Dynamu to proti Mladé Boleslavi ani napočtvrté nevyšlo

19.02.2019 | David Záruba

PARDUBICE — I ve čtvrtém vzájemném utkání se nepodařilo hokejistům Pardubic nalézt cestu k bodovému zisku s Mladou Boleslaví. Východočeši nestačili v úterním duelu na zelenočerné 2:5, o branky domácích se podělili Oscar Eklund a Petr Sýkora.

46. kolo, úterý 19.2.2019 od 18:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 23:20 Eklund (Sýkora, Marosz; 5/5), 42:41 P. Sýkora (Ihnačák, Marosz; 5/5) – 17:35 Skalický (5/5), 29:36 Kovačevič (Šťastný, Pláněk; 5/5), 39:49 Zohorna (Němeček, Vondrka; 5/5), 53:17 Šťastný (Pabiška, Žejdl; 5/5), 58:53 Klepiš (6/5). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Bryška, Frodl. Vyloučení: 6:1 (2:0, 3:1, 1:0). Bez využití. Diváci: 5588. Střely na branku: 18:33 (6:14, 7:8, 5:11). Srážky: 4:2. Vhazování: 30:26. Blokované střely: 4:13. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5. Nejlepší hráči: Petr Sýkora – David Šťastný.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Porseland, Eklund, Schaus, Mikuš, Holland, Cardwell, Zdráhal – Horký, Mandát, Machala – Hovorka, Bubela, Rolinek – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Koffer, Poulíček, Dušek.
Mladá Boleslav: Růžička – Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček – Vondrka, Klepiš, Skalický – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Látal, Musil, Zohorna – Kousal, Knotek, Flynn.

Pardubicím nevyšel vstup do zápasu a Boleslav během úvodních pěti minut ujela třikrát do úniku, ale Kacetl dlouho držel svůj tým. Ztroskotali na něm Šťastný a dvakrát Zohorna, v tutovce neuspěl ani Němeček. Dynamo vážně zahrozilo jedinkrát, když blafák nedotáhl Sýkora. V 18. minutě se po buly dostal ke střele Skalický a střelou na bližší tyč propasíroval puk do sítě. Další gól mohl přidat Flynn, avšak v závěru třetiny při přesilovce z dobré pozice přestřelil.

Pardubice vyrovnaly ve 24. minutě, kdy nejprve Eklund nevyužil čistou gólovku, ale poté po krásné kombinaci v útočném pásmu zakončoval prakticky do prázdné branky. Stav mohli v oslabení otočit Porseland a Dušek, jenže neuspěli, a tak ve 30. minutě chvíli po vypršení trestu vrátil hostům vedení nehlídaný Kovačevič. Po klidnějším pasáži minuli branku Machala a na druhé straně Látal. Jednáct vteřin před sirénou přidal třetí branku boleslavského týmu Zohorna.

Pardubice potřebovaly vstřelit rychlý gól, a to se ve 43. minutě povedlo Petru Sýkorovi, pro kterého vybojoval kotouč Ihnačák. Dynamo si poté vytvořilo převahu, ale do větších šancí je boleslavská obrana nepouštěla. Navíc hostující tým často hrozil rychlými protiútoky. A jeden takový v 54. minutě využil ranou pod horní tyč Šťastný. Pardubice nespasila ani hra bez brankáře, naopak prázdnou branku trefil Klepiš.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Boleslav je tým, který dobře bruslí, což se projevilo zejména v první třetině, kdy jsme zaostávali. Když už se nám podařilo ve druhé třetině vyvarovat faulů, tak jsme udělali technické chyby jako vyhození puku a špatné střídání, kvůli čemuž jsme se dostávali pod tlak. Oslabení jsme sice ubránili, ale na konci jednoho přimrzl náš hráč na střídačce, takže jsme chvíli hráli ve třech a inkasovali. Jsem zklamaný, že jsme se z nedělního zápasu neoklepali a nezískali nějaký bod. Je to zase námět na další zamyšlení.”

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): „Věděli jsme, že Pardubice hrály v poslední době dobře, porazily Spartu a remizovaly s Brnem, což není náhoda. Zápas byl poznamenaný obrovskou únavou všech hráčů, což bylo na ledě znát, úroveň nebyla taková. Jsme hrozně rádi za tři body.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
2.8.18 Dynamo Pardubice – Mladá Boleslav 0:1