29.9.2019

Dynamo stahovalo náskok Vítkovic, na body však nedosáhlo

PARDUBICE — Pardubické Dynamo prohrálo i třetí domácí utkání nové sezony. O výhře Vítkovic rozhodlo prostřední dějství, ve kterém si ostravský celek uhrál dvoubrankový náskok. Ač se Pardubičtí snažili v závěru o vyrovnání, na více než výsledek 2:3 ale nedosáhli.

Tipsport extraliga, 6. kolo, neděle 29.9.2019, enteria arena

2:3
0:0, 1:3, 1:0
Branky a nahrávky: 27:17 Harju (Tybor; 5/4), 47:33 Holland (5/5) – 25:55 Schleiss (Lakatoš; 4/5), 29:33 Kvasnička (Stránský; 5/5), 35:05 Šidlík (Trška; 5/4). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6388. Střely na branku: 31:27 (10:8, 12:15, 9:4). Zblokované střely: 13:15. Hity: 7:10. Vhazování: 25:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3. Nejlepší hráči: Johan Harju – Petr Šidlík.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Piché, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Harju, Kousal, Tybor – Látal, Kloz, Hovorka – Mandát, Poulíček, Machala – Machač, Pochobradský, Matýs.
Vítkovice: Svoboda – Černý, Trška, Šidlík, Krenželok, Výtisk, Kvasnička, Bodák – Roberts Bukarts, Stránský, Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej, Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Východočeši vstoupili do utkání proti Vítkovicím aktivně, první třetina se ale nesla u obou celků především v duchu delšího udržení se v útočné třetině. První vážnější šance přišla v 6. minutě, Harju mířil z pravé strany sám na Svobodu, toho však bekhendovou kličkou nepřekonal. První početní výhoda Dynamu nevyšla, po jejím konci dostal nabito na modrou Eklund, vítkovický brankář měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil. Ve druhé polovině třetiny mířil nejprve sám na gólmana Hovorka, jenž nastřelil horní tyč. Dvě minuty poté mohly jít do vedení Vítkovice, při přečíslení tři na jednoho vytáhl Kacetl parádní zákrok proti střele Bukartse.

Pardubice měly na začátku druhé dvacetiminutovky další možnost hrozit z početní výhody, jenže místo toho inkasovaly, když se po nástřelu od modré dostal k dorážce Jan Schleiss, jenž velkou šancí nepohrdl – 0:1. Za necelé dvě minuty však domácí přispěchali s odpovědí, po ráně Tybora z levé strany zvonila za Svobodou tyč a puk z brankoviště do sítě dorazil Johan Harju – 1:1. Ve 30. minutě se podruhé v zápase prosadily Vítkovice, těm pomohl závar před Kacetlem. Nastřelený puk se v předbrankovém prostoru odrazil přímo na hůl Davida Kvasničky, jenž dorážel úspěšně – 1:2.

Na začátku 36. minuty Ostravané rychle zužitkovali početní výhodu, Petr Šidlík si věřil na střelu z pravého kruhu a tvrdou ranou propálil Kacetla na bližší tyč pod rukou – 1:3. Třetí třetina začala po minutě hry přesilovou hrou domácího mužstva, po rychlé akci mohl snížit na rozdíl jediné branky střelou z levého křídla Robert Kousal, Svoboda vyrazil puk koncem lapačky. Ve 48. minutě už se Dynamo radovalo z druhého gólu, na modré čáře u pravého mantinelu se Rhett Holland opřel do střely tak moc, až zlomil hokejku, to mu ale vůbec nemuselo vadit, jelikož i přesto zamířil kotouč mezi betony Svobody a následně do brány – 2:3. O minutu a půl později mohli domácí srovnat na 3:3, při přečíslení dva na jednoho zakončoval příklepem Látal, mířil však o něco výše, než bylo potřeba.

Po ubráněném oslabení zbývalo Pardubicím na vyrovnání ještě osm minut, jenže se jim nedařilo dostat do souvislejšího tlaku. Čtyři minuty před koncem udržel naději na vyrovnání dobrým zákrokem proti zakončení Deje gólman Kacetl. Poslední minutu svěřenci kouče Lubiny zatlačili Vítkovice, po zakázaném uvolnění si vybrali oddechový čas. Jenže ani hra v šesti hráčích v poli Dynamu k vyrovnání nepomohla.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „My bychom potřebovali nějaký takovýto zápas otočit, ubojovat, to se nám nepovedlo. Hokej se hraje prostě šedesát minut, my jsme hráli relativně dobře první a třetí třetinu. Nástup do druhé třetiny se nám vůbec nepovedl, pokračovalo to dál a druhou třetinou jsme si to prohráli. Potřebujeme to zlomit, kdybychom dneska dokázali proměňovat šance, ten zápas by byl jiný. Potřebujeme nějaký ubojovaný zápas, nepovedlo se to.“

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „V úvod zápasu byly paradoxně věci, na které jsme se zaměřovali včera v souvislosti s pátečním zápasem s Kometou, kdy jsme měli v první třetině spoustu ztrát kolem modré čáry. Věděli jsme, že Pardubice umí reagovat po těchto ziscích, mají obrovské smrtící brejky a v úvodních osmi minutách jsme tam měli snad šest ztrát, buď už v útočném pásmu nebo kolem modré čáry a tam to byla chvíle, kdy jsme o ten zápas mohli přijít. Pak po důrazné domluvě jsme hru zlepšili a vrátili jsme se k našemu živelnému hokeji. Jednu dobu se hrál hodně divoký hokej, propadání na obou stranách, šance a tak dále, takže do nějakých větších rozborů se nebudu určitě pouštět. Jenom tak obecně, tahle parta mě začíná hrozně bavit. Jsme rádi, že jsme tu koncovku zvládli, protože pořád se apeluje na to, hrajte mladé týmy a mladé hráče, evidentně nám v úvodu sezony pak ta zkušenost v koncovkách chyběla. Já jsem dnes pro ten tým rád, že jsme to i se štěstím zvládli a gratulace do kabiny ke třem bodům.“