16.11.2022

Pardubice B nejtěsnějším rozdílem podlehly Kolínu

B tým odehrál v důležitém souboji v Kolíně vyrovnanou partii. Na první branku Kozlů odpověděl na konci třetiny Jiří Půhoný, deset minut před koncem ale bohužel domácí rozsekli duel ve svůj prospěch.

Chance liga, 21. kolo, středa 16.11.2022, Kolín, Zimní stadion

Kolín

2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 25:09 Ouřada (Morong, Niko; 5/5), 49:41 Dlouhý (Cibák, Korkiakoski; 5/5) – 38:30 Půhoný (Herčík, P. Machač; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Vašíček, Bohuněk. Diváci: 718. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 35:22 (10:8, 10:7, 15:7). Zblokované střely: 8:2. Vhazování: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Kolín: Soukup – Cibák, Čáp, Naar, Niko, Křepelka – Sklenář, Koukal, Veselý – Dlouhý, Korkiakoski, Král – Morong, Moravec, Ouřada – Síla, Matějček, Lang.
Dynamo Pardubice: Klouček – Chabada, Drtina, Nedbal, Oliva, Kubíček, Sýkora, Kulhánek – Kaplan, Kaut, Lichtag – Herčík, P. Machač, Půhoný – M. Machač, Pochobradský – Turek, Zeman, Rohlík.

Východočeši mohli v důležitém utkání počítat i s Robinem Kaplanem, který kvůli zranění z přípravy nastoupil poprvé v letošní sezoně. V úvodu si o něco více šancí vypracoval Kolín, několikrát zahrozil Korkiakoski, se všemi šancemi si ale poradil dobře chytající Milan Klouček. Úvodní trefu měl na holi krátce po polovině prvního dějství hostující Tomáš Zeman, jenže ten střílenou přihrávku do takřka prázdné brány neumístil, dorážku pak vychytal brankář Kozlů. O dvě minuty později si opět vypracovala zajímavou příležitost čtvrtá formace, ale ani v tomto případě nedostala kotouč do sítě. V posledních vteřinách třetiny jel sám na Soukupa v oslabení Lichtag, ani ten se svým zakončením neuspěl.

Ve druhé třetině postupně houstla atmosféra na ledě, zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Nakonec se do vedení dostali domácí. Střelu Jána Nika od modré po teči Matěje Moronga procpal za záda Kloučka v bráně Dynama Kryštof Ouřada – 1:0. Pardubice se poté postupně osmělovaly, zahrozily v přesilovce a nakonec srovnaly. Po rychlém přechodu do útočného pásma dostal puk přes Soukupa až do brány bekhendem Jiří Půhoný, jenž tak prolomil své čekání na gól – 1:1.

Pardubičtí hokejisté ve třetí dvacetiminutovce nedokázali stoprocentně navázat na výkon z předchozích dvou třetin, a tak musel brankář Klouček zneškodnit hned několik příležitostí soupeře. V 50. minutě už s dorážkou střely Cibáka z levého kruhu v podání Adama Dlouhého nemohl nic dělat – 2:1. Dynamo dostalo dobrou příležitost na vyrovnání čtyři minuty před koncem, jenže vyloučení Kolína nedokázalo potrestat. Vyrovnání měl na hokejce v posledních vteřinách kolínský odchovanec Daniel Herčík, který byl s pukem sám před Soukupem, na toho však nevyzrál.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): „Z naší strany to nebylo úplně špatné utkání. Kluci fárali, dohrávali souboje. Byli jsme na kotouči, byli důrazní. Dvě třetiny z naší strany byly hodně dobré. Ve třetí třetině jsme od toho upustili, možná jsme se báli výsledku. Ale nemám, co bych klukům vytknul. Jejich výkon byl na hranici možností. Bohužel jsme zase udělali jednu chybu, která byla potrestaná. Rozhodčí nám na konci dali v přesilovce šanci srovnat, ale početní převahu jsme sehráli špatně. Poslední vyloženou šanci v závěru jsme také nedali. Bohužel jsme nebyli odměněni za práci, kterou kluci odvedli.“