20.9.2024

Pardubice vybojovaly tři body v Olomouci

Pardubičtí na Hané rychle přišli o Lukáše Sedláka s Matejem Paulovičem, přesto dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce, a to také díky dvěma brankám v závěru. Třemi kanadskými body se na výhře podílel Tomáš Vondráček (2+1), premiérovou trefu v Tipsport extralize si připsal Daniel Herčík.

Tipsport extraliga, 2. kolo, pátek 20.9.2024, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

2:4
1:2, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 19:42 Nahodil (Káňa, Sirota; 5/4), 43:02 Fridrich (Navrátil, Kusko; 5/4) – 11:21 Vondráček (Will; 5/5), 12:55 Vondráček (Šustr, Dvořák; 5/5), 54:50 Herčík (Vála; 5/5), 58:11 Mandát (Vondráček; 5/5). Rozhodčí: Kika, Cabák – Lederer, Blažek. Diváci: 5250. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:26 (12:11, 11:6, 9:9). Zblokované střely: 21:19. Hity: 7:4. Vhazování: 36:49. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Olomouc: Machovský – Ondrušek, Černý, Sirota, Rutar, Rašner, Řezníček, Škůrek – Káňa, P. Musil, Kunc – Plašek, Kusko, Navrátil – Fridrich, Nahodil, Kohout – Anděl, Knotek, Doktor.
Dynamo Pardubice: Will – Hájek, Čerešňák, Dvořák, Šustr, Vála, D. Musil, Houdek – Červenka, Sedlák, Smejkal – Radil, Kousal, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček – Lichtag, Paulovič, Herčík.

Pardubicím v Olomouci chyběl Tomáš Zohorna, a tak do svého prvního utkání v letošním ročníku za A tým nastoupil na křídle čtvrté formace Jakub Lichtag. To však ze ztrát v sestavě Dynama nebylo vše, Matej Paulovič strávil na ledě pouze třicet vteřin a musel z utkání odstoupit. V 8. minutě přišli hosté také o svého kapitána Lukáše Sedláka, kterého nešťastně trefil pukem od obličeje Čerešňák.

Ani to však Dynamo nezastavilo, díky několika dobrým zákrokům Romana Willa ustálo šance soupeře a ve 12. minutě se ujalo vedení. Tomáš Vondráček upláchl po pravé straně a proti Machovskému uspěl s dorážkou své střely – 0:1. I další střídání znamenalo gól Dynama, opět byl v předbrankovém prostoru úspěšný Tomáš Vondráček, tentokrát dorážel u levé tyčky – 0:2. V poslední minutě prvního dějství byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání za sekání Andrej Šustr a Olomouc dokázala snížit na rozdíl jediné trefy díky Lukáši Nahodilovi, jenž propálil tři blokující hráče – 1:2.

Většina pětiminutového trestu Šustra se přenesla do druhé třetiny, Dynamo ale dokázalo zbytek oslabení ustát bez újmy. Domácí celek byl v druhé části aktivnější ve střeleckých pokusech na branku, dobrou práci odvedl gólman Roman Will, jenž zneškodnil hned několik zajímavých příležitostí soupeře.

Olomouci se povedlo srovnat ve 44. minutě díky využité přesilovce, chvíli před inkasovaným gólem předvedl Will parádní zákrok, ale na střelu Petra Fridricha do horního rohu už nestačil – 2:2. Pardubičtí hokejisté však dokázali překlopit vedení zpět na svou stranu pět minut před koncem základní hrací doby, Válovu střelu těčoval přesně mezi betony Machovského Daniel Herčík, jehož premiérovou trefu v Tipsport extralize posvětili rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím – 2:3. Dynamo dokázalo své vedení ubránit a navíc přidalo čtvrtý zásah, po pasu od Vondráčka se radoval po zakončení z bezprostřední blízkosti Jan Mandát – 2:4. Východočeši tak zůstávají i po druhém kole neporažení a drží se na čele tabulky Tipsport extraligy.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že jsme viděli velice zajímavé, rychlé utkání se spoustou osobních soubojů, bylo to nahoru – dolů. Spousta šancí, hodně vyloučených, takže si myslím, že zápas byl zajímavý pro diváky. Z naší strany to bylo vybojované vítězství, hráli jsme skvěle týmově a šli si za tím vítězstvím. Samozřejmě jsme věděli, co nás v Olomouci čeká, náročný hokej plný osobních soubojů, hodně agresivity, což se potvrdilo. Já bych chtěl hráčům do kabiny poděkovat za předvedený výkon a jsem hrozně rád, že jsme zvrátili vítězství na naši stranu, a odvážíme si tři body.“