24.11.2019

Dynamo ztratilo náskok dvou branek, na ledě Kladna padlo

Kladno - Pardubičtí hokejisté padli počtvrté v řadě. Dynamo se dostalo proti Rytířům zásluhou Tybora a Kousala do dvoubrankového vedení, které ale vítězství neznamenalo. Domácí dokázali ve třetí třetině duel zvrátit ve svůj prospěch, tři body tak zůstávají na Kladně po výsledku 3:2.

Tipsport extraliga, 21. kolo, neděle 24.11.2019, ČEZ stadion

Rytíři Kladno

3:2
0:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 27:34 Bílek (Réway, Barinka; 5/5), 44:43 Strnad (Réway, Nash; 5/4), 47:47 Austin (Nash; 4/4) - 13:01 Tybor (Mandát, Kousal; 5/5), 25:01 Kousal (Tybor, Eklund; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Bejček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4 892. Střely na branku: 34:20. Zblokované střely: 8:12. Hity: 10:6. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Hráči utkání: Martin Réway - Robert Kousal.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Romančík, Kehar, Barinka, Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – Bílek, Stach, Réway – Strnad, Machač, Redlich – O'Donnell, Kaut, Hajný – Bláha.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, Knotek, Kindl – Kusý, Harju, Machala – Blümel, Pochobradský, Matýs – Beran.

V úvodu utkání čelil Kacetl nebezpečným střelám soupeře, nicméně jim dokázal odolat. V největší šanci se v osmé minutě zjevil Melka, který ovšem branku netrefil. Dynamo následně nevyužilo přesilovou hru, Godla v ní dokázal vychytat Kusého. Ve 14. minutě již Pardubice udeřily. Střela Mandáta za zády brankáře Kladna neskončila, ovšem Radoslav Tybor již mířil přesně. Do konce třetiny další gól nepadl, takže Dynamo šlo do kabin s náskokem o jednu trefu.

Na začátku prostřední části se postaral o gesto fair-play domácí Machač, který odvolal faul na svou osobu. Ve 26. minutě se Pardubice ujaly dvoubrankového vedení, když přihrávku Tybora dokázal dopravit do odkryté klece Robert Kousal. O dvě a půl minuty později bylo sníženo. Réway poslal kotouč před branku, kde nehlídaný Vítězslav Bílek prostřelil Kacetla. Oba celky měly do konce druhé periody dvě přesilové hry, které ovšem nedokázaly zužitkovat.

V pětačtyřicáté minutě usedl na trestnou lavici Kousal, pobyl na ní ovšem jen čtyřicet vteřin. Kladnu se povedlo početní výhodu využít, konkrétně se prosadil Jakub Strnad. O tři minuty později se při hře čtyři proti čtyřem dokázal trefit z prostoru mezi kruhy Brady Austin, čímž poprvé poslal domácí do vedení. Dynamo se následně pokusilo vývoj zvrátit, a to i za cenu šesti hráčů v poli, jenže pozorná obrana Kladna nedovolila žádnou změnu skóre. Pardubice tak odjíždějí bez bodů, v Kladně prohrály výsledkem 2:3.

David Čermák (trenér Rytíři Kladno): „Věděli jsme, že je to opět zápas o šest bodů. I když jsme do zápasu nevstoupili dobře a pustili jsme Pardubice do vedení, tak jsme se snažili hrát pořád stejně, protože jsme letos už zápasy několikrát otočili. I díky podpoře diváků, kteří nás hnali celý zápas, se nám to povedlo."

Radek Bělohlav (trenér HC Dynamo Pardubice): „Opět jsme ztratili utkání, ve kterém jsme vedli. Hráči už to asi mají v hlavách, bojí se o výsledek, bojí se vyhrát. Nedotáhneme to, ale v tomto zápase bychom měli minimálně bodovat. Spíš bychom měli brát tři body. Je to náš problém a bohužel se to opakuje. Můžeme hrát o gól, ale nikdo nám už body nevrátí."