12.1.2020

Pardubice nestačily na Plzeň, podlehly jí vysoko 0:5

Plzeň – V rámci 36. kola Tipsport extraligy prohrály Pardubice na ledě Plzně 0:5. Domácí tým měl průběh utkání zcela ve vlastní režii a nedal Dynamu šance ke snížení. Všechny tři body tedy zůstaly v Home Monitoring Aréně, Pardubice se vrací ze západu Čech s prázdnou. Šanci napravit nevydařený výsledek dostanou již v úterý před domácími fanoušky proti Olomouci.

Tipsport extraliga, 36. kolo, neděle 12.1.2020, Home Monitoring Aréna

5:0
2:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5:54 Kodýtek (Straka; 5/5), 9:46 Rob (Gulaš, V. Němec; 5/3), 28:10 Kantner (Gulaš; 5/5), 35:51 P. Zdráhal (Rob; 5/4), 46:23 Gulaš; 5/5. Rozhodčí: Šindel, Šír – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 6085. Střely na branku: 30:21 (11:3, 13:11, 6:7). Zblokované střely: 11:9. Hity: 14:14. Vhazování: 29:29. Průběh utkání: 5:0. Hráči utkání: Milan Gulaš - Denis Kindl.
Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Jank, Vráblík, Kaňák – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, Kracík, Pour – Rob, Němec, Přikryl – Straka, Kodýtek, Eberle.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, Kolář, Ivan, Voráček, Holland, Nedbal – Svačina, Mandát, Tybor – Látal, Vlach, Kindl – Machač, Harju, Matýs – Beran, Poulíček, Blümel.

Zápas proti silné Plzni nezačal pro Dynamo zcela ideálně. Hned ve čtvrté minutě byl poslán na trestnou lavici kanadský zadák Holland. Plzeň přesilovou hru nevyužila, udeřila ovšem čtyři vteřiny po vypršení trestu, kdy Petr Kodýtek dostal přesný pas na hokejku a Pavla Kantora dokázal překonat – 1:0. Netrvalo příliš dlouho a Plzeňští se mohli znovu radovat. Ve dvojnásobné početní převaze se tvrdou střelou prosadil Luboš Rob – 2:0. O necelé tři minuty později se přes obranu protáhl Patrik Zdráhal do útočného pásma a všiml si ještě volného Janka, který ale svižným pokusem netrefil Kantorovu bránu. Domácí Škodovka mohla vést už o tři branky, dorážka Tomáše Mertla ale nemohla byt uznána pro úmyslné kopnutí.

Ani ve druhé třetině nepolevoval domácí tým ze svého tlaku a dál se snažil dobývat Kantorovu bránu. Němec ujel z pravé strany sám na gólmana, předložil puk ještě Robovi, který zakončil bekhendovou kličku jen do připraveného brankáře hostů. Minutu před polovinou hrací doby navýšila Plzeň vedení už na 3:0. Milan Gulaš našel přesnou přihrávkou Matyáše Kantnera, kterému už nedělalo problém přehodit beton Pavla Kantora. Ve 36. minutě využili Indiáni druhou přesilovou hru v utkání po trefě Patrika Zdráhala – 4:0. Necelou minutu před koncem druhé periody mohl upravit nepříznivý vývoj utkání Radoslav Tybor, jeho střela ale zamířila nad bránu Dominika Frodla.

Domácí Plzeň pokračovala v náporu i na začátku třetí třetiny, kdy se objevila v několika zajímavých příležitostech. Podařilo se jí ale skórovat až ve 47. minutě, kdy se po individuální akci prosadil suverénně nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Milan Gulaš – 5:0. Indiáni i nadále pokračovali v útočení na pardubickou bránu. Bohumil Jank si na modré čáře poklepal holí o led, dostal přihrávku a trefil jen horní tyč! Plzeň si zápas pohlídala a Pardubicím nedovolila ani gól.

Další utkání odehrají Pardubice v úterý na domácím ledě enteria areny proti Olomouci.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Dovolím si říct, že jsme utkání po celých šedesát minut kontrolovali, brzy jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Tyhle zápasy s týmy ze spodku tabulky nikdy nejsou jednoduché, nicméně hráči k tomu dobře přistoupili a dovedli jsme utkání ke zdárnému konci."

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): "Hodnocení zápasu pro mě moc příjemné není. Plzeň na ledě jasně dominovala a výsledek to jenom podtrhuje. Více k tomu asi není co dodat, zbývá domácím jen pogratulovat k zaslouženému vítězství."