12.8.2018

Dynamo v derby na Mountfield Cupu prohrálo 2:4

HRADEC KRÁLOVÉ — Hokejisté Dynama prohráli v závěrečném utkání Mountfield Cupu s pořádajícím klubem 2:4. Hradec Králové vedl o dvě branky, Dynamo jen snižovalo, a to ve 33. minutě zásluhou Daniila Miromanova, jenž se trefil podruhé na turnaji, trefil se i Antonín Dušek v přesilovce v závěru. Poslední gól Pardubice inkasovaly při své power play.

MFC, neděle 12.8.2018, ČPP Aréna

Mountfield HK

4:2
1:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 7:38 Cingel (Šalda; 4/5), 29:39 Rákos (Paulovič, Vincour; 5/3), 34:05 Bičevskis (Linhart; 5/5), 59:37 Rákos (Paulovič; 5/6) – 32:35 Miromanov (Rolinek; 5/5), 54:23 Dušek (Čáslava, Gallet; 4/5). Rozhodčí: Bejček, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:8 (2:2, 3:0–3:6–4:6, 2:0). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4110. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 4:2. Nejlepší hráči: Sebastian Piché – Ondřej Kacetl.
Mountfield HK: Pavelka – Linhart, Piché, Graňák, Šalda, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – Rákos, Koukal, Paulovič – Straka, Cingel, Vincour – Dragoun, Bičevskis, Hlinka – R. Pavlík, Berger, Vopelka.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Gallet, Čáslava, Holland – Svoboda, Bubela, Rolinek – Mandát, Poulíček, Perret – Vracovský, Bortňák, Kusý – Machač, Kratochvíl, Dušek.

Pardubická sestava prošla před utkáním s Mountfieldem HK další proměnou. Prostor v ní opět dostali hráči na zkoušku, pro něž bylo první východočeské derby letošní sezony poslední možností zaujmout trenéry v boji o smlouvu s Dynamem.

Hned po 38 sekundách hry putoval za katr kapitán Tomáš Rolinek, hosté se poměrně v klidu ubránili početní nevýhodě. Po Rosandičově vysoké holi hráli na začátku druhé pětiminutovky přesilovku.

Jenže v ní se radoval Hradec Králové! Radim Šalda vystihl pardubickou kombinaci a nahrávkou o mantinel našel Lukáše Cingela. Ten mohl nahrát spoluhráči na druhé straně, riskantní nahrávku ale neprovedl. Místo toho fantasticky zamířil pod horní tyč – 1:0.

O chvíli později první dělovka Filipa Pavlíka skončila jen na chráničích bránícího hráče, ta druhá už nadělala před Kacetlem pořádnou paseku. O dorážku se pokoušel nejeden hokejista Mountfieldu, nikdo však nedokázal najít skulinku vedoucí za brankovou čáru.

V závěru první části hry Petr Koukal založil akci, na jejímž konci na něj samotného koukala volná cesta k bráně, hradecký útočník měl ale puk na dlouhou hůl a v dobré pozici nedokázal puk zpracovat.

Hned na začátku druhého dějství mohl srovnat Josef Hrabal, jenž obdržel zpoza brány nahrávku do tutové šance, střela mu ale příliš nesedla a skončila jen mimo bránu, po této situaci hrálo Dynamo zkrácenou přesilovku, neuspělo v ní ale.

Velké možnosti vyrovnat skóre měli pardubičtí hokejisté posléze, kdy hráli proti třem. U Jaroslava Pavelky to hořelo, ale červenobílí nepropasírovali černou gumu za jeho záda.

Mountfield HK měl ve druhém dějství postupně tři vyloučené hráče, rozhodčí poté poslali za katr postupně šest hostů. Jak se tresty kupily, tak měli domácí k dispozici více než tříminutovou výhodu pět na tři, kterou využil Daniel Rákos, jenž se bekhendem zblízka trefil přesně pod víko – 2:0.

Dynamo pokračovalo v oslabení tři na pět, z této šlamastyky se vyhrabalo a Daniil Miromanov zavelel snížení. Ruský novic v pardubických služkách se trefil ve druhém zápasu v řadě, a to přesným švihem na Pavelkovu lapačku – 2:1.

Přesně o minutu a půl později vedli domácí opět o dva góly. Maris Bičevskis stál sice na úrovni brankové čáry, i tak se však rozhodl zkusit nahodit kotouč do ohně a puk si nechtěně srazil do vlastní branky Dalibor Bortňák – 3:1.

Mountfield byl při chutí, ve 37. minutě útočník Paulovič totiž neuspěl bekhendem v samostatném nájezdu, Bičevskis chvíli po něm orazítkoval tyč. A poté se na ose hřiště objevil znovu slovenský útočník, jemuž vystavil Kacetl semafor!

První letošní derby se nehrálo v rukavičkách, mladík v pardubické obraně Vojtěch Budík si potřeboval něco výrazně vyříkat s Petrem Koukalem, s kapitánem Mountfieldu se pošťuchovali za brankou Dynama, v samotném závěru prostřední části hry se odchovanec Dynama zjevil ve velké příležitosti, ale neuspěl.

Pardubičtí se snažili alespoň zmírnit dvoubrankové manko, proti konsolidované obraně silného protivníka se jim to podařilo až ke konci. Nejprve ale ve 45. minutě Petr Straka zůstal sám na modré čáře a také hned obdržel nahrávku. Neměl ale příliš vysoké tempo, a tak před dojíždějícím bekem musel vystřelit z poměrně velké dálky. Střelu schoval gólman Kacetl na hrudi.

Šanci snížit měli červenobílí v polovině třetí třetině po Nedomlelově nedovoleném bránění, v přesilovce si do hezké šance najel až z vlastní obrany Vojtěch Budík, jeho ránu ale povyjetý Jaroslav Pavelka zneškodnil.

A pak to přišlo: Dynamo hrálo přesilovku a tu využil v 55. minutě Antonín Dušek po přesných pasech od beků Huga Galleta a Petra Čáslavy. Rodák z Havlíčkova Brodu swe prosadil přesnou ranou pod víko – 3:2.

Pardubice se vrhly do útoků, nastěhovaly se do pásma soupeře, v předposlední minutě odjel Ondřej Kacetl, jenž byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, na střídačku, ale místo srovnání Dynamo inkasovalo, když puk do opuštěné klece poslal Daniel Rákos – 4:2.