7.12.2007
Jiří Lalov

Junioři neponechali nic náhodě, porazili Liberec

Juniorům HC Pardubice dnes skončila série šesti domácích utkání, ve kterých získali celkem patnáct bodů. V dnešním duelu porazili Liberec 5:3. Východočeši se dostali do čtyřgólového vedení, pak ale dvakrát inkasovali, aby klid na pardubické hokejky vrátil obránce Marek Drtina svým druhým zásahem. Liberec pak snížil na konečných 5:3 z pardubického pohledu. Další góly Pardubic vsítili Robert Kousal, který se prosadil dvakrát, a Jan Buchtele.

Extraliga juniorů, 27. kolo, pátek 7.12.2007, ČEZ Arena Pardubice

5:3
1:0, 1:0, 3:3
Branky a nahrávky: 7:30 Kousal (Kaut), 24:45 Drtina, 40:56 Kousal (Jindřich, Semorád), 44:06 Buchtele (Nykl, Radil), 51:04 Drtina (Jindřich) – 48:20 Kájínek (Diviš), 49:56 Komann (Vařecha), 47:02 Kopic (Bezděk, Kájínek). Rozhodčí: Hribík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:7. Využití: 2:2. Diváci: 50. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
Dynamo Pardubice: Landsman – Kučera, Drtina, Krejnus, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Boček, Semorád, Šejba, Verner.
Bílí Tygři Liberec: Blažíček (44:06 Šklíba) – Niko, Hanoušek, Kolmann, Kájínek, Zákoutský, Přibyl, Diviš, Hataš – Čanky, Skalický, Vopálka, Kedršt, Mizerík, Chlouba, Kopic, Vařeka, Bezděk, Klíma, Peřina, Lemfeld.

Hned v úvodu utkání si Liberec zahrál dvě přesilovky. Domácí obě oslabení zahráli výborně, na Filipa Landsmana nešla žádná nebezpečná střela. V čase 7:30 ujela dvojice Tomáš Kaut a Robert Kousal hostující obraně a druhý jmenovaný s přehledem poslal Pardubice do vedení – 1:0.

Hosté mohli vyrovnat o chvíli později. Libor Bezděk se ocitl sám před brankou, ale pozorný Filip Landsman vyrazil puk nad bránu. Poté se hrálo spíše ve středním pásmu a hodně puků skončilo na zakázaném uvolnění.

Do konce třetiny stihl gólman domácích vytáhnout ještě jeden ze svých skvělých zákroků, když musel zasahovat proti pokusu jednoho z Libereckých obránců. Zbytek úvodní části se už jen dohrával.

Ve 24. minutě byl vyloučen Vojtěch Přibyl a domácím se tuto přesilovku povedlo využít. V čase 24:45 od modré napřáhl Marek Drtina a přízemní střelou poslal puk za záda Robina Blažíčka – 2:0.

Liberecký gólman měl i nadále spoustu práce. Ve 26. minutě musel zasahovat proti dvojici domácích. Liberec se v přesilovkách doslova trápil. Vůbec nedokázal ohrozit gólmana Landsmana a domácí všechny puky vyhazovali.

Ve 32. minutě se hnala trojice Ugo Dobiáš – Martin Šejba – Lukáš Radil na bránu. Posledně jmenovaný volil místo přihrávky střelu a puk skončil v náručí připraveného brankáře. Ve vlastní oslabení vybojoval Robert Kousal puk a nehrával na osamoceného Ladislava Jindřicha, ten však nepřesně zakončil.

V závěru třetiny se hrálo čtyři na tři, Pardubice chybovaly v obraně, ale Libor Bezděk trestuhodně neproměnil obrovskou šanci.

Do závěrečné časti šly Pardubice v početní výhodě, která se jim v čase 40:56 povedla využít. Jan Semorád přihrál na Ladislava Jindřicha, ten prodloužil na Roberta Kousala, který poslal puk do brány už podruhé – 3:0.

Hosté se snažili o snížení, ale další gól si připsaly opět Pardubice. V čase 44:06 se prosadil Jan Buchtele po kombinaci s Petrem Nyklem a Lukášem Radilem vyhnal brankáře Blažíčka z branky – 4:0.

Liberec dostal nabídku přesilovky pět na tři, v které držel domácí pod obrovským tlakem. V čase 48:20 se po přihrávce od Patrika Diviše napřáhl kapitán David Kájínek a poslal prudký projektil až za záda Filipa Landsmana – 4:1.

Netrvalo dlouho a hosté snížili na dvougólový rozdíl. V čase 49:56 našla přihrávka Lukáše Vařechy osamoceného Petra Kolmanna, který se dlouho nerozpakoval a přesně zakončil – 4:2.

Pojistku Pardubic v podobě gólu si připsal v čase 51:04 svým druhým dnešním zásahem Marek Drtina, kterému přihrával Ladislav Jindřich – 5:2.

V 55. minutě hráli hosté přesilovou hru. Všechny pokusy od modré Filip Landsman s přehledem pochytal. Na střelu Miroslava Kopice po kombinaci s Liborem Bezděkem a Davidem Kájínkem už byl krátký a skóre se v čase 57:02 měnilo naposledy – 5:3.

Hosté ještě zkoušeli ke konci zápasu hru bez gólmana, ale Pardubice držely puk na svých holích a vedení a zisk tří bodů si pohlídaly.