10.12.2021

Dynamo zvládlo přetahovanou s Kladnem, v prodloužení rozhodl Mikuš

Dynamo si připisuje pátou výhru v řadě! V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ zdolalo kladenské Rytíře 5:4 po prodloužení. Utkání nabídlo několik zvratů ve skóre, rozhodující trefu vstřelil Juraj Mikuš. Třemi body se blýskl v prvním utkání v této sezoně Ondřej Matýs (1+2), gólově se prosadili také Robert Říčka, David Cienciala a Dennis Robertson, pro něhož to byla první trefa po příchodu do Pardubic.

Tipsport extraliga, 26. kolo, pátek 10.12.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA

Rytíři Kladno

4:5p
2:1, 2:2, 0:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 3:17 Filip (5/5), 14:42 Wood (Račuk, Dotchin; 5/4), 29:17 Kubík (Plekanec; 5/4), 39:27 Beran (Plekanec, Račuk; 5/5) - 1:42 Říčka (Cienciala, Camara; 5/4), 29:51 Matýs (Camara; 5/5), 37:33 Cienciala (5/5), 56:15 Roberton (Matýs, Kousal; 5/5), 64:36 Mikuš (Matýs; 3/3). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Brejcha, Hlavatý. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 1 000. Střely na branku: 44:30. Zblokované střely: 12:11. Hity: 7:3. Vhazování: 44:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5
Rytíři Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Ticháček, Wood, Baránek, Suchánek, Funk – Jágr, Plekanec, Zikmund – Indrák, Kubík, Hlava – Beran, Račuk, Melka – Machala, Filip, Pytlík.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Robertson, Vála, Nakládal, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Hecl, Poulíček, Blümel – Matýs, Kousal, Camara – Říčka, Paulovič, Cienciala – Pochobradský, Anděl, Rohlík.

Pardubickým vstup do zápasu v chomutovské aréně vyšel na jedničku. Robert Říčka již ve druhé minutě využil nařízenou přesilovou hru krásným švihem na vzdálenější tyč - 0:1. Náš nejlepší střelec tak dosáhl na 18. branku v sezóně a vyrovnal svůj osobní rekord ze sezóny 2015/2016, když stejnou porci zaznamenal za 52 duelů ve Zlíně. Letos to dokázal ve 29. utkání. Dynamo ovšem nevedlo dlouho, za další dvě minuty srovnal skóre Matyáš Filip, který se prosmýkl po pravé straně a jeho přihrávku před branku si za záda Milana Kloučka srazil kapitán Jakub Nakládal - 1:1.

I Rytířům se povedlo využít početní výhodu. V 15. minutě se o to postaral Kyle Wood, proti jehož střele na vzdálenější tyč neměl pardubický brankář nárok - 2:1. O pár vteřin později šel navíc pykat i Nakládal a Kladno mohlo jít do vedení o dvě branky, jenže Adam Kubík trefil pouze tyč. Nepovedenou první periodu korunovali hosté dalším vyloučením, tentokrát šlo o technický přestupek, Říčka pykal za trest pro hráčkou lavici, když hrálo Dynamo v šesti. Východočechům se povedlo ubránit, takže po dvaceti minutách ztráceli jeden gól.

V prostřední části Rytíři nadále oplývali aktivitou v útočném pásmu, nicméně hokejisté Pardubic dobře bránili, takže Klouček příliš práce neměl. Z kladenského tlaku vyplynul faul Anthonyho Camary, který mířil na trestnou za hákování. Domácí přesilovka netrvala dlouho, protože fauloval i Zikmund. Vypadalo to, že se hosté dostanou k příležitosti srovnat ve zkrácené početní výhodě, jenže kanadský útočník se po návratu na led dopustil dalšího porušení pravidel a musel si tedy odsedět další dvě minuty. Zkrácenou přesilovku tak měli Rytíři a naložili s ní gólově. Adam Kubík v polovině utkání propálil Kloučka a poslal svůj celek do dvoubrankového vedení - 3:1.

Dynamo ovšem nesložilo zbraně a odpovědělo tím nejlepším možným způsobem. Pouhých čtyřiatřicet sekund po inkasované brance se trefil v prvním utkání v této sezóně dvaadvacetiletý Ondřej Matýs, kterému se povedlo využít zmatků před brankou Landona Bowa a zblízka zametl puk za záda domácího gólmana - 3:2. Pardubické mohla opět srazit nedisciplinovanost, nicméně Rytíři další nabídnutou hru pěti proti čtyřem nevyužili, a tak přišel trest. Ve 38. minutě se z prostoru mezi kruhy prosadil David Cienciala - 3:3. To ovšem nebylo vše, pouhých třiatřicet sekund před sirénou strhl vedení na stranu Kladna Matěj Beran - 4:3.

Zkraje třetí třetiny měl pátou branku Rytířů na hokejce Marek Račuk, ten se v útočném pásmu po individuální akci dostal až do zakončení, které ovšem Klouček lapil. Ve 47. minutě byl vyloučen Nakládal, Kladno tak mělo k dispozici sedmou přesilovou hru v zápase. Potřetí z početní výhody neskórovalo. To se nepovedlo ani Pardubicím, ve hře pěti proti čtyřem nebezpečně pálil Říčka, jenže Bow byl na svém místě. Dynamo se kýženého vyrovnání dočkalo v 56. minutě, když Dennis Robertson využil pobídky od Matýse a odkrytou klec trefil dokonale - 4:4. Více se toho do konce závěrečné třetiny nestalo, takže duel mířil do prodloužení.

V něm mohl druhý bod na stranu Pardubic přisoudit Matýs, Bowa ovšem podruhé v zápase nepřekonal. Na druhé straně se blýskl Klouček důležitým zákrokem, když na něj ujížděl zcela osamocený Nicolas Hlava. V samotném závěru se Východočeši dostali do brejku, který zakončil přesně do odkryté branky Juraj Mikuš - 4:5. Dynamo veze z chomutovské ROCKNET ARÉNY dva body.

David Čermák (Rytíři Kladno): „Po prvním obdrženém gólu jsme se zlepšili, dostali jsme se do vedení 3:1. Bohužel jsme v dalším střídání inkasovali na 3:2, což si myslím bylo pro další vývoj důležité, že jsme rozdíl dvou gólů neudrželi déle. Se štěstím jsme se dostali v poslední minutě druhé třetiny do vedení 4:3. Ve třetí měly Pardubice tlak, z toho jsme měli několik brejků, které jsme mohli využít. Bohužel jsme góly nedali a hosté zaslouženě srovnali, prodloužení rozhodlo.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Hráli jsme dobře do prvního gólu, pak nás to asi uspalo a celá první třetina byla z naší strany hodně špatná. Navíc jsme měli hodně oslabení, takže jsme se nedostali vůbec do hry. Ve druhé třetině jsme v tom víceméně pokračovali, dali jsme další přesilovky Kladnu, které dnes dvě využilo. Snažili jsme se to rozbít, přeházeli jsme trošku útoky, ale nepodali jsme dobrý výkon. Možná třetí třetina, v té jsme se dokázali udržet na kotouči a dostat domácí pod tlak, ale jinak se nám zápas nepovedl. Musíme podávat daleko lepší výkony.“