16.2.2017
Václav Petrů

Mladší dorostenci vytěžili z brněnské odvety jeden bod

BRNO — Druhý extraligový zápas ve třech dnech odehráli mladší dorostenci Pardubic na ledě Komety. Po brankách Tomáše Jelínka a Filipa Koffera vedli 2:0, Jihomoravané sice otočili vývoj utkání, v závěru základní hrací doby srovnal Tomáš Zeman. V prodloužení byla úspěšnější domácí družina a získala druhý bod.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 33. kolo, čtvrtek 16.2.2017, DRFG Arena

Kometa Brno

4:3p
0:2, 3:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 24:41 Konečný (Vašíček, Sedláček), 31:53 Popelka (Vašíček), 35:03 Meluzín (Kučeřík, Konečný), 63:42 Mlčák – 7:58 Jelínek (Lašák, Pejzl), 15:55 Koffer (Antoníček), 59:47 Zeman (Šír, Jelínek). Rozhodčí: Čuňočka – Komínek, Musil. Vyloučení: 4:2, navíc Antoníček (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 56:27. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Kometa Brno: Kašpar – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, J. Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes.
Dynamo Pardubice: Nečas – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Šír, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák.

Vstup do utkání domácím hokejistům vyšel na jedničku. Hned v první minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho Meluzín s Kavickým, přičemž první jmenovaný při zakončení nepřekonal brankáře Nečase. Modrobílí si v prvních minutách vytvořili tlak, z něhož ovšem nedokázali vytěžit branku. Hostům se postupem času dařilo srovnat hru, až se z ojedinělého útoku prosadili. Na konci osmé minuty napřáhl na levém kruhu Tomáš Jelínek a svou střelu poslal přesně ke vzdálenější tyči, čímž otevřel skóre duelu. Domácí se následně bez sebemenších problémů ubránili oslabení a znovu začali diktovat tempu hry. Opět ovšem naráželi na připraveného Nečase a pardubickou defenzívu. A tak se znovu prosadili hosté. Pohlednou individuální akci zakončil v 16. minutě kapitán Pardubic Filip Koffer efektní kličkou do forhendu. Domácí sice byli v úvodní části aktivnější, ovšem góly stříleli hosté.

Ve druhé části se domácím povedlo promítnout útočnou převahu i do skóre. Vytouženou kontaktní branku vstřelil ve 25. minutě v ponechané výhodě Jakub Konečný, jenž zužitkoval Vašíčkovu přihrávku a sám se tváří v tvář Nečasovi nemýlil. Modrobílí vzápětí nevyužili několik šanci na vyrovnání, ovšem zanedlouho se ho stejně dočkali. Ve 32. minutě vypálil Adam Popelka, a jeho projektil se odrazil obloučkem za záda překvapeného pardubického brankáře. O tři minuty později domácí dokončili obrat. Ve skrumáži před bránou našel Kučeřík lépe postaveného Erika Meluzína, který se do odkryté klece nemýlil. Hosté si krátce po rozdílové brance Komety vytvořili tlak, v němž ovšem podržel svůj tým brankář Kašpar.

Ve třetí části se znovu hrálo převážně před Nečasem, jenž ovšem držel naděje svého mužstva na bodový zisk. V případě Meluzínovy střely zachránila hostující celek branková konstrukce. Gólman hostí se blýskl proti nájezdu Kavického. Bránící se hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků, které ovšem kryl pozorný Kašpar. Když už se zdálo, že modrobílí vyhrají o jeden gól, vyloučil rozhodčí necelou minutu a půl před koncem Kučeříka. Pardubičtí si vzali oddechový čas a z power play se následně prosadili. Třináct vteřin před koncem normální hrací doby prostřelil jinak výborného Kašpara Tomáš Zeman, jenž pár sekund předtím napálil tyč. Pardubice tak dostaly duel do prodloužení.

V napínavém nastavení měla obě družstva šanci na rozhodnutí. Na straně Komety neproměnil svůj samostatný nájezd Vašíček, na druhé zase v dobré pozici minul Lašák. Bonusový bod z důležitého duelu nakonec vybojovali domácí. Na konci 64. minutě napřáhl Jan Mlčák, a prostřelil Nečase. Rozhodl tak o velmi cenném bodu navíc pro Kometu.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): „Viděli jsme velmi kvalitní utkání. Pardubice mají výborný tým, my jsme předvedli rovněž dobrý hokej. V první třetině jsme byli aktivnější, ale zatímco v úterním zápase proti Pardubicím jsme vedli 3:1, teď jsme o dva góly prohrávali. Druhá třetina od nás byla parádní, otočili jsme zápas. Třetí třetina byla vyrovnaná, bohužel jsme na konci dostali gól. Dostali jsme smolnou branku. Zaplať Pán Bůh, že jsme v prodloužení rozhodli. V nastaveném čase jsme měli více gólových šancí, a tak jsme si zasloužili vítězství. I když znovu je třeba podotknout, že Pardubice mají výborný tým a viděli jsme hodně kvalitní zápas.“

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Dnes jsme začali dobře, po první třetině jsme vedli 2:0. Ve druhé části jsme ale nedokázali udržet stav a domácí otočili na 3:2. V této třetině jsme byli asi horší a takoví vyplašení. Ve třetí třetině jsme to chtěli otočit na svou stranu, ale po většinu času jsme byli trošku slabší než domácí, se štěstím jsme vyrovnali v poslední minutě. Myslím si, že celkem zaslouženě, protože ten tlak do brány byl v posledních minutách dobrý. V prodloužení asi vyhrál šťastnější nebo ten, kdo měl víc síly.“