6.12.2019

Marossy zamknul branku a Dynamo porazilo Oceláře 3:0

Pardubice - V Pardubicích bylo v šestnáctém kole v rámci tabulky o postavení v play off dorostenecké ELIOD extraligy k vidění kvalitní útočné utkání, které na střely skončilo 20:40 z pohledu domácích. I přesto Dynamo, zejména zásluhou skvěle chytajícího Alexandra Marossyho a tříbodového Dominika Pavlaty, dokázalo zvítězit na Oceláři z Třince 3:0. Zápas také velice ovlivnilo dvacet dvouminutových trestů, které byli rozhodčí nuceni rozdat zejména za fauly hokejkou.

ELIOD extraliga dorostu, 22. kolo, pátek 6.12.2019, enteria arena

3:0
1:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Kloz (Pavlata, Macas), 30. Matuška (Pavlata, Novotný), 39. Pavlata (Kubíček, Burda). Rozhodčí: Barek - Gregar, Řezníček. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:0. Diváci: 70. Střely na branku: 20:40. Průběh utkání: 0:3.
Dynamo Pardubice: Marossy – Bárta, Hebek, Vašíček, Kubíček P., Panchártek, Koudelka, Joudal, Špinka – Pavlata, Matuška, Jirout, Pilař, Kubíček J., Nekvinda, Kloz, Burda, Novotný, Macas
Oceláři Třinec: Klimek – Mošnička, Andrle, Pospíšil, Ročák, Žabka, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek, Procházka

Třinečtí pardubické mladíky na začátku utkání opravdu zaskočili, byli mnohem aktivnějším týmem, ale nedokázali svou převahu přetavit ve vedoucí gól. Na od začátku v klidu chytajícím Alexandru Marossym si postupně vylámal zuby Hlávka a Šotkovský. Poté Petrovský trefil tyč a chvíli na to Třinec dokonce dostal šanci v přesilové hře po faulu Petra Kubíčka. Ani tu však Třinečtí nedokázali využít a byli za to po pár minutách potrestáni. Nejprve byl vyloučen Przybyla a minutu poté Hlávka za hákování. Dynamo nabídnutou přesilovku 5 na 3 využilo díky Matěji Klozovi, který dorazil střelu Nekvindy. Pardubické ale gól příliš nenakopl a jen díky Marossymu se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina začala díky třinecké přesilovce podobně jako probíhala ta první. Do třicáté minuty se vinou mnoha vyloučení nehrálo v rovnovážném stavu a zejména Pardubice hrály často v oslabení. Hosté si ale dál nevěděli rady s bezchybným Marossym. V obrovské šanci zklamal například Kašpárek, kterého právě pardubický brankář vychytal vystrčeným betonem. V polovině utkání se konečně chvilku hrálo pět na pět a pardubičtí z toho vytěžili druhý gól. Jan Matuška ujel obráncům hostí a pověsil pod víko nad lapačku třineckého gólmana. Asistenci si připsali Dominik Pavlata a Adam Novotný. Na konci druhé periody byl ještě vyloučen třinecký Boris Žabka a Dominik Pavlata si poradil se situací 4 na 1. Nejprve hledal Kubíčka, který brankáře nepřekonal, ale z dorážky už se právě Pavlata nemýlil a zasunul za bezmocného Klimeka.

Třetí třetina se nesla v duchu častých vyloučení a hodně rozhárané hry z obou stran. Pardubice si náskok sice hlídaly, ale i Třinec měl své šance. Nejblíže gólu byl ale pardubický Matyáš Macas, který trefil břevno. Zároveň třetí třetinu okořenila i pěstní výměna názorů mezi Špinkou a Procházkou. První jmenovaný se zastal Marossyho, do kterého Procházka zajel tak, aby ho rozhodil. To se však třineckým za celý zápas nepovedlo, a tak Alexandr Marossy dovedl Dynamo ke třem bodů a vychytal svou první nulu v dorostenecké kategorii.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla rozpačitá, nemáme tuhle sezonu úplně dobré vstupy do utkání, ale dostali jsme se do vedení. To jsme postupem času navýšili. Moc se mi dnes líbila realizace přesilovek a ve třetí třetině jsme se domluvili, že nedostaneme gól a musím teda říct, že ten výkon ve třetí třetině byl úžasný a kluci za něj dostali velkou pochvalu! Výborně zachytal Marossy, kterému ne nadarmo přezdíváme Vasilevski."

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Z naší strany hlavně v první třetině nedůraz před brankou domácích, tam mělo padnout několik gólů, bohužel jsme je nedali a ve zbytku utkání přišly zbytečné fauly a domácí trestali. Bez gólu se nevyhrává. Měli jsme šance i ve třetí třetině. Myslím že dnes, kdyby tam byla rugbyová branka, tak bychom gól stejně nedali.