20.8.2020

Dynamo slaví postup i první místo! Olomouci nastřílelo pět branek

Hokejisté pardubického Dynama zvládli závěrečný zápas základní skupiny C Generali Česká Cupu a v přímém souboji o postup do další fáze porazili Olomouc 5:1. Na výhru hosté zadělali především v první polovině zápasu, když za 32 minut hry stihli vstřelit všech pět branek. Díky výhře Komety Brno nad Mountfieldem HK poskočilo Dynamo na první místo tabulky a ve čtvrtfinále se střetne s druhým týmem skupiny D, Zlínem.

Generali Česká Cup , 6. kolo, čtvrtek 20.8.2020

Olomouc

1:5
0:2, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 27. Káňa – 8. Blümel (Tybor, Linhart), 10. Machala (Kusý), 28. Tybor (Blümel), 31. Zeman, 32. Kusý (Vondrka, Mikúš). Rozhodčí: Kika, Hradil - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Škůrek, Vyrůbalík, Rutar, Černý – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Olesz, Kucsera, Klimek – Nahodil, Káňa, Burian – Strapáč, Bambula.
Dynamo Pardubice: Klouček – Kolář, Linhart, Mikúš, Hrádek, Vála, Holland, Jelínek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.

Dynamo Pardubice potřebovalo k udržení minimálně druhého postupového místa na Zimním stadionu v Olomouci získat alespoň bod a za stanoveným cílem vyrazilo velmi razantně. První nadějnou příležitost francouzského útočníka Valentina Claireauxe sice domácí gólman zlikvidoval, na začátku osmé minuty první třetiny se již ale Dynamo radovalo. Za olomouckou obranu se dokázal dostat Matěj Blümel, který ukázal svoji mladou dravost a i s bránícím soupeřem na zádech dokázal poslat hosty do vedení – 0:1!

Ještě veseleji bylo v pardubickém táboře o dvě minuty později. Přečíslení dva na jednoho ukázkově zvládlo duo Denis Kusý a Ondřej Machala, druhý jmenovaný si nakonec troufl na bekhendový blafák, který zakončil přesně pod břevno branky Mory – 0:2. Dvoubrankové vedení vydrželo Východočechům do sedmadvacáté minuty, Milan Klouček přišel o nulu na svém kontě po zakončení Jana Káni, puk se po jeho střele nakonec z výstroje vykutálel až za brankovou čáru a domácí Olomouc se dostala na dostřel jediného gólu – 1:2.

Ne však na dlouho, v následující pětiminutovce totiž Dynamo definitivně rozhodlo o vítězství a postupu do další fáze. Nejprve svůj um prokázal Radoslav Tybor, který samostatný únik zakončil razantní střelou pod břevno a připsal si šestou branku ve třetím utkání. Chvíli na to potrestal nepřesnou olomouckou rozehrávku Tomáš Zeman, když si troufl na efektní zakončení mezi nohama – 1:4!

A to ještě nebylo všechno! Na 5:1 zvyšoval Denis Kusý, který na brankové čáře dokonal práci Michala Vondrky. Ve zbytku duelu se již brankový rozdíl mezi Olomoucí a Pardubicemi nezměnil, Dynamo si tak veze z Hané tři body do tabulky za výhru 5:1! Díky výhře Komety nad Mountfieldem navíc Dynamo poskočilo na první místo v tabulce skupiny C a ve čtvrtfinále se utká se Zlínem. V pondělí 24. srpna začne série na dvě utkání na Moravě, o postupujícím do semifinále se rozhodne o dva dny později ve středu v enteria areně.