Dynamu se návrat domů nezdařil, s Energií vysoko prohrálo

21.10.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hrubě nevyvedené utkání sehráli hokejisté Pardubic po sérii tří zápasů venku. V ČSOB Pojišťovna ARENĚ nestačili na Karlovy Vary 1:7. Jediný gól Východočechů vsítil Antonín Dušek v přesilovce. Porážka o šest branek je nejvyšší v historii vzájemných utkání.

12. kolo, neděle 21.10.2018 od 17:00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA

Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 39:12,2 Dušek (Bubela, Treille; 5/4) – 10:57 Vlach (Mikúš; 5/5), 18:57 Vlach (Plutnar; 5/5), 25:25 Šenkeřík (Flek; 3/5), 32:55 Skuhravý (Stloukal; 4/5), 33:26 Kohout (Lapšanský; 5/5), 43:02 Lapšanský (Stloukal, Skuhravý; 4/5), 48:00 Gríger (Stloukal; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Kis, Rampír. Vyloučení: 10:2 (2:0, 5:2, 3:0), navíc Kacetl – Sičák, oba 10 minut osobní trest. V oslabení: 0:1. Využití: 1:2. Diváci: 7328. Střely na branku: 23:19 (7:7, 7:7, 9:5). Srážky: 9:1. Vhazování:27:33 . Blokované střely: 7:12. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7. Nejlepší hráči: Antonín Dušek – Václav Skuhravý.
Dynamo Pardubice: Kacetl (32:55 Klouček) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Hrabal, Holland, Miromanov, Budík – Skokan, Marosz, Rolinek – Sýkora, Poulíček, Perret – Vondráček, Bubela, Treille – Mandát, Dušek, Kusý.
Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Stloukal, Skuhravý – Kohout, Balán, Lapšanský.

Dynamo po sérii tří venkovních porážek potřebovalo zabrat a na Karlovy Vary vlétlo od prvního střídání. Velkou šanci měl Marosz, který ale svůj výjezd před branku nedotáhl. Energie spíše vyčkávala, ale pak najednou z brejku málem udeřil Beránek. Chvíli nato nedotáhl další povedenou individuální akci Marosz. Energii poslal do vedení v 11. minutě na zadní neobsazený Roman Vlach. Dynamo se i nadále cpalo dopředu, ale bez gólového efektu, a tak minutu před koncem třetiny proměnil rychlý protiútok ranou do šibenice opět Vlach – 0:2.

Druhá část se domácím hokejistům vůbec nepovedla. Vše odstartovala dlouhá přesilovka Energie v pěti proti třem, kterou využil šťastnou trefou Šenkeřík. Zbývající část dvojnásobného oslabení sice Dynamo ustálo, ale další faul už Karlovy Vary potrestaly. Ve 33. minutě se trefil důrazný Skuhravý a místo Kacetla šel do branky Klouček. Ten s čistým kontem vydržel jen 31 vteřin, když pátou branku přidal po přečíslení Kohout. Naději Pardubicím do dalšího průběhu dal v závěru třetiny Dušek, který protlačil kotouč do sítě při přesilovce.

Teoretickou naději na zázračný obrat vzal Pardubicím další faul. Ve 44. minutě se po pěkné akci v přesilovce trefil Lapšanský a tempo zápasu pak začalo opadávat. Druhý pardubický gól měl vzápětí na hokejce Wishart, který zůstal osamocený před brankou, jenže trefil jen Novotného. Na druhé straně naopak svůj únik přetavil v sedmý gól Gríger. Zápas byl rozhodnutý a Energie si velký náskok pohlídala.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Vstup do zápasu jsme neměli špatný, vytvořili jsme si šance a tlak, ale pak jsme začali tvořit nepochopitelné chyby, navíc jsme měli hodně vyloučených. Za to jsme tvrdě pykali, každá chyba byla tvrdě potrestána. Musíme se poradit a do příštích zápasů nastoupit jiným způsobem. Hráče za nedisciplinovanost určitě potrestáme, to se v důležitých utkáních nesmí stávat.”

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Věděli jsme, že Pardubice zejména v domácím prostředí předváděly velmi dobré výkony. My jsme byli povzbuzení dvěma vítězstvími. Stanovili jsme si nějakou strategii a jsem rád, že ji hráči maximálně dodržovali a že jsme byli disciplinovanějším týmem. Ustáli jsme i velmi agresivní hru domácích, a pokud byl nějaký problém, podržel nás Filip Novotný. Za víkend jsme dali dvanáct branek a získali šest důležitých bodů, to je pro nás plus a povzbuzení do další práce.”

Vzájemné zápasy 2018/2019
21.10.18 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 1:7