13.10.2024

Dynamo sestřelilo Plzeň pěti góly s nulou v zádech

Pardubičtí hokejisté na závěr týdne nadělili svým fanouškům pětigólovou podívanou, proti Škodovce navíc vychytal Roman Will čisté konto. Třemi kanadskými body se na tříbodovém zisku podílel Jiří Smejkal (2+1). Dynamo bodovalo v pátém extraligovém utkání v řadě a dotáhlo se na první Litvínov.

Tipsport extraliga, 11. kolo, neděle 13.10.2024, Pardubice, enteria arena

5:0
0:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 25:05 Červenka (TS), 28:11 Herčík (Dvořák, Červenka; 5/5), 54:11 Smejkal (Kaut, Čerešňák; 5/4), 58:24 Smejkal (Radil, Červenka; 5/5), 59:14 Mandát (Smejkal; 5/5). Rozhodčí: Ondráček, Šír – Klouček, Štěpánek. Diváci: 9169. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:17 (6:7, 15:1, 16:9). Zblokované střely: 25:14. Hity: 2:3. Vhazování: 28:30. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Švec, Vála, Hájek, Houdek – Červenka, Paulovič, Herčík – Smejkal, Poulíček, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Lichtag, Mandát, Vondráček – Rákos.
Plzeň: Malík – Malák, Zámorský, Skok, Merezhko, Piskáček, Dujsík, Pšenička – Simon, Lalancette, Lev – Schleiss, Klepiš, Holešinský – Söderlund, Mertl, Matys – Urban, Pitule, Hauser.

Pardubice zakončily sérii tří domacích utkání v jednom týdnu nedělním soubojem s Plzní, do kterého nastoupili i s navrátilcem do sestavy Peterem Čerešňákem, v druhém obranném páru nastoupil Martin Švec.

Prvních dvacet minut branku nepřineslo, domácí měli sice více příležitostí, ale poměr střel na branku byl o jednu příznivější pro Plzeň, a to 6:7. Blízko k překonání Malíka byl Kaut, jehož pokus skončil na brankové konstrukci, hezkým sólem se předvedl Herčík.

Prostřední třetina patřila Dynamu, poměr střel na branku byl jednoznačný 16:1 a projevilo se to také na skóre. To se poprvé měnilo ve 26. minutě, Kaut byl ve slibné příležitosti faulován, jeho střela gólem neskončila, ale bylo nařízeno trestní střílení. Roman Červenka si počkal, až půjde Malík na led, a po kličce do forhendu zakončil nad jeho beton. O tři minuty později se domácí radovali podruhé, Dvořák dostal kotouč na modrou čáru, poslal ho hned směrem na bránu a Daniel Herčík v mezikruží puk šikovně tečoval a nasměroval ho do levého horního rohu branky.

Začátek třetího dějství okořenila bitka mezi Lichtagem a Pitulem, domácí po ní navíc měli k dispozici početní výhodu, tu však nevyužili. Východočeši i nadále v utkání pokračovali v dobré hře směrem do defenzivy, povedlo se jim ubránit početní výhodu soupeře. Pardubice se naopak samy v 55. minutě v přesilovce potřetí v zápase prosadily, dvojnásobnou početní výhodu sice ještě nevyužily, ale klasickou již ano. Kautův nástřel na bránu usměrnil do odkryté části brány v předbrankovém prostoru operující Jiří Smejkal – 3:0. Hokejisté Škodovky byli i nadále nedisciplinovaní, Dynamo nedokázalo využít ani druhou přesilovku pět na tři, ale hned po jejím konci se z předbrankového prostoru Jiří Smejkal, tentokrát šikovnou tečí přihrávky od Radila – 4:0. Smejkal měl prsty i v poslední brance domácího celku, nahrál zpoza branky mezi kruhy Janu Mandátovi, jenž zamířil zápěstím přesně do pravého horního rohu a uzavřel gólový účet utkání na konečných 5:0.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla z naší strany velice špatná. Vypadali jsme, že jsme 134. Velkou pardubickou běželi i my, neměli jsme pohyb, nebylo tam nic. Ve druhé třetiny nás uklidnily dva góly, od té doby byl zápas v naší režii a zaslouženě jsme vyhráli.“