13.10.2006
Václav Trávníček, Jan Hrabal

Moeller prohrál v prodloužení, ze Vsetína veze bod

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Oslabený Moeller po dvou porážkách získal alespoň bod. Ve Vsetíně nestačil na tamní celek, když prohrál 1:2. Pardubické poslal ve 14. minutě do vedení Michal Tvrdík, domácí ale v 51. minutě dokázali zápas vyrovnat a dovést jej do prodloužení. V něm se necelé tři minuty před koncem trefil Luboš Rob a zajistil svému celku bonusový bod. V brance HC Moeller Pardubice se překvapivě objevil Adam Svoboda.

O2 extraliga, 14. kolo, pátek 13.10.2006, Zimní stadion Na Lapači

Vsetín

2:1p
0:1, 0:0, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 50:18 Škoda (Hrabal), 63:07 Rob – 13:11 Tvrdík (Pivko). Rozhodčí: Mikula – Čech, Chytil. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 3080. Střely na branku: 26:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Vsetín: Štefl (23:16 Vehviläinen) – Hrabal, Kučný, Brincko, Galvinš, Horák, Ostrčil (21. Bolf) – D. Květoň, Stantien, Demel – Davídek, Berzinš, Rob – Dubec, Sakrajda, Grill, od 21. navíc Duba, Škoda, R. Hubáček. Trenéři: Rostislav Vlach a Břetislav Kopřiva.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Linhart, Havíř, Snopek, Šeda, M. Čech, Čáslava, od 24. Koma – P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka – Ondřej, Tvrdík, Pivko – Čaloun, Koukal, Kolář – Andrašovský, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

V pardubické brance se překvapivě objevil Adam Svoboda, jenž nahradil nemocného Jána Lašáka. Moeller nastoupil v poměrně kombinované sestavě z důvodu rozsáhlé marodky.

Brejk dvojice Tvrdík – Pivko otevřel skóre

Úvod zápasu přinesl spíše oťukávanou. Obě mužstva se snažila nahazovat kotouč do útočné třetiny, ale brankáři byli víceméně bez práce. Až ve čtvrté minutě Adama Svobodu prověřil Luboš Rob, když tvrdě vypálil z mezikruží. Na druhé straně kontroval Michal Tvrdík, jenž ve vlastním oslabení zamotal vsetínským obráncům hlavy, ale střelu nakonec poslal mimo. Následně Armands Berzinš uvolnil Martina Davídka, s jehož pohotovou ranou z otočky měl pardubický gólman, zaskakující za zraněného Lašáka, plné ruce práce.

Největší šanci Valachů v prvním dějství však promarnil Tomáš Demel, když z bezprostřední blízkosti trefil jen břevno pardubické klece. O minutu později podobnou příležitost neproměnila dvojice Davídek – Dubec. První jmenovaný vystřelil z pravého kruhu a slovenský forvard v zelenožlutých službách tečoval před Svobodou. Jeho jemná teč však mířila vedle.

Když se pak Libor Pivko s Michalem Tvrdíkem dostali do přečíslení, potvrdilo se staré známé nedáš – dostaneš. Nová pardubická akvizice Pivko ideálně našla Tvrdíka a ten neměl před odkrytou branou těžkou práci – 0:1. O dvě minuty později se před Štefla natlačil útočník Jan Kolář, jeho bekhendový blafák ale těsně minul levou tyč.

Libor Pivko sestřelil Martina Štefla, ten musel střídat

V prostřední části hry domácí přidali. Josef Hrabal předvedl svůj oblíbený únik po pravém křídle, vystřelil však nepřesně. Vzápětí fauloval Jan Kolář a po 14 vteřinách přesilovky se dostal ke slovu i videorozhodčí. Ránu Jiřího Kučného však podle jeho verdiktu zastavila tyč Svobodovy branky.

Ve 24. minutě napřáhl na opačné straně kluziště Libor Pivko a jeho dělovka doslova sestřelila gólmana Štefla. Ten musel s naraženou klíční kostí opustit led a jeho místo zaujal Simo Vehviläinen.

Těsně po jeho příchodu nevyužili Vsetínští 15 vteřin přesilovky čtyři na tři a úspěch nepřinesl ani tlak čtvrtého útoku, který trenér domácích Rostislav Vlach poslal do hry v polovině zápasu. A tak největší šanci druhé dvacetiminutovky spálil pardubický rychlík Petr Sýkora. Svým typickým způsobem unikl vsetínské obraně, ale Vehviläinena nepřelstil. Vzápětí musel další obrovskou příležitost hostí hasit Roman Stantien.

Nešťastná teč Tomáše Linharta dovedla utkání do nastavení

Ihned po vstupu do třetí třetiny si Valaši zahráli přesilovku o dva muže, za 19 vteřin však nic nevymysleli. Neujala se ani střela Tomáše Demela po sólové akci, ani překvapivá Sakrajdova rána přes obránce.

Pardubičtí se dlouhé chvíle nemohli vymanit z vlastního pásma, ale když se jim to konečně podařilo, stálo to zato. Dělovka Davida Havíře skončila na tyči domácí branky.

Udeřilo ale na opačné straně. Josef Hrabal v těžké pozici vrátil na modrou čáru Vladimíru Škodovi a jeho příklep se od Linhartovy hole odrazil za záda bezmocného Adama Svobody – 1:1.

V závěrečné desetiminutovce základní hrací doby hosté nevyužili vyloučení Davídka ani akci dvou na jednoho, kterou zakončoval Zdeněk Ondřej. Vsetín mohl sáhnout po třech bodech v samotném závěru, kdy byl za vyhození kotouče potrestán pardubický kapitán Hlinka, ale na nerozhodném stavu se už nic nezměnilo.

Luboš Rob rozsekl prodloužení

V prodloužení tahali za delší konec provazu domácí. Akce dvojice Hrabal – Stantien ještě skončila ve Svobodově lapačce, na jiných částech jeho výstroje pak další dva pokusy vsetínského veterána. Rozuzlení nakonec přinesl začátek 64. minuty. Armands Berzinš našel od pravého mantinelu střílenou přihrávkou Luboše Roba a domácí kapitán přesnou tečí rozhodl o vítězství domácích.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Bylo to pro nás trošku smolné utkání, první třetinu jsme hráli výborně do obrany, hráči plnili příkazy, které dostali, a Vsetín se nedostal téměř k ničemu. My jsme mohli v první třetině zápas rozhodnout. Od druhé třetiny byli domácí aktivnější, nastartovaly jej přesilovky a my jsme začali mít problémy. Dali jsme si vlastní gól a po chybě v prodloužení nechali druhý bod Vsetínu, který si domácí asi za to srdíčko, se kterým hrají, zasloužili. Svoboda zachytal dobře, ale jestli bude chytat i dál nezáleží jenom na mě. Příští zápas ale ještě asi nastoupí, protože Ján Lašák je nemocný. Pořád je to náš hráč.“

Břetislav Kopřiva (Vsetínská hokejová): „Miloš to řekl přesně a souhlasím s ním, první třetina nebyla dobrá, nemělo to jiskru, ale musíme uznat, že Pardubice hrály skvěle organizovaně. Potom jsme zjednodušili hru a zápas se srovnal. Bylo to z obou stran urputné utkání, oba týmy hrály dobře v obraně, Pardubice měly možná dvě vyložené šance, ale za bojovnost jsme si vyrovnání zasloužili. V prodloužení jsme měli štěstí, hráči si v zápase sáhli na dno. Štefl by měl být v pořádku, ale Simo zachytal výborně a podržel nás.“