7.12.2019

Dynamo slaví cenný skalp lídra tabulky

Pardubice – Atraktivní podívanou nabídla sobotní dohrávka 25. kola, Dynamo si v ní vyšláplo na lídra tabulky Tipsport extraligy. Východočeši se dostali hned v úvodu do vedení zásluhou Kousala, na srovnání Sparty z úvodu druhé třetiny dokázal rychle odpovědět Machala. Pražené duel otočili ve svůj prospěch, Pardubice ale díky využité dvojnásobné početní výhodě po gólech Tybora s Kousalem otočily skóre zpět ve svůj prospěch a následně ubránily velice cenné vítězství 4:3.

Tipsport extraliga, 25. kolo, sobota 7.12.2019, enteria arena

4:3
1:0, 1:3, 2:0
Branky a nahrávky: 5:41 Kousal (Voráček, Tybor; 5/5), 23:39 Machala (Holland, Harju; 5/5), 50:34 Tybor (Kusý; 5/3), 51:13 Kousal (Tybor, Mandát; 5/4) – 22:03 Buchtele (Forman, Kosťálek; 5/5), 25:57 Rousek (Smejkal; 5/5), 34:12 Dvořák (Smejkal, Rousek; 5/5). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5, navíc Holland (PCE) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 8307. Střely na branku: 26:29 (8:8, 8:16, 8:3). Zblokované střely: 15:16. Hity: 6:5. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči: Robert Kousal – Jiří Smejkal
Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Ivan – Mandát, Kousal, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Látal – Beran, Pochobradský, Knotek – Poulíček.
Sparta Praha: Sedláček – Tomáš Dvořák, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek, Košťálek, Piskáček – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Smejkal, Tomášek, Rousek – Buchtele, Pech, Forman – Vitouch, Růžička, Dvořáček.

Východočeši nevstoupili do duelu s lídrem Tipsport extraligy ideálně, hned po dvaadvaceti vteřinách šli do čtyř, početní výhodu Sparty ubránili. Dynamo se ujalo vedení v 6. minutě hned po první vážnější šanci, po Voráčkově střela z vrcholu levého kruhu se puk odrazil před Sedláčka a Robert Kousal ho dorazil za bezmocného gólmana – 1:0. V polovině třetiny si domácí vypracovali několik zajímavých šancí, dvakrát po sobě se proti nadějné šanci Kusého vytáhl dobrým zákrokem Sedláček. Na konci pardubické početní výhody měl stoprocentní šanci Látal, fantastickým zásahem zachránil Spartu její gólman.

Pardubičtí hokejisté drželi své těsné vedení až do začátku 23. minuty, Kacetl před sebe vyrazil tvrdou ránu Košťálka a v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Jan Buchtele, jenž doklepl puk do sítě – 1:1. Dynamo však přispěchalo s rychlou odpovědí, Ondřej Machala upláchl do samostatného úniku a zakončil přesně mezi betony Sedláčka – 2:1. Tento stav trval jen dvě minuty, Smejkal nejprve neproměnil samostatný únik, poté ale vyjel s pukem zpoza brány a po otočce ho nahrál k pravé tyči Lukáši Rouskovi a ten ho doklepl za přesouvajícího se Kacetla – 2:2. Pardubice nevyužily slibné příležitosti v početní výhodě a ve 35. minutě Sparta otočila vývoj zápasu, když tvrdou ranou poslal puk do horního rohu brány Tomáš Dvořák – 2:3.

O vyrovnání se mohl postarat na začátku třetího dějství Machala, jenže podruhé v sobotním utkání už na Sedláčka ze samostatného úniku nevyzrál. Domácím výrazně pomohla dvojnásobná početní výhoda v polovině třetiny, o vyrovnání na 3:3 se postaral přesnou trefou do pravého horního rohu Radoslav Tybor. Za necelou minutu už bylo vedení na straně Dynama, po zakončení Tybora dostal poskakující kotouč na brankovišti mezi tři tyče Robert Kousal – 4:3. Tuto branku ještě rozhodčí ještě posvětili po trenérské výzvě Pražanů. Pardubice zvládly posledních osm minut na výbornou, příliš nepouštěly soupeře do výraznějších šancí a závěr je podržel Ondřej Kacetl.

Radek Bělohlav (HC Dynamo Pardubice): „Já děkuji za kompliment, od takového trenéra mě to těší. Máme radost ze tří bodů, z vyhrané třetí třetiny, kdy jsme zápas otočili využitou dlouhou přesilovkou. V naší situaci parádní zápas od první minuty a s vítězným koncem, takže děkuji hráčům, bylo to odmakané.“

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „V první řadě gratuluji Pardubicím ke třem bodům, myslím, že to byl dobrý zápas, drželi se svého plánu a hráli konzistentně po celých šedesát minut. Měli jsme hodně šancí, speciálně během pětiminutové přesilovky jsme měli šanci přidat další gól. Myslím si, že toto byl důvod, proč jsme se dostali ze hry, nevyužili jsme své šance a Pardubice potrestaly naše vyloučení při hře pět na tři a poté pět na čtyři. To byly z mého pohledu klíčové momenty zápasu.“