. Pardubičtí uhájili dvoubrankové vedení a po prohře Sparty se vrátili zpět na čelo tabulky Tipsport extraligy.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „První třetina nám vyšla parádní, měli jsme výborná vstup do utkání, prvních deset minut jsme dali tři góly a využili přesilovku. Druhá třetina byla hodně poznamenaná vyloučením do tří, které tým skvěle odbránil, kluci hráli obětavě a vyblokovali spoustu střel, podržel nás gólman. Myslím si, že poté měl Třinec při hře pět na pět více ze hry, zatlačil nás, dostal se z přesilovek do tempa. Třetí třetinu jsme využili přesilovou hru, pohlídali jsme si to, hráli jsme dobře systémově. Kluci si to vzali za své a jsme hrozně rádi, že jsme vyhráli za tři body a porazili Třinec. Musím pochválit do kabiny, kluci zápas odmakali, odbojovali, snažili se celých šedesát minut a byli za to odměněni.“