15.9.2023

Dynamo před rekordní návštěvou vstoupilo do extraligy vítězně!

Hokejisté Dynama porazili v prvním kole extraligy Litvínov 5:1. Dvakrát se střelecky prosadil Lukáš Radil, o další branky se postarali Robert Kousal, Lukáš Sedlák a Patrik Poulíček. Zápas v enteria areně sledovalo 9.459 diváků, nejvyšší návštěva na první domácí ligové utkání Dynama v historii!

Tipsport extraliga, 1. kolo, pátek 15.9.2023, Pardubice, enteria arena

5:1
1:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 10:46 Radil (Zohorna, Kousal; 5/5), 21:29 Kousal (Zohorna; 5/5), 44:05 Radil (Kousal, Zohorna; 5/5), 45:32 Sedlák (Košťálek, Dvořák; 5/5), 53:26 Poulíček (Říčka, Paulovič; 5/5) – 37:39 Koblasa (Abdul, Kudrna; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Ondráček, Hynek. Diváci: 9459. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 41:26 (18:6, 8:14, 15:6). Zblokované střely: 23:16. Hity: 5:7. Vhazování: 36:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček – Urban.
Litvínov: Tomek – Demel, Zile, Strejček, Jaks, Czuczman, Baránek, Zeman – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Abdul, Kirk, Kaše – Válek, Gut, Hlava – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do extraligové sezony aktivně, v první třetině byli na ledě jasně lepším týmem, vytvářeli si šance a nutili Litvínov k faulům. V přesilovkách mělo Dynamo tlak v útočném pásmu, ale první gól přišel při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Zohornovu střelu tečoval obránce hostí a Lukáš Radil dorazil puk za záda Tomka. Litvínov v první části hrozil hlavně z protiútoků, souvislejší tlak si nevypracoval.

Na začátku druhé třetiny předvedli Tomáš Zohorna s Robertem Kousalem skvělou akci, když prvně jmenovaný v přečíslení dvou na jednoho přihrál svému spoluhráči do ideální pozice a Robert Kousal z ní trefil horní roh Tomkovy branky. Litvínov se po polovině zápasu začal hlásit o slovo a dostával se do větších šancí. Hosté si vybojovali přesilovou hru a Petr Koblasa pěknou střelou snížil na rozdíl jedné branky.

Dynamo ovšem žádné drama nedopustilo a během 87 vteřin v první polovině třetí části dvakrát udeřilo. Krátce po sobě se prosadili podruhé v zápase Lukáš Radil a následně kapitán Lukáš Sedlák, domácí vedli 4:1. Možná nejhezčí branku zápasu si ale Pardubičtí schovali na 54. minutu, Robert Říčka v přečíslení předložil Patriku Poulíčkovi puk do prázdné branky a o vítězi bylo rozhodnuto.

Dynamo v prvním zápase extraligové sezony porazilo Litvínov 5:1.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych poděkovat soupeři za zápas. Nebylo to pro nás jednoduché, Litvínov dobře forčekoval a bruslil. Za stavu 2:1 jsme malinko znervózněli a ve druhé třetině jsme měli pouze čtyři střely. Tam to z naší strany nebylo moc dobré. Roman Will nás v některých situacích velmi dobře podržel a to jednogólové vedení jsme ustáli. Ve třetí třetině přišly branky, které utkání zlomily na naši stranu. Poté už jsme to zkušeně dohráli a nedali soupeři žádnou vážnější příležitost. Jsme hrozně rádi za výkon a také za fantastickou diváckou kulisu."